Toto by Walt Disney nikdy nečakal! Netflix je po novom najväčšou mediálnou spoločnosťou na planéte…

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Okolo stramovacích služieb je stále viac reči. Prevratnému spôsobu sledovania filmov či seriálov sa snažíme venovať ešte väčšie množstvo pozornosti, pretože tento priemysel je na nevídanom vzostupe. Sami ste si vo svojom okolí už určite všimli nárast množstva ľudí, ktorí tieto služby využívajú. No a na samotnom vrchole stojí Netflix. Tomu sa podarilo prísť v správny čas na správne miesto a vybudovať si ohromne úspešný biznis, ktorý sa bude v budúcnosti len zväčšovať. Rastie dokonca takou rýchlosťou, že prekonáva takmer všetky predpoklady profesionálnych analytikov. Ako dlho to však Netflixu vydrží?

Netflix prekonáva giganta Disney

Ako sa ukazuje, tak asi ešte veľmi dlho. Na svetlo sveta sa totižto dostali naozaj dôležité správy. Netflix stále rastie a vyzerá to tak, že v budúcich rokoch sa nechystá spomaliť. Práve naopak. V súčasnosti ho využíva 125 miliónov platiacich odberateľov, s tým, že streamovaciu službu si môžu zaopatriť obyvatelia 190 krajín. Čo sa týka prvej štvrtiny tohto roka, Netflix zaznamenal tržby o výške 3,7 miliardy dolárov, čo v konečnom dôsledku znamenalo čistý príjem 290 miliónov dolárov. To je o 63% viac, ako za rovnaké obdobie v roku 2017.

To však ani zďaleka nie je všetko. Ako sa totižto dozvedáme, Netflix oficiálne predbehol Disney a zo spoločnosti sa po prvýkrát v histórii stala najhodnotnejšia mediálna firma na svete. Streamovacia platforma vo štvrtok zaznamenala 1,3% zvýšenie hodnoty akcií, z čoho vzišiel oficiálny trhový limit 161 miliardy dolárov. Disney v ten istý deň pokleslo o 0,7% s výsledným trhovým limitom o výške 152 miliardy dolárov. Netflix je momentálne na prvom mieste a vyzerá to tak, že rozostup medzi konkurenciou plánuje iba rozšíriť.

netflix walt disney mickey mouse
Nikto nečakal, že tento deň niekedy príde; Zdroj: viajedisneyorlando.com

K čomu pripisujete fenomenálny úspech streamovacej služby Netflix? Veríte, že aj naďalej porastie raketovým tempom a Disney definitívne prekoná, alebo ide len o dočasnú anomáliu trhu? Vaše názory nám zanechajte v komentároch!

ZDROJvariety

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -