1899: Nový Netflix seriál od tvorcov ‘Dark’ bude ešte zamotanejší, sleduj krátky teaser

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Netflix seriál 1899

Jantje Friese a Baran bo Odar, tvorcovia nemeckého hitu Dark, sú späť. Už nejaký ten piatok vieme, že ich ďalším projektom je Netflix seriál 1899, ktorý by mal na streamingovej službe premiérovať koncom roka 2022. Už podľa názvu je jasné, že séria bude dobovou drámou, po vzore jej predchodcu tiež s nádychom trileru, hororu a mysterióznosti. Príbeh samotný bude zasadený ku koncu 19. storočia, kedy sa skupina európskych imigrantov snaží dosiahnuť „Nový svet“. Vďaka tomu bude seriál viacjazyčný, každý z hercov bude hovoriť svojím rodným jazykom. V hlavných úlohách sa ukáže napríklad Emily Beecham alebo Andreas Pietschmann známy práve z Dark.

Časť známeho obsadenia zatiaľ vyzerá takto:

 • Emily Beecham (Into the Badlands) ako Maura Franklin
 • Andreas Pietschmann (Dark) ako Eyk Larsen
 • Anton Lesser (Piráti z Karibiku: V neznámych vodách)
 • Alexandre Willaume (Koleso času)
 • Aneurin Barnard (Dunkirk)
 • Lucas Lynggaard Tønnesen (The Rain)
 • Mathilde Ollivier (Overlord) ako Clémence
 • Miguel Bernardeau (Elite)
 • Richard Hope (Piece of Cake)
 • Clara Rosager (Morbius) ako Tove
 • Jonas Bloquet (Elle) ako Lucien

Tvorcovia prezradili, že ideou pre vznik seriálu bolo mať skutočne európsku šou so zmiešaným obsadením z rôznych krajín. Jeho jadrom je otázka, čo nás spája a čo nás rozdeľuje. A ako môže byť strach spúšťačom toho druhého. Síce sa nechcú opakovať, no 1899 sa vráti k ich mysterióznym koreňom a pre divákov bude sledovanie opäť pripomínať skladanie zložitého puzzle. Fanúšikom Dark odkazujú, že tentokrát to bude opäť divné, divoké a bláznivé.

seriál 1899
Zdroj: hollywoodreporter.com/©RasmusVoss

Záhadná plavba imigrantskej lode z Európy

Všetci cestujúci na lodi cestujú s tajomstvami, ktoré nechcú dostať von. Viac o príbehu prezradila oficiálna synopsa:

Osem-dielny seriál sleduje záhadné okolnosti okolo plavby imigrantskej lode z Európy do New Yorku. Cestujúci, rôzneho pôvodu a národnosti, sú zjednotení vo svojich nádejach a snoch o novom storočí a o novej budúcnosti v zahraničí. Ale keď objavia druhú loď na otvorenom mori, ktorá bola stratená celé mesiace, ich cesta naberie neočakávané obrátky a ich plavba do zasľúbenej zeme sa zmení na cestu do nočnej mory.

Seriál bol nakrúcaný jedinečnou technológiou LED-Volume, ktorú využíval aj Star Wars seriál The Mandalorian. Jedná sa o plne virtuálny produkčný pľac, ktorý využíva videoherný engine pre vytvorenie virtuálnych pľacov a lokácií. Takýmto spôsobom môžu byť komplexné vizuálne efekty zachytené priamo kamerou namiesto počítačovej digitálnej post-produkcie.

Nový teaser už čoskoro

S blížiacim sa dátumom vydania nám bola odhalená krátka, 20-sekundová ukážka. Plnohodnotný teaser alebo trailer však uvidíme už 6. júna 2022, kedy štartuje tohtoročný Geeked Week 2022 (6. jún – 10. jún).

Spolu s plnohodnotnou ukážkou by mohol byť odhalený aj presný dátum vydania, ktorý sa odhaduje na november 2022.

Čo zatiaľ hovoríte na Netflix seriál 1899? Videli ste nemecký Dark a tiež sa neviete dočkať? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: whats-on-netflix.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -