Netflix sa zmenil. Nový nerozoznáte od toho aktuálneho

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Predstavili „nový Netflix“

Najznámejšia a najpozeranejšia streamovacia služba prichádza s dramatickými zmenami. Netflix obnovuje vzhľad svojej aplikácie pre televízory. Aktuálna verzia oproti novému dizajnu pôsobí naozaj zastaralo, poukázal The Verge, a preto sa už nevieme dočkať, kedy príde aj na Slovensko.

Hlavnou myšlienkou nového dizajnu Netflix aplikácie pre smart TV je ukázať čo najväčšiu ukážku z daného filmu či seriálu. Používateľ sa tak pri hľadaní programu môže viac sústrediť na to, čo má aktuálne pred očami.

Nevýhodou a kompromisom, na ktorý už stihli poukázať prví používatelia je fakt, že v jeden moment uvidíte na obrazovke menej rôznych titulov. Taktiež otravný môže byť fakt, že keď na jednom programe strávite pár sekúnd, okno sa automaticky zväčší a začne sa prehrávať trailer.

Pat Flemming, produktový manažér Netflixu však vraví, že všetky dizajnové rozhodnutia spravili v reakcii na používateľský zážitok z aplikácie. „Často vídame, že používatelia vykonávajú gymnastiku očami, keď prehliadajú domovskú obrazovku. Chceli sme, aby bolo pre ľudí ľahšie zistiť, či je pre nich daný titul správny.“

netflix
Zdroj: Netflix

V tomto ohľade musíme s Flemmingom súhlasiť. Vyberanie programu na pozeranie na Netflixe totiž môže byť niekedy skutočne zdĺhavé, a to až tak, že začali vznikať vtipy, ktoré poukazujú presne na tento problém.

Jednoduchší výber

Keď vás v novej Netflix aplikácii zaujme nejaký program podľa plagátu, pravdepodobne si ako prvý prečítate názov a automaticky zobrazený popis. Nemusíte pritom vôbec na nič klikať.

Ak okamžite neprejdete na ďalší titul, aplikácia vám začne prehrávať ukážku, ktorú začnete pozerať akurát keď dočítate popis. Následne sa môžete o prezretí titulu rozhodnúť už na základe samotnej ukážky, ktorá o programe určite vypovie ešte viac než len textový popis.

Zásadnou zmenou je aj rozdielne uloženie menu, ktoré sa už teraz nerozbaľuje z ľavej strany obrazovky. Nahradilo ho nové menu v hornej lište, kde nájdete tlačidlá na vyhľadávanie, domov, seriály, filmy a „My Netflix“, teda Môj Netflix.

homepage
Zdroj: Netflix

Nová sekcia Môj Netflix bude obsahovať personalizované odporúčania pre obsah na základe programov, ktoré ste si už pozreli. Nájdete tu aj návrhy na nedopozerané alebo nedávno pozerané tituly.

Sekcia kategórii sa presunula do dlaždice vyhľadávania, kde môžete jednoducho vypísať kategóriu titulov, ktoré chcete vyhľadať.

Aktuálna verzia už teraz pôsobí zastaralo

Po porovnaní nového dizajnu s tým aktuálnym je zjavné, že nejde len o drobné kozmetické úpravy, ale krok súvisiaci s celkovou zmenou smerovania Netflixu. Streamovacia služba sa v budúcnosti plánuje viac zamerať na poskytovanie obsahu naživo. V minulosti tu tiež boli rôzne interaktívne tituly, ktoré by z nového dizajnu mohli vyťažiť ešte viac.

Novú aplikáciu zatiaľ dostalo len malé percento náhodne vybraných používateľov pre účely testovania a získavania odozvy. „Ak všetko pôjde hladko, v čo dúfame a čomu aj veríme, tak by sme to radi dali aj zvyšku používateľov v nasledujúcich mesiacoch,“ doplnil Flemming z Netflixu.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -