Netflix oficiálne potvrdil 2. sériu Witchera. Kedy ju uvidíme a čo o nej vieme?

Nenechajte si ujsť

Nick Fury dostane vlastný seriál a hra Among Us 2 bola zrušená! – RESTART #2

Rýchly súhrn noviniek zo sveta filmov, seriálov a hier s názvom RESTART vám budeme prinášať každý utorok a piatok o 19:00! Druhú časť okrem...

Gerard Butler čelí koncu sveta | Greenland: Posledný úkryt RECENZIA

Greenland: Posledný úkryt RECENZIA Greenland: Posledný úkryt RECENZIA - V záplave superhrdinských filmov sa len málokedy dočkáme blockbusteru s iným námetom, ktorý nevsádza všetko na...

Pokračovanie filmu Warcraft a prvá vesmírna reality šou?! – RESTART #1

Dovoľujeme si vám predstaviť projekt, na ktorom sme usilovne pracovali počas leta. Toto je RESTART, náš nový formát videí, ktorý sme pre vás vytvorili...

Kto je Kang the Conqueror? Nový MCU záporák dokáže cestovať v čase a je silnejší ako Thanos

Kto bude nový MCU záporák? Film Avengers: Endgame ukončil jednu veľkú príbehovú kapitolu menom Infinity Saga, ktorá sa pomaly formovala od roku 2008. Prvé tri...
Andrej Cvik
Andrej Cvik
Volám sa Andrej, mám 20 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Pozor. Ak ste ešte nevideli seriál Witcher, vráťte sa neskôr. Článok obsahuje spoilery o príbehu 1. série.

Seriál Witcher dostane 2. sériu

Len 20. decembra na Netflixe vyšiel seriál Witcher. Príbeh na námet kníh poľského autora Andrzeja Sapowského je známy samostatne, no aj vďaka úspešnej hernej sérii štúdia CD Projekt Red. Bolo teda na čase, aby dobyl aj ďalšie médium, čo si dala za úlohu najpopulárnejšia streamovacia služba.

the witcher recenzia prva seria
Geralt; Zdroj: uhdpaper.com

Seriálové spracovanie príbehu o Geraltovi z Rivie v podobe herca Henryho Cavilla je ďalším prípadom starého dobrého súboja názorov. Ako v poslednej dobe robí takmer každý nový film, seriál či hra, aj Zaklínač rozdelil ľudí na dve strany. Na jednej strane sú kritici, ktorí dali seriálu priemerné hodnotenie 5,27/10. Na druhej strane sú diváci, ktorí mu dali priemerné hodnotenie 9,2/10, ako odhaľuje portál Rotten Tomatoes, ktorý jednotlivé skóre zhromažďuje.

Netflix to však nezastavilo. Druhá séria Witchera už totižto bola oficiálne potvrdená.

Potvrdenie pokračovania

V skutočnosti nejde o novinku. To, že seriál dostane druhú sériu, vieme už od 13. novembra. Showrunnerka (hlavná osoba zodpovedná za tvorbu seriálu, pozn. redaktora) Lauren Schmidt Hissrich vtedy prostredníctvom príspevku na Twitteri ohlásila návrat Geralta, Yennefer a Ciri.

“Nemôžem byť viac hrdá na to, čo dokázalo úžasné herecké obsadenie a štáb Witchera, a už sa neviem dočkať, kým sa do týchto príbehov spolu s nami ponorí cely svet,” entuziasticky dodáva.

Správa o ohlásení druhej série je síce staršia, no relevantná je práve teraz – po explozívnej premiére prvej série na Netflixe. Showrunnerka a ďalší členovia štábu odvtedy navyše ponúkli viacero rozhovorov, v ktorých nám napovedali, kam bude seriál smerovať ďalej.

V prvom rade je tu predpovedaný dátum premiéry druhej série. Ten ešte nebol oficiálne oznámený, no najpravdepodobnejšie je, že si ju pozrieme na jar roku 2021. Informácia vychádza zo správ od portálu Redanian Intelligence, ktorý potvrdil, že nakrúcanie druhej série začne 17. februára 2020 v Londýne a Budapešti. Výkonný producent Tomek Baginski však nevylučuje, že natáčanie prebehne aj v ďalších stredoeurópskych krajinách, vrátane Slovenska, ako tomu bolo pri prvej sérii.

Nový smer

Prvá séria Witchera je založená na prvej knihe Sapowského (Zaklínač I: Posledné želanie; 1993) a kúskoch druhej knihy (Zaklínač II: Meč osudu; 1993). Dej však nie je presne okopírovaný. Tvorcovia brali knižný dej skôr ako inšpiráciu, nie ako podrobný návod k scenáru. “Zájdeme do príbehu z tretej knihy (Zaklínač III: Krv elfov; 1994). No stále sú tu nejaké veci z prvých dvoch kníh, ktoré sme ešte nestihli zahrnúť,” prezradila Lauren S. Hissrich pre RadioTimes.

Seriál Witcher musel nejak začať. Prvá séria sa teda venovala tomu, aby diváci porozumeli súvislostiam a spoznali postavy, preto je dej obšírny. To by sa však s príchodom druhej série malo výrazne zmeniť. Toto showrunnerka povedala v rozhovore s portálom GamesRadar:

“Na druhej sérii je skvelé, že príbeh, ktorý sme napísali, je omnoho viac zameraný. Dej je akútnejší vďaka všetkým vzťahom, ktoré sme načali v prvej sérii, ktoré sa v druhej sérii vykryštalizujú.”

ciri
Ciri; Zdroj: digitalspy.com

“… v prvej sérii sme spravili veľa vecí len preto, aby sme príbeh pripravili na to, čo chceme, aby sa stalo v druhej a ďalších sériách,” dodala Hissrich ku prvej sérii seriálu. “Rozložili sme všetky dieliky domina tohto sveta. Máme Geralta a jeho dobrodružstvo. Spoznal sa s Yennefer. Neprebiehalo to ideálne. Máme všetko. Všetky základy sú umiestnené. Teraz nám už len stačí zhodiť prvý dielik domina a sledovať, ako sa to celé vyvinie.

Na konci ôsmej časti prvej série seriálu sa Geralt konečne stretol s Ciri. Tá sa ho opýtala, kto je to Yennefer, aj keď ju nikdy v živote nestretla. To však ešte ani jeden z nich netuší, že mocná čarodejnica a Geraltova milenka záhadne zmizla po bitke s Nilfgaardským impériom.

V tretej knihe Andrzeja Sapowského sa začne budovať otcovský vzťah medzi Geraltom a Ciri. Witcher začne malú princeznú trénovať. Podarí sa im skrotiť jej ohromnú magickú silu? Nájdu Yennefer? Dobyje Nilfgaard zvyšok Severných kráľovstiev? Na to všetko sa môžeme tešiť v druhej sérii.

Seriál Witcher a jeho budúcnosť

Hissrich povedala, že ak by to bolo možné, seriál Witcher by mal aj 20 sérií.

“Scenáre by som mohla písať ešte naozaj dlho. Kým to ľudí zaujíma a je dostupný zdrojový materiál.”

lauren s hissrich witcher
Lauren S. Hissrich; Zdroj: flickr.com

Keď už je reč o zdrojovom materiáli, Sapowski ho napísal naozaj veľa. Z tohto dôvodu showrunnerka prehlásila, že “je toľko materiálu, že by mohli pokračovať navždy.” To je, samozrejme, nerealistické. Vieme však, že seriál je v dobrých rukách, či už bude mať 3, 7 alebo 20 sérií. Hissrich navyše potvrdila, že neplánuje pokračovať za bod, kde skončili knihy. “Viete, autori väčšinou sami vedia, kde by príbehy mali končiť. My by sme to mali rešpektovať.”

Všetko zatiaľ nasvedčuje tomu, že The Witcher od Netflixu má pred sebou ešte dlhú a skvelú budúcnosť. Ak by vás ešte stresovali negatívne hodnotenia od kritikov a strach z toho, ako na ne zareaguje Netflix a tvorcovia, takto sa k tomu vyjadrila showrunnerka:

“Kto ma zaujíma? “Profesionálni” kritici, ktorí si pozreli jednu epizódu a zvyšok vynechali? Alebo SKUTOČNÍ fanúšikovia, ktorí si pozreli všetkých osem za jeden deň, a už začínajú odznova?”

“Som ku*va NADŠENÁ,” uzavrela Lauren S. Hissrich. A myslím, že môžem hovoriť za všetkých, ak poviem, že my tiež.

Zdroj: Netflix, radiotimes.com, refinery29.com

Mohlo by sa ti páčiť

6 COMMENTS

  1. Optimizmus je dobrá vlastnosť. Ale ja som mal často pri sledovaní seriálu pocit, že aj tvorcovia biblických príbehov boli lepší remeselníci, ako táto partia filmárov.

Pridaj komentár

Najnovší obsah

Toto sú predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales. Medzi nimi aj dva kostýmy

Predobjednávkové bonusy hry Spider-Man: Miles Morales Hra Spider-Man: Miles Morales odhalila svoje predobjednávkové bonusy na PlayStation 4. Hráči, ktorí si titul zakúpia pred vydaním (12....

Vieme, kedy sa kazašský reportér Borat vráti v pokračovaní. Film Borat 2 si pozrieme online

Pripravte sa, komický kazašský reportér Borat sa vráti ešte tento rok. Pred pár mesiacmi bol herec a komik Sacha Baron Cohen zahliadnutý pri nakrúcaní...

5 nových hier na Steam, o ktoré si možno nezakopol a stoja za povšimnutie (september)

Na Steam vychádza denne nespočetne veľa noviniek, niekedy je náročné všimnúť si všetky z nich a preto sme sa na tie najnovšie hry v...

Hlavný zloduch Marvel seriálu Hawkeye bol odhalený. Poznáte túto komiksovú postavu?

MCU seriál Hawkeye je na ceste a štúdio Marvel nám stále neodhalilo hlavnú zápornú postavu, ktorá bude znepríjemňovať život Clintovi Bartonovi. Toho si samozrejme...

Blumhouse chystá adaptáciu knihy Stephena Kinga, Podpaľačka. Kto si zahrá jednu z hlavných úloh?

Blumhouse a kniha Podpaľačka Blumhouse chystá adaptáciu knihy Podpaľačka. Film vychádza z predlohy jednej z najznámejších kníh Stephena Kinga, ktorú vydal ešte v roku 1984....