Streamovacia platforma Netflix odmietla film The Room. Vyjadril sa k tomu sám Tommy Wiseau

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Film The Room a Netflix

Scenárista, režisér a herec (a producent, a kulisár, a umelec, a legenda,…) Tommy Wiseau prezradil, že streamovacia platforma Netflix odmietla pridať do zoznamu jeho kultový film The Room. Tento film patrí snáď medzi tie najhoršie filmy, ktoré boli kedy natočené. Avšak napriek tomu ho videli už milióny ľudí a je stále populárny. A to aj po sedemnástich rokoch od jeho vzniku.

Film The Disaster Artist

Po novom bol na americký Netflix pridaný film The Disaster Artist, ktorý bol natočený podla rovnomennej knihy od Grega Sestera a Toma Biddella. Práve tento film sa zameriaval na Tommyho Wiseaua a jeho nepodarený pokus o prelomové kinematografické dielo. Obsahuje informácie o natáčaní a celom procese, ktorý viedol ku vzniku tohto filmu.

film The Room
Zdroj: tmovies.in

Napriek úspechu The Disaster Artist vám však určite odporúčame pozrieť si aj film The Room. Prinesie vám pobavenie, ktoré si zatiaľ nedokážete predstaviť. Tieto dva filmy zdieľajú spoločnú tému, no spracovaním sú úplne na opačných póloch. The Disaster Artist je klasický film s Hollywoodskou produkciou a The Room… je The Room. Ťažko popísať túto snímku. Môžeme snáď povedať, že šlo o domácu produkciu filmu. A zatiaľ čo Netflix s radosťou pridal do svojej streamovacej služby film The Disaster Artist, The Room ostáva bez zastrešenia.

Netflix odmietol film The Room

Wiseau informoval na svojom Twitteri, že Netflix odmietol film The Room. Zdanlivo im svoj film už v minulosti ponúkol. Napriek jeho chabej kvalite sa predsa jedná o filmového giganta. Film si tak naďalej môžeme pozrieť iba na DVD alebo Blu-ray. Kedysi sme ho mohli nájsť aj na Youtube, kde ho pridal sám Wiseau. Toto video je však už nedostupné. V roku 2018 prezradil, že sa chystá prerobiť The Room na hru na Broadway, aby si mohli diváci pozrieť príbeh naživo.

Napriek tomu, že jeho najväčšie a najpopulárnejšie dielo sa na Netflix v dohľadnej dobe nedostane, Wiseau na streamovacej platforme už je! Vo filme The Disaster Artist dostal malú úlohu v potitulkovej scéne. Tvorcovia tak spravili preto, aby sa vyhli právnym problémom o natáčaní filmu o Tommym Wiseauom bez jeho vedomia. Wiseau si zahral Henryho, ktorý sa na večierku na streche prihovorí Jamesovi Francovi (ktorý stvárňoval práve Tommyho Wiseaua) a prehodia spolu zopár nezmyselných viet.

Môžete sa čudovať, že taký populárny film, akým je The Room, nechce Netflix ani žiadna iná streamovacia služba. Dôvody však môžu byť úplne logické. Sexuálne scény vo filme sú až na hranici s jemným pornom, čo by firmám mohlo spôsobiť problémy. Streamovacie služby si taktiež dávajú záležať na tom, aby prinášali kvalitne spracované a produkované filmy (čo teda The Room nie je).

Zdroj: westworld.com

Najlepší najhorší film

Napriek tomu je film The Room kultovou klasikou a mal by ho vidieť snáď každý. Hovorí sa o ňom ako o tom najlepšom najhoršom filme, aký bol kedy natočený. Ktorá iná snímka vám ponúkne chaotický scenár, úbohé herecké výkony a kinematografickú tragédiu, na ktorej sa budete smiať ešte roky po zhliadnutí?

Videli ste už najpopulárnejší film Tommyho Wiseaua? Chceli by ste, aby sa film The Room dostal na Netflix? Dajte nám vedieť do komentárov!

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -