Kritici ho rozdupali, ľuďom to vôbec nevadí. Ďalší hlúpy film Netflixu zabáva davy

Nenechajte si ujsť

Sledovanosť Netflixu ovládlo akčné béčko s Jennifer Lopez

Najväčšia streamovacia služba sveta do svojho obsahu počas uplynulého víkendu zaradila sci-fi novinku Atlas, v ktorej Jennifer Lopez musí spojiť sily s inteligentným robotom a bojovať o záchranu civilizácie. Netflix pri jednom zo svojich najväčších tohtoročných filmov stavil na overený recept a opäť sa mu to vypláca. Atlas aj napriek mizerným hodnoteniam zabáva divákov po celom svete.

Netflix sa pri svojich veľkofilmoch vôbec nepokúša zakryť svoju filozofiu natáčania filmov pre divácke masy. Priemerným tvorcom dá vyrobiť ľahko čitateľné novinky s osvedčeným a nenáročným príbehom, obsadí do vedúcej role hollywoodsku hviezdu, do výplaty ktorej ide väčšina produkčných nákladov. Výsledok nikdy síce prakticky nikdy neohúri, takmer vždy však ale funguje a zaznamená silný divácky ohlas.

sci-fi atlas netflix jennifer lopez simu liu
Zdroj: Netflix

Jeden z najhoršie hodnotených filmov roka

Práve to je aj príbeh čerstvej novinky Atlas, ktorá na Netflix pribudla v piatok 24. mája. V jej čele stojí nestarnúca Jennifer Lopez ako brilantná analytička s hlbokou nedôverou k technológiám a umelej inteligencii, ktorá musí spojiť sily so zbehnutým robotom a zachrániť tak ľudstvo pred nebezpečnými plánmi AI.

Atlas krátko pred premiérou sprevádzali negatívne ohlasy kritikov, ktorí mu v hodnoteniach nič nedarovali. Prakticky celá odborná obec sa zhodla na tom, že ide len o ďalšiu bezduchú akciu z masovej produkcie Netflixu, ktorá trpí slabým scenárom, ľahko predvídateľnou dejovou linkou a povrchným vykreslením postáv.

Film, navyše, dopláca aj na nepresvedčivé efekty a 100-miliónový rozpočet sa na ňom podľa niektorých kritikov vôbec neodráža. Jediným pozitívom má byť Jennifer Lopez, presne ako Netflix zamýšľal. Na agregátovom portáli Rotten Tomatoes má Atlas skóre iba 17 %, čo znamená, že ho odporúča len niečo menej ako každý piaty kritik, ktorý film videl. O kvalitách sci-fi novinky v mnohom napovedá aj skutočnosť, že Atlas je doposiaľ druhým najhoršie hodnoteným filmom v kariére Jennifer Lopez.

Opäť to fungovalo

Ako však pri snímkach Netflixu býva zvykom, predplatitelia sa prísľubom plytkej zábavy nenechali odradiť. Atlas je v čase písania článku jasnou svetovou jednotkou, prvenstvo na čele sledovanosti mu patrí aj na Slovensku. Netflix sa už tento týždeň podelí o oficiálne čísla a bude zaujímavé sledovať, ako vysoko sa v skutočnosti nové sci-fi vyšplhalo.

Netflixu už spolupráca s Jennifer Lopez v minulosti vyšla a písal sa pri nej podobný scenár. Stalo sa tak pri minuloročnom akčno-špionážnom hite Mother, ktorý sa so 136-miliónmi videní stal ôsmym najsledovanejším filmom v histórii služby.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -