Netflix rozpútal internetové nepokoje po vydaní traileru na seriál Insatiable!

Nenechajte si ujsť

Betka Múcsková
Betka Múcsková
Volám sa Betka, mám 23 rokov a som študentkou žurnalistiky a sociálnej antropológie v Brne. Denne pozerám filmy a seriály. Okrem nich ma baví umenie v rôznych podobách: rada kreslím, maľujem, čítam, vyrábam, píšem,... Verím, že kreativita a tvorenie dokáže človeku dávať viac, než čokoľvek iné.

Netflix si zavaril

Netflix má veľa fanúšikov po celom svete. Seriály a filmy na ňom sleduje nespočetné množstvo ľudí. Väčšina si ho nevie vynachváliť. Pred pár dňami sa ale situácia zmenila. Netflix rozpútal internetové nepokoje po tom, čo vydali trailer na seriál Insatiable. Ten by mal začať vychádzať 10. augusta. No už teraz sa negatívne ozývajú ľudia na Twitteri a vznikajú proti nemu petície. Prečo? Pretože sa zameriava na nadváhu teenagerky.

Insatiable
zdroj: thisisinsider.com

Čo nás (možno) čaká?

Príbeh sa točí okolo teenagerky Patty (Debby Ryan), ktorá trpí obezitou a je šikanovaná. Vezme si ju na starosť jeden tréner a za určitú dobu z nej spraví sexy dievča. Jej život sa potom obráti hore nohami. Obľúbené deti si ju začnú všímať a prestanú ju šikanovať. Ona sa k nim však nechce pridať, no pripraví proti nim pomstu za všetko to, čo jej robili, kým nemala postavu modelky. Celé sa to však zvrtne a Patty sa vytrhne kontrole. V traileri vidíme pár zvrátených momentov jej pomsty. Napríklad keď sa chystá zaživa upáliť svojho spolužiaka.

Fatty Patty
zdroj: independent.co.uk

Petície a protesty

Seriál si nepoložil servítku pred ústa a to rozpútalo nespokojnosť ľudí po celom svete. Hovoria, že seriál uráža obéznych a ukazuje, že pekný život je možné mať iba s pekným telom. Taktiež sú vyslovené aj obavy, že kvôli tomuto seriálu sa u detí v puberte vyvinú poruchy prijímania stravy (anorexia, alebo bulímia). Samozrejme, o týchto chorobách sú tiež natočené filmy a seriály. Jeden z nich, To the Bone, sme vám už predstavili v minulom článku.

Môžme povedať, že z tohto pohľadu sú ich obavy a protesty opodstatnené. Na opačnej strane ukazujú, že aj obézni ľudia sú krásni a nemusia so sebou nič robiť. Čo však v úvahu neberú je, že obezita je rovnako ako anorexia či bulímia zdraviu škodlivá choroba. Objavuje sa čoraz viac obéznych detí a teenagerov. To, že sú za to šikanované, je samozrejme veľmi nepríjemné. No treba si taktiež uvedomiť, ako môže nadváha ovplyvniť život človeka.

Insatiable
zdroj: today.com

Nohy a kolená musia uniesť obrovskú váhu, krvný obraz nie je prechádzka ružovou záhradou a upchaté cievy len zvyšujú pravdepodobnosť infarktu. Z tohto pohľadu by mohol mať seriál dobrý vplyv na teenagerov. Môže ich motivovať k tomu, aby sa starali o svoje zdravie. Proces chudnutia v ňom však musí byť ukázaný tak, ako by mal v takom veku prebiehať.

Trailer na seriál Insatiable

Jednou z petícii proti vydaní seriálu je aj petícia na stránke change.org, ktorá zatiaľ získala skoro 92 000 hlasov. Tiež poukazuje na to, ako sa  škaredo vyjadruje o ľuďoch s nadváhou. Zároveň tiež vyjadruje obavy z toho, že teenageri pocítia komplexy a zvolia si zlú cestu na stratu nadváhy.

Čo si o takomto diskutabilnom seriáli myslíte vy a ako na vás vplýva trailer? Dajte nám vedieť do komentárov!

ZDROJyoutube

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -