Netflix ruší účty používateľom, ktorí si za službu platia. Čo robiť, aby ste o účet neprišli?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Netflix ruší účty neaktívnym používateľom

Keď má služba skoro 200 miliónov predplatiteľov, je jasné, že sa medzi nimi nachádzajú aj neaktívni používatelia. Streamovacia platforma Netflix sa proti týmto používateľom rozhodla celkom neočakávane zakročiť. Spoločnosť oznámila, že začne rušiť účty neaktívnym odberateľom predplatného. Pokiaľ teda máte neaktívny účet dlhšie ako rok, a z nejakého dôvodu si ho stále platíte, platforma vám tento účet automaticky zruší.

Ale nemusíte sa báť, spoločnosť prehlásila, že budú zákazníkov prv informovať prostredníctvom emailu ohľadom toho, či chcú účet naozaj zrušiť. Pokiaľ sa však nedočkajú žiadnej odpovede, tak automaticky prestanú účtovať mesačné poplatky za vedenie účtu. Niektorí ľudia jednoducho platia za veci, ktoré nevyužívajú.

Netflixu za posledné mesiace výrazne stúpli čísla

Podľa slov spoločnosti je však týchto „zombie účtov“ iba niekoľko stotisíc, čo sa možno na prvý pohľad zdá ako veľké číslo. No vzhľadom na ich počet odberateľov sa jedná o menej ako 1% z celkového počtu používateľov. Čísla z konca marca tohto roka totiž hovoria, že Netflix má na konte viac ako 182 miliónov odberateľov.

cena netflixu
Zdroj: Netflix, idownloadblog.com

Streamovacia služba sa ešte pred začiatkom celosvetovej pandémie mohla tešiť viac ako stotisícke aktívnych predplatiteľov. Počas prvých troch mesiacov tohto roku sa však pridalo viac ako 15 miliónov odberateľov služby, čím sa nebezpečne rýchlo blížia k hranici 200 miliónov predplatiteľov. Kvôli koronavírusu sa tak milióny divákov presunuli z kinosál na gauč, čo nepochybne ovplyvní filmový priemysel.

„Poslednou vecou, ktorú v Netflixe chceme je, aby ľudia platili za niečo, čo nepoužívajú,“

Predplatitelia Netflixu, ktorých účty budú zrušené, budú mať 11 mesiacov na návrat. Po tejto časovej lehote im zmizne celý watchlist a všetok obsah, ktorý mali uložený v obľúbených.

„Medzičasom dúfame, že tento nový prístup ušetrí niektorým ľudom ich ťažko zarobené peniaze.“

Tento prístup síce hrá v prospech používateľov, no platforma z neho očividne nemá ako profitovať a benefitovať. Pokiaľ teda z nejakého dôvodu platíte za obsah Netflixu a nevyužívate ho, tak vám odporúčame zapnúť nejakú filmovú alebo seriálovú novinku z rozmanitej knižnice tejto úspešnej streamovacej služby.

Stalo sa vám, že ste si aj napriek plateniu Netflixu nenašli mesiace čas na to, aby ste si niečo pozreli? Aký máte názor na to, že Netflix ruší účty neaktívnych používateľov? S vašim pohľadom na vec sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -