Ako zomrela Elisa Lamová? Netflix vydal prvú ukážku na kriminálnu dokusériu o jej mysterióznej smrti

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Mám 22 rokov, študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Nedávno sme vás informovali o tom, že Netflix prešetrí mysterióznu smrť Elisy Lamovej. Na prípad z roku 2013 sa zameria kriminálny dokumentárny seriál Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel. Teraz nám streamovacia služba priniesla prvý trailer.

Smrť Elisy Lamovej

Elisa Lamová bola kanadská vysokoškolská študentka, ktorá sa v roku 2013 za záhadných okolností stratila behom pobytu s losangelskom hoteli Cecil. Jej mŕtve telo bolo nájdené o niekoľko týždňov neskôr na streche hotelu v neprístupnej nádrži na vodu. Jej smrť bola zahalená rúškom celým radom ťažko vysvetliteľných okolností a stala sa obľúbenou témou medzi priaznivcami záhad a konšpirácií.

netflix krimi
Zdroj: filmdaily.co, mamamia.com.au

Elisa zmizla koncom januára 2013 a neskôr počas februára bol zverejnený posledný známy kamerový záznam (z 1. februára), ktorý pochádza z hotelového výťahu. Na ňom vykazuje veľmi zvláštne správanie, neprirodzené pohyby a skrýva sa v rohu výťahu. Počas vyšetrovania jej smrti sa obyvatelia hotelu Cecil začali sťažovať na nízky tlak vody a dokonca aj jej bizarnú čiernu farbu a chuť.

Telo Lam bolo nájdené v hotelovej nádrži na vodu, pričom pitevná správa udala ako príčinu smrti náhodné utopenie a jej bipolárnu poruchu ako faktor. Otázkou samozrejme ostáva, ako sa Lam dostala na strechu prístupnú výhradne zamestnancom hotela a ako bez pomoci vliezla do nádrže s vodou. Tento mysteriózny prípad bližšie prešetrí kriminálna dokuséria Crime Scene: The Vanishing at the Cecil Hotel od Netflixu.

Prvý trailer na dokumentárny seriál Crime Scene

Debutu prvej série, ktorá bude pozostávať zo štyroch epizód, sa dočkáme 10. februára 2021. Ďalšie série sa zamerajú na iné notoricky známe lokácie, na ktorých sa udiali rôzne trestné činy. Crime Scene je ďalším projektom oceňovaného dokumentaristu Joea Berlingera, ktorý na Netflix priniesol napríklad televízny dokument Conversations with a Killer: The Ted Bundy Tapes.

Prípad smrti Elisy Lamovej je preňho fascinujúci kvôli tomu, že zmizla na mieste, ktoré má kriminálnu históriu naprieč niekoľkými dekádami. Preskúmame tak históriu hotela Cecil v Los Angeles, ktorý je preslávený tým, že je miestom úmrtí, násilia a dokonca aj zastávok sériových vrahov ako Richard Ramirez alebo Jack Unterweger. Rozhovory so zamestnancami hotela, návštevníkmi a vyšetrovateľmi nám priblížia udalosti spojené so zmiznutím Lam.

Tešíte sa na to, ako prešetríte smrť Elisy Lamovej spolu s Netflixom? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -