Netflix seriál Altered Carbon pokračuje 2. sériou. Presný dátum vydania odhalil trailer

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Netflix seriál Altered Carbon pokračuje 2. sériou

Úspešný Netflix seriál Altered Carbon bude už čoskoro pokračovať dlho očakávanou 2. sériou. Sci-fi sága, ktorá bola nominovaná aj na Emmy, sa radí medzi pýchu originálnych príbehov známej streamovacej služby. Prvých 10 častí vyšlo ešte vo februári 2018. Teraz, dva roky potom, si konečne užijeme pokračovanie.

Na oficiálnom Twitter účte seriálu Altered Carbon sa objavil teaser trailer na nadchádzajúcu 2. sériu. Ten sa, rovnako ako prvá séria, nesie v znamení žánru cyberpunk a šialených vizuálnych efektov. Veľa nám však toho neodhalil – teda až na samotný dátum premiéry.

Máme to tu oficiálne: Seriál sa na naše obrazovky vráti prostredníctvom Netflixu27. februára 2020. Tento raz sa môžeme tešiť na 8 častí, ktoré by mali byť naozaj kvalitné. Dátum premiéry je totižto cez dva roky po pôvodnom vydaní originálnej série.

Príbeh

„Prepojenie ľudí a strojov, sexuálna identita, technológie v spoločnosti, kyberpriestor a objektívna realita, hyper-urbanizácia, ktorá predbieha urbanizačné plány, umelá inteligencia, paranoia.“

Samotný príbeh je založený na rovnomennom románe, ktorý v roku 2002 vydal anglický spisovateľ Richard K. Morgan. Pre Netflix ho adaptovala producentka Laeta Kalogridis. Ocitáme sa v ňom v šialene futuristickom, no nie až tak nereálnom svete. Tento žáner sa nazýva cyberpunk a často je spájaný so sci-fi sériou filmov Blade Runner, nakrútených podľa knihy „Do Androids Dream of Electric Sheep?„.

V Altered Carbon sa prenesieme vyše 360 rokov do budúcnosti. Konkrétne sa nachádzame v Bay City v roku 2384. Tam sa zameriavame na príbeh Takeshiho Kovacsa (Joel Kinnaman), bývalého vojaka, z ktorého sa stal detektív. Jeho úlohou je vyriešiť prípad vraždy. Aj keď je v tejto teoretickej budúcnosti možné byť nesmrteľný vďaka mimozemským technológiám, dostupné prostriedky k niečomu takému majú len tí najbohatší.

Herecké obsadenie dopĺňajú talentované mená ako James Purefoy, Martha Higareda, Chris Conner, Dichen Lachman, Ato Essandoh, Kristin Lehman, Trieu Tran, Renée Elise Goldsberry a ďalší.

Zdroj: engadget.com, twitter.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -