Nový krimi dokumentárny seriál od Netflixu prešetrí mysteriózny prípad smrti Elisy Lamovej

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Volám sa Adam, mám 21 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Smrť Elisy Lamovej z roku 2013 patrí medzi najznámejšie mysteriózne prípady na svete. Už čoskoro ho prešetrí nový Netflix krimi dokumentárny seriál Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel.

Smrť Elisy Lamovej

Elisa Lamová bola kanadská vysokoškolská študentka, ktorá sa v roku 2013 za záhadných okolností stratila behom pobytu s losangelskom hoteli Cecil. Jej mŕtve telo bolo nájdené o niekoľko týždňov neskôr na streche hotelu v neprístupnej nádrži na vodu. Jej smrť bola zahalená rúškom celým radom ťažko vysvetliteľných okolností a stala sa obľúbenou témou medzi priaznivcami záhad a konšpirácií.

Smrť Elisy Lamovej
Zdroj: ktla.com

Elisa zmizla koncom januára 2013 a neskôr počas februára bol zverejnený posledný známy kamerový záznam (z 1. februára), ktorý pochádza z hotelového výťahu. Na ňom vykazuje veľmi zvláštne správanie, neprirodzené pohyby a skrýva sa v rohu výťahu. Počas vyšetrovania jej smrti sa obyvatelia hotelu Cecil začali sťažovať na nízky tlak vody a dokonca aj jej bizarnú čiernu farbu a chuť.

Telo Lam bolo nájdené v hotelovej nádrži na vodu, pričom pitevná správa udala ako príčinu smrti náhodné utopenie a jej bipolárnu poruchu ako faktor. Otázkou samozrejme ostáva, ako sa Lam dostala na strechu prístupnú výhradne zamestnancom hotela a ako bez pomoci vliezla do nádrže s vodou. Tento mysteriózny prípad bližšie prešetrí kriminálna dokuséria Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel od Netflixu.

Dokumentárny seriál Crime Scene

Dočkáme sa štyroch epizód, ktoré nám priblížia udalosti spojené so zmiznutím Lam vďaka rozhovorom so zamestnancami hotela, návštevníkmi a vyšetrovateľmi. Zároveň sa pozrieme na históriu hotela Cecil v Los Angeles, ktorý je preslávený tým, že je miestom úmrtí, násilia a dokonca aj zastávok sériových vrahov ako Richard Ramirez alebo Jack Unterweger. Režisérom a výkonným producentom projektu je dokumentarista Joe Berlinger (Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes).

„Ako skutočného kriminálneho dokumentaristu ma v roku 2013 fascinovalo, keď sa video Elisy Lamovej z výťahu stalo virálnym a légie amatérskych detektívov sa pomocou internetu pokúsili vyriešiť záhadu toho, čo sa jej stalo, 21-ročnej kanadskej turistke na jej prvej ceste do Los Angeles.“

Takto sa vyjadril tvorca projektu Joe Berlinger. Zároveň dodal, že všetky jeho predchádzajúce projekty sa zameriavali priamo na samotné trestné činy alebo kriminálnikov. Nikdy totiž nepreskúmal úlohu konkrétneho miesta, na ktorom sa udiali rôzne trestné činy. Tento prípad je preňho fascinujúci kvôli tomu, že Elisa zmizla na mieste, ktoré má kriminálnu históriu naprieč niekoľkými dekádami.

Smrť Elisy Lamovej
Zdroj: thesun.co.uk

„Keď nám teda novinár Josh Dean, ktorý je tiež producentom projektu, priniesol svoj výskum tohto prípadu, uvedomili sme si, že existuje príležitosť urobiť niečo iné, a to nielen rozprávaním o zmiznutí Elisy, ale aj vytvorením série ktorá skúma úlohu konkrétneho miesta pri podpore alebo navádzaní na trestný čin – alebo jeho vnímanie.“

Netflix krimi dokuséria bude pokračovať

Hotel Cecil tak bude len začiatkom seriálu Crime Scene, ktorého ďalšie série sa zamerajú na iné notoricky známe lokácie a prípady trestných činov.

„Preskúmame konkrétne miesto a spoločenské sily, ktoré prispievajú k jeho kriminálnej histórii, a zároveň sa pozrieme na konkrétne trestné činy v tomto kontexte.“

Seriál Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel debutuje na streamovacej službe Netflix už 10. februára 2021.

Máte radi Netflix krimi dokumenty a budete sledovať aj tento? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com, wikipedia.org

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -