Netflix testuje nový model predplatného služby za nižšiu cenu. V ktorom štáte bude táto vymoženosť dostupná?

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

India a nový model pre streamovaciu platformu Netflix

Netflix testuje nový model predplatenia si streamovacej služby za nižšiu cenu. Týmto spôsobom sa streamovacia platforma Netflix chce dostať aj do ázijských štátov medzi ktorými je aj India. India je tretím ekonomicky najväčším štátom, preto by z nej mohlo priplávať mnoho nových predplatiteľov.

Streamovacia platforma odhalila plán s názvom Mobile+ pre nových, no aj už zabehnutých používateľov Netflixu v Indii. V tomto pláne by bolo možné sledovať filmy a seriály v HD kvalite cez notebooky, tablety aj mobilné zariadenia. Na televízii by však nefungoval. Mesačné predplatné pre tento nový model je 349 Indických rupii, čo je v prepočte 4,70 amerických dolárov.

Netflix seriály zadarmo
Zdroj: tubefilter.com

Model čisto pre mobily vs model Mobile+

Tento plán prišiel mesiace po tom, ako Netflix predstavil predošlý model pre Indiu – čisto pre mobily. Tento model stál 199 rupii, teda 2,70 amerických dolárov. Okrem toho, že pri tomto pláne môžu predplatitelia seriály a filmy sledovať výhradne iba na telefónoch, ich kvalita sa taktiež zhoršila na 480p.

Tradičný Netflix plán stojí v Indii 499 rupii (6,69 amerických dolárov), ktorý ponúka všetky možnosti, na ktoré sme od Netflixu zvyknutý. Cena tohto modelu sa pohybuje až do výšky 799 rupii (10,70 amerických dolárov), pri čom za najvyššiu cenu je možné vytvoriť štyri podúčty a sledovať videá v 4K kvalite.

Hovorca Netflixu sa k novému plánu vyjadril nasledovne:

„Vydali sme plán pre mobily v indii, aby sme komukoľvek s telefónom uľahčili pôžitok z netflixu. Chceme vidieť, či sa užívateľom bude páčiť novinka, ktorú prináša tento plán. Naplno ho vydáme až po pozitívnej spätnej väzbe.“

Indian Matchmaking

Načasovanie vyjdenia tohto modelu nie je žiadnou náhodou. Na začiatku tohto mesiaca Netflix vydal seriál Indian Matchmaking, ktorý má osem epizód a sleduje príbeh dohadzovačky menom Sima Taparia. Pracuje so slobodnými jedincami a ich rodinami v Indii a v Spojených štátoch, aby našla vhodné páry pre manželstvo.

Indian Matchmaking má rôzne hodnotenia, no vyvolal veľké vzrušenie. Väčšie, než akýkoľvek iný indický seriál či film, ktorý vydal Netflix. Keďže konkurencie Netflixu pribúdajú, musí stále prichádzať s novými stratégiami na to, aby prilákal nových užívateľov. Momentálne sa zameral na Indiu a už má pripravených 17 originálnych seriálov a filmov, ktoré bude vydávať pre Indiu nasledujúce mesiace.

Čo si myslíte o novom pláne Netflixu? Privítali by ste takéto modely aj na Slovensku? Dajte nám vedieť do komentárov. 

Zdroj: techcrunch.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -