SeriályVýber šéfredaktora

Netflix oficiálne potvrdil 2. sériu Witchera. Kedy ju uvidíme a čo o nej vieme?

Pozor. Ak ste ešte nevideli seriál Witcher, vráťte sa neskôr. Článok obsahuje spoilery o príbehu 1. série.

Seriál Witcher dostane 2. sériu

Len 20. decembra na Netflixe vyšiel seriál Witcher. Príbeh na námet kníh poľského autora Andrzeja Sapowského je známy samostatne, no aj vďaka úspešnej hernej sérii štúdia CD Projekt Red. Bolo teda na čase, aby dobyl aj ďalšie médium, čo si dala za úlohu najpopulárnejšia streamovacia služba.

the witcher recenzia prva seria

Geralt; Zdroj: uhdpaper.com

Seriálové spracovanie príbehu o Geraltovi z Rivie v podobe herca Henryho Cavilla je ďalším prípadom starého dobrého súboja názorov. Ako v poslednej dobe robí takmer každý nový film, seriál či hra, aj Zaklínač rozdelil ľudí na dve strany. Na jednej strane sú kritici, ktorí dali seriálu priemerné hodnotenie 5,27/10. Na druhej strane sú diváci, ktorí mu dali priemerné hodnotenie 9,2/10, ako odhaľuje portál Rotten Tomatoes, ktorý jednotlivé skóre zhromažďuje.

Netflix to však nezastavilo. Druhá séria Witchera už totižto bola oficiálne potvrdená.

Potvrdenie pokračovania

V skutočnosti nejde o novinku. To, že seriál dostane druhú sériu, vieme už od 13. novembra. Showrunnerka (hlavná osoba zodpovedná za tvorbu seriálu, pozn. redaktora) Lauren Schmidt Hissrich vtedy prostredníctvom príspevku na Twitteri ohlásila návrat Geralta, Yennefer a Ciri.

“Nemôžem byť viac hrdá na to, čo dokázalo úžasné herecké obsadenie a štáb Witchera, a už sa neviem dočkať, kým sa do týchto príbehov spolu s nami ponorí cely svet,” entuziasticky dodáva.

Správa o ohlásení druhej série je síce staršia, no relevantná je práve teraz – po explozívnej premiére prvej série na Netflixe. Showrunnerka a ďalší členovia štábu odvtedy navyše ponúkli viacero rozhovorov, v ktorých nám napovedali, kam bude seriál smerovať ďalej.

V prvom rade je tu predpovedaný dátum premiéry druhej série. Ten ešte nebol oficiálne oznámený, no najpravdepodobnejšie je, že si ju pozrieme na jar roku 2021. Informácia vychádza zo správ od portálu Redanian Intelligence, ktorý potvrdil, že nakrúcanie druhej série začne 17. februára 2020 v Londýne a Budapešti. Výkonný producent Tomek Baginski však nevylučuje, že natáčanie prebehne aj v ďalších stredoeurópskych krajinách, vrátane Slovenska, ako tomu bolo pri prvej sérii.

Nový smer

Prvá séria Witchera je založená na prvej knihe Sapowského (Zaklínač I: Posledné želanie; 1993) a kúskoch druhej knihy (Zaklínač II: Meč osudu; 1993). Dej však nie je presne okopírovaný. Tvorcovia brali knižný dej skôr ako inšpiráciu, nie ako podrobný návod k scenáru. “Zájdeme do príbehu z tretej knihy (Zaklínač III: Krv elfov; 1994). No stále sú tu nejaké veci z prvých dvoch kníh, ktoré sme ešte nestihli zahrnúť,” prezradila Lauren S. Hissrich pre RadioTimes.

Seriál Witcher musel nejak začať. Prvá séria sa teda venovala tomu, aby diváci porozumeli súvislostiam a spoznali postavy, preto je dej obšírny. To by sa však s príchodom druhej série malo výrazne zmeniť. Toto showrunnerka povedala v rozhovore s portálom GamesRadar:

“Na druhej sérii je skvelé, že príbeh, ktorý sme napísali, je omnoho viac zameraný. Dej je akútnejší vďaka všetkým vzťahom, ktoré sme načali v prvej sérii, ktoré sa v druhej sérii vykryštalizujú.”

ciri

Ciri; Zdroj: digitalspy.com

“… v prvej sérii sme spravili veľa vecí len preto, aby sme príbeh pripravili na to, čo chceme, aby sa stalo v druhej a ďalších sériách,” dodala Hissrich ku prvej sérii seriálu. “Rozložili sme všetky dieliky domina tohto sveta. Máme Geralta a jeho dobrodružstvo. Spoznal sa s Yennefer. Neprebiehalo to ideálne. Máme všetko. Všetky základy sú umiestnené. Teraz nám už len stačí zhodiť prvý dielik domina a sledovať, ako sa to celé vyvinie.

Na konci ôsmej časti prvej série seriálu sa Geralt konečne stretol s Ciri. Tá sa ho opýtala, kto je to Yennefer, aj keď ju nikdy v živote nestretla. To však ešte ani jeden z nich netuší, že mocná čarodejnica a Geraltova milenka záhadne zmizla po bitke s Nilfgaardským impériom.

V tretej knihe Andrzeja Sapowského sa začne budovať otcovský vzťah medzi Geraltom a Ciri. Witcher začne malú princeznú trénovať. Podarí sa im skrotiť jej ohromnú magickú silu? Nájdu Yennefer? Dobyje Nilfgaard zvyšok Severných kráľovstiev? Na to všetko sa môžeme tešiť v druhej sérii.

Seriál Witcher a jeho budúcnosť

Hissrich povedala, že ak by to bolo možné, seriál Witcher by mal aj 20 sérií.

“Scenáre by som mohla písať ešte naozaj dlho. Kým to ľudí zaujíma a je dostupný zdrojový materiál.”

lauren s hissrich witcher

Lauren S. Hissrich; Zdroj: flickr.com

Keď už je reč o zdrojovom materiáli, Sapowski ho napísal naozaj veľa. Z tohto dôvodu showrunnerka prehlásila, že “je toľko materiálu, že by mohli pokračovať navždy.” To je, samozrejme, nerealistické. Vieme však, že seriál je v dobrých rukách, či už bude mať 3, 7 alebo 20 sérií. Hissrich navyše potvrdila, že neplánuje pokračovať za bod, kde skončili knihy. “Viete, autori väčšinou sami vedia, kde by príbehy mali končiť. My by sme to mali rešpektovať.”

Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že The Witcher od Netflixu má pred sebou ešte dlhú a skvelú budúcnosť. Ak by vás ešte stresovali negatívne hodnotenia od kritikov a strach z toho, ako na ne zareaguje Netflix a tvorcovia, takto sa k tomu vyjadrila showrunnerka:

“Kto ma zaujíma? “Profesionálni” kritici, ktorí si pozreli jednu epizódu a zvyšok vynechali? Alebo SKUTOČNÍ fanúšikovia, ktorí si pozreli všetkých osem za jeden deň, a už začínajú odznova?”

“Som ku*va NADŠENÁ,” uzavrela Lauren S. Hissrich. A myslím, že môžem hovoriť za všetkých, ak poviem, že my tiež.

Zdroj: Netflix, radiotimes.com, refinery29.com

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  Seriály

  Seriál Loki bude aj osobnou drámou. Čo prezradil jeho tvorca?

  Seriály

  Nový trailer ku krátkometrážnemu seriálu Survive nám ukazuje herečku Sophie Turner v mrazivom boji o prežitie

  Seriály

  Predstaviteľ Jima Hoppera povedal, že 4. séria Stranger Things mala vyjsť začiatkom roku 2021. Dočkáme sa jej neskôr?

  Seriály

  V seriáli Westworld sa ukázal drak Drogon a scenáristi Game of Thrones. Čo to malo znamenať?

  6 komentárov

  Pridaj komentár