Netflix plánuje remake jedného z ich najlepších seriálov. Tentokrát v kórejskom jazyku

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Medzi najobľúbenejšie seriály streamovacej platformy Netflix môžeme jednoznačne zaradiť kúsky ako Stranger Things alebo Zaklínač, no tentokrát sa bavíme o úplne inom favoritovi s názvom Money Heist.

Aj keď to znie miestami zvláštne, tvorcovia si na zoznam skutočne napísali úspešnú kriminálnu drámu Money Heist (v španielčine „La casa de papel“), ktorej posledná sezóna si len za prvý mesiac získala neuveriteľných 65 miliónov divákov.

postavy Money Heist
Zdroj: themoviedb.org

Netflix chystá remake Money Heist v kórejskom jazyku

V projekte je zapojený aj pôvodný tvorca Alex Pina. S remakom mu pomôže kórejský režisér Kim Hongsun, ktorého môžeme poznať hlavne vďaka hororovej sérii The Guest pochádzajúcej taktiež z radov Netflixu.

Potenciál to určité má a vidieť náš obľúbený seriál s inou kultúrou, scenárom a obsadením znie naozaj lákavo. Zaujímavosťou je aj to, že remake nebude v anglickom jazyku a tvorcovia sa zamerajú na stále prekvitajúci trend cudzojazyčnosti.

„Kórejskí tvorcovia už roky rozvíjajú svoj vlastný jazyk a audiovizuálnu kultúru. Podarilo sa im, rovnako ako pri našej sérii, prekročiť niektoré hranice a stať sa referenčným bodom pre tisíce divákov po celom svete. A to najmä medzi mladými ľuďmi,“ uviedol v oficiálnom vyhlásení Alex Pina.

piata séria Money Heist teórie
Zdroj: theurgent.uk

Ešte pred remakom sa dočkáme 5. série Money Heist

Netflix ešte v lete odhalil, že najpopulárnejší španielsky seriál príde s poslednou 5. sériou. Natáčať sa bude v Španielsku, Dánsku a Portugalsku. Pridajú sa aj niektorí noví herci – Miguel Ángel Silvestre (Sense8, Narcos) alebo Patrick Criado (The Invisible Line).

S popularitou seriálu a s otvoreným koncom štvrtej série všetci dúfame, že seriál Money Heist nesklame ani tentokrát. Musíme predsa zistiť, či bude druhá najpremyslenejšia lúpež tejto zločineckej partie úspešná! Šepká sa už aj o potenciálnych spin-offoch, nič však zatiaľ nie je oficiálne.

Netflix veľmi dobre vie, čo so svojim klenotom robí a na margo toho poteší fanúšikov ďalšími seriálovými projektami z rovnakého prostredia. Či sa však zapíše aj kórejský Money Heist medzi úspechy je otázne, ale streamovacieho giganta netreba podceňovať. Na viac informácií o tejto novinke si budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Čo hovoríš na seriál Money Heist, ktorý okrem 5. série čaká aj remake v kórejskom jazyku? Názor na túto tému nám nezabudni zanechať dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -