Netflix prinesie sci-fi, aké ste ešte nevideli. Ľudia sa v nej dobrovoľne zbavujú končatín

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Trailer na film Bionic

Netflix už tento týždeň prinesie poriadne drsné a lákavé sci-fi. Už trailer na film Bionic sľubuje celú radu netradičných prvkov. Snímka ukazuje športovcov, ktorý si v budúcnosti nahrádzajú končatiny robotickými vylepšeniami. Zároveň ide o prvú snímku tohto druhu z brazílskej produkcie.

Dej nás zavedie do roku 2035, kedy sú to už štyri roky odvtedy, čo sa navždy zmenil svet športu. Súťažiaci sa dobrovoľne vzdávajú svojich končatín, aby ich mohli vymeniť za mechanické, čím zlepšujú svoj výkon. Diváci milujú tieto spôsoby a sú pripravní vidieť neustále sa meniace nadľudské výkony.

Robotické končatiny hýbu svetom športu

Chystajú sa majstrovská, na ktorých sa majú proti sebe postaviť dve sestry (hrajú ich Jéssica Córes a Gabz). Jedna z nich, Maria, ktorá pôvodne úplne mechanické vylepšenia odmieta. Jej tréner ju však dotlačí k zmene, no problémom je, že vyhľadá pochybnú spoločnosť, ktorá s končatinami obchoduje nelegálne. To strháva obe sestry do víru zlovestných udalostí, z ktorých zdanlivo nie je cesta von.

Režisérom snímky je Afonso Poyart, pôvodne tvorca krátkych filmov. Keď si vyslúžil ocenenia za Iron Island, presunul sa k celovečerákom. Po jeho akčnom kúsku 2 Coelhos (dvaja králici) si získal pozornosť aj v Hollywoode a nakrútil triler Honba na vraha, v ktorom si zahrali Anthony Hopkins či Jeffrey Dean Morgan.

sci-fi bionic netflix
Zdroj: Netflix

Spojenie netradičných prvkov

Tentokrát prináša jedinečnú kombináciu žánrov. Spája sa v nej dráma s morálnymi dilemami, až kyberpunkovo vyzerajúcimi zasadeniami a v neposlednom rade adrenalínom nabité scény.

Okrem spomenutej dvojice herečiek sa vo filme objavia Paulo Vilhena, Christian Malheiros, Bruno Gagliasso, Danton Mello a Klebber Toledo. Brazílske dystopické sci-fi sa na streamovacej službe objaví 29. mája.

Ako sa vám páčil trailer na film Bionic? Pozdáva sa vám takéto spojenie žánrov? Čo si myslíte o zobrazenej budúcnosti s robotickými končatinami športovcov? Dajte nám vedieť v komentároch. 

Zdroj: Netflix

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -