Od tvorcov Netflix hitu Dark prichádza mysteriózny seriál 1899. Nenechajte si ujsť prvý teaser

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Svoje sympatie k nemeckému seriálu Dark asi popisovať nemusím. Je úsmevné, že jeden z najambicióznejších projektov Netflixu pochádza z európskej produkcie. Teraz majú tvorcovia Jantje Friese a Baran bo Odar plné ruky práce s novým mysterióznym príbehom. Seriál 1899 odhaľuje prvú fotografiu a krátky teaser, ktorý prichádza s oficiálnou synopsou príbehu. Ten bude zasadený ku koncu 19. storočia, kedy sa skupina európskych imigrantov snaží dosiahnuť „Nový svet“.

O čom bude seriál 1899?

Osem-dielny seriál sleduje záhadné okolnosti okolo plavby imigrantskej lode z Európy do New Yorku. Cestujúci, rôzneho pôvodu a národnosti, sú zjednotení vo svojich nádejach a snoch o novom storočí a o novej budúcnosti v zahraničí. Ale keď objavia druhú loď na otvorenom mori, ktorá bola stratená celé mesiace, ich cesta naberie neočakávané obrátky a ich plavba do zasľúbenej zeme sa zmení na cestu do nočnej mory.

Seriál odštartoval produkciu v štúdiu Babelsberg Studio neďaleko Berlína. Nakrúcaný bude jedinečnou technológiou LED-Volume, ktorú využíval aj Star Wars seriál The Mandalorian. Jedná sa o plne virtuálny produkčný pľac, ktorý využíva videoherný engine pre vytvorenie virtuálnych pľacov a lokácií. Takýmto spôsobom môžu byť komplexné vizuálne efekty zachytené priamo kamerou namiesto počítačovej digitálnej post-produkcie.

Jedinečné bude aj medzinárodné herecké obsadenie, pričom herci budú rozprávať svojim materským jazykom. Takže na rozdiel od nemeckého Dark bude novinka viacjazyčnou drámou. Nabitý herecký ansámbel obsahuje mená ako Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Maciej Musial, Lucas Lynggaard Tonnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, José Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume, Anton Lesser a ďalší.

seriál 1899
Zdroj: hollywoodreporter.com/©RasmusVoss

Vyššie nájdete priloženú prvú fotografiu hereckého obsadenia v dobových kostýmoch. V jednej z hlavných úloh sa ukáže Andreas Pietschmann, ktorý v Dark stvárnil dospelú verziu Jonasa. Plánovaný dátum vydania zatiaľ nepoznáme, keďže seriál ešte len započal nakrúcanie.

Tešíte sa na ďalší mysteriózny príbeh, ktorého zárukou kvality sú tvorcovia seriálu Dark? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -