Tento seriál môžeš sledovať v ľubovoľnom poradí. Netflix ti dovolí vyskladať vlastnú postupnosť príbehu!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Poradie epizód vyberáš ty. Netflix predstavuje nový kriminálny seriál Kaleidoscope, vďaka ktorému sa môžeš stať kurátorom príbehu. Streamingový gigant to nazýva nelineárnym zážitkom, ktorý síce rozpráva jeden príbeh, no dovolí ti vyskladať tvoju vlastnú postupnosť. Čaká ťa osem epizód, ktoré sú pomenované po farbách ako „Ružová“, „Žltá“ či „Zelená“. Všetko kulminuje vo finále, ktoré je pre každého rovnaké – „Biela“ epizóda. Pre divákov pôjde o jedinečný a pohlcujúci zážitok, pretože zatiaľ čo ty môžeš odštartovať príbeh Žltou, niekto iný môže začať Zelenou. Aj napriek tvojmu rozhodnutiu budeš stále sledovať príbeh, ktorý dáva zmysel.

Netflix predstavuje nelineárne krimi Kaleidoscope

Kaleidoscope sleduje veľkú lúpež, ktorá sa rozprestiera cez 25 rokov. Spolu s tímom majstrovských zlodejov sa pokúsiš preniknúť do zdanlivo nerozbitného trezoru, čo by mohlo byť najväčším zločinom v histórii. Cesta zlodejov samozrejme nebude jednoduchá, kvôli cennému úlovku sa musia dostať cez najmocnejšiu bezpečnostnú firmu na svete aj FBI. Niektorá z epizód sa môže odohrávať až 24 rokov pred lúpežou, iná zas 6 mesiacov po nej. Tým pádom budeš skákať z jednej časovej fázy zločinu do úplne inej.

Diváci tak budú mať vďaka rôznemu poradiu epizód rozličné názory na postavy. Dokonca sa môže stať, že v jednej časti dostaneš odpoveď na otázku, ktorá ešte nebola položená. A keďže ide o kriminálny seriál, divák si tieto informácie musí sám spájať, aby mu príbeh dával zmysel. Vzhľadom na poradie epizód tak bude existovať veľké množstvo perspektív, podľa ktorých bude divák odhaľovať tajomstvo.

Výbornou správou je tiež ťahúň obsadenia, ktorým je Giancarlo Esposito (Breaking Bad, Mandalorián). Toho doplnia mená ako Paz Vega, Rufus Sewell, Tati Gabrielle, Peter Mark Kendall, Rosaline Elbay, Jai Courtney, Niousha Noor, Jordan Mendoza, Soojeong Son a Hemky Madera. Všetky epizódy dorazia na platformu 1. januára 2023.

Ako ťa zaujal koncept vlastného skladania príbehu? Už vieš, ktorou farbou odštartuješ? Daj nám vedieť do komentárov!

Zdroj: ladbible.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -