Netflix pripravuje seriál Resident Evil, ktorý napraví to, čo napáchala filmová séria

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Japonská herná séria Resident Evil sa aktuálne teší veľkej pozornosti. Všetko to v roku 2017 odštartoval titul Resident Evil 7: Biohazard, ktorý hernej sérii vdýchol nový život. Minulý rok sme sa dočkali hry Resident Evil 2, teda vynovenej verzie klasiky z roku 1998. Tá zožala obrovský úspech a dokonca bola nominovaná na hru roka.

Pokračovať budeme už 3. apríla 2020, kedy vyjde remake hry Resident Evil 3, kde sa postavíme proti ďalšej biochemickej zbrani. Na opačnej strane stojí americká filmová séria, ktorá svojimi šiestimi časťami urazila geniálne hry. Určite ste videli aspoň jednu časť, kde hlavnú postavu Alice stvárňuje herečka Milla Jovovich. To už máme našťastie niekoľko rokov za sebou.

Resident Evil
Zdroj: wallpapersite.com

V roku 2017 vyšiel film Resident Evil: Posledná kapitola, ktorý za touto filmovou sériou zatvoril dvere. O niekoľko mesiacov neskôr sme sa dozvedeli, že sa to vývoja dostal reboot filmovej série. Ešte vtedy sa mal o produkciu postarať legendárny režisér hororov James Wan, ktorý však od projektu odišiel kvôli filmu Mortal Kombat.

Réžie a scenáru sa chytil Johannes Roberts, ktorý má na konte projekty ako 47 Metrov alebo Oni 2: Nočná korisť. V auguste 2019 prezradil, že nová filmová séria bude „super, super strašidelná“ a oveľa vernejšia hernej predlohe. Presne to od filmovej adaptácie očakávame, keďže séria s Millou Jovovich bola čisto akčnou záležitosťou bez aspektu hororu.

Seriál Resident Evil od Netflixu?

Od augusta sa však pripravovaná filmová séria zľahla pod zem a nepočuli sme o nej žiadne ďalšie informácie. Na povrch sa namiesto toho dostali informácie o seriálovej adaptácii od Netflixu, o ktorej sa hovorilo už nejaké tie roky. Najnovšie správy hovoria, že seriál Resident Evil od Netflixu započne svoju pred-produkciu už v apríli a samotné natáčanie začne v júni a potrvá do októbra.

Zdroj: polygon.com

Je teda možné, že sa seriálu dočkáme už niekedy počas roku 2021. Táto informácia bola odhalená portálom Redanian Intelligence, ktorý sa špecializuje v novinkách ohľadom seriálu The Witcher od Netflixu. Ich informácie bývajú pravdivé, takže sa dajú považovať za dôveryhodný zdroj.

Portál objavil produkčný zoznam, ktorý odhalil dátum natáčania a taktiež lokalitu točenia v Južnej Afrike. Zoznam ďalej potvrdil, že sa seriál skladá z ôsmych 60-minútových častí. Treba však brať ohľad na to, že zatiaľ nebolo oficiálne nič potvrdené. Žiadne nové informácie ohľadom príbehu žiaľ nepoznáme, no predošlé správy indikovali, že by sa seriál mal zamerať na vnútorné fungovanie spoločnosti Umbrella Corporation.

To by znamenalo, že seriál nebude musieť nutne nasledovať príbeh a postavy z hernej série. Povrávalo sa, že by hlavnými postavami mohli byť Jade a Billie Wesker, teda nevlastné sestry a zároveň dcéry hlavného antagonistu série, Alberta Weskera.

Zdroj: agm-magazin.de

Pokiaľ by sa tak naozaj stalo, tak seriál určite nebude adaptovať žiadnu z videohier. Výrobu série by mala mať na starosti nemecká filmová spoločnosť Constantin Film, ktorá sa postarala aj o celú americkú filmovú sériu. Práve oni totiž vlastnia práva na sfilmovanie Resident Evil, ktoré odkúpili od japonského vývojára Capcom.

Takisto mali vytvoriť aj vyššie spomínaný reboot filmovej série, no zatiaľ netušíme, či sa dočkáme oboch projektov. Ešte raz pripomíname, že žiadne správy neboli oficiálne potvrdené a jedinou istotou je aktuálne hra Resident Evil 3, ktorej sa nevieme dočkať. Pokiaľ však ide o pravdivé informácie, tak by sme sa oficiálneho ohlásenia od Netflixu mali dočkať už čoskoro.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo si myslíte o tejto seriálovej adaptácii? Dajte nám vedieť do komentárov.

Zdroj: bloody-disgusting.com, gamerant.com

Mohlo by sa ti páčiť

2 COMMENTS

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -