David Fincher natočí pre Netflix drámu The Killer. O hlavnú úlohu rokuje tento skvelý herec

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Režisér David Fincher a scenárista Andrew Kevin Walker po 25 rokoch opäť spoja sily, aby vyrobili pre Netflix filmovú adaptáciu násilného grafického románu The Killer. Naposledy nám táto unikátna dvojica priniesla ikonický psychologický počin Sedem (1995).

Novinka je založená na rovnomennej francúzskej sérii grafických románov z roku 1988 a obsahuje celkovo až 12 vydaní. O hlavnú úlohu momentálne rokuje Michael Fassbender (Votrelec: Covenant).

David Fincher The Killer Netflix
Zdroj: directorsseries.net

Na Netflix mieri násilná dráma The Killer

Príbeh sleduje samotára, z ktorého sa postupom času stáva nájomný vrah. Toho začnú veľmi rýchlo ovládať zlé psychické stavy a všetky morálne zásady odkladá bokom, čo pre nevinné obete neznamená nič dobrého. Situáciu preto zoberie do rúk skúsený detektív, ktorý sa pokúša zastaviť krviprelievanie za každú cenu.

David Fincher má tento projekt v hľadáčiku už viac ako dekádu. Pôvodne sa s ním zoznámil v roku 2007, kedy prebiehal vývoj pôvodnej filmovej adaptácie. No režisérova zaneprázdnenosť ho nakoniec z projektu vytlačila a táto „assassinská dráma“ zapadla prachom na naozaj dlhú dobu.

David Fincher The Killer Netflix
Zdroj: nofilmschool.com

The Killer je súčasťou 4-ročnej zmluvy medzi Fincherom a Netflixom

Netflix a Fincher sa dohodli na spolupráci ešte začiatkom minulého roka, kedy tvorca podpísal so streamovacím gigantom 4-ročnú zmluvu ohľadom výroby kvalitného obsahu pre náročnejších divákov.

Jeho prvý filmový projekt v rámci novej dohody bola čiernobiela životopisná dráma Mank (2020), ktorú môžeme bez pochyby zaradiť medzi úspešné výtvory. Scenár napísal Fincherov zosnulý otec Jack Fincher a v hlavnej úlohe sa predstavil Gary Oldman. O kvalite snímky svedčí aj 6 nominácií na Zlatý glóbus.

Zatiaľ nebolo zverejnené, kedy začne natáčanie jeho druhého filmového projektu pre Netflix, ale všetko by sa mohlo zmeniť s potvrdením hlavného herca. To očakávame niekedy v najbližších týždňoch, takže ďalšie aktualizácie by sa mohli ukázať už čoskoro.

Sleduješ Netflix a nenecháš si ujsť pripravovaný film The Killer? Názor nám môžeš napísať dole v komentároch.

Zdroj: deadline.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -