Zapínajte televízory, kritici aj ľudia sú nadšení. Netflix pridal najlepšiu komédiu roka

Nenechajte si ujsť

Erik Košťany
Erik Košťany
Moje meno je Erik (alebo Erino), mám 28, momentálne bývam v Bratislave. Kino navštevujem niekoľkokrát do mesiaca a čo nestihnem tam, doháňam na obrazovkách doma. Vlastním niekoľko konzol, rád si prečítam dobrú knihu či komiks, ale nevyhýbam sa ani pohybu po vonku (či už na nohách alebo bicykli)

Netflix boduje skvelým filmom

V piatok pridal Netflix do ponuky film Hit Man, ktorý má byť jedinečným spojením kriminálky, komédie a romantickému filmu. Zdá sa, že tento ťažko skombinovateľný mix žánrov tento raz vyšiel, snímka totiž boduje u kritikov aj divákov. Často sa nestáva, že by sa zhodli, teraz však hovoria o komédii roka.

Streamer si pritom film získal už počas minulého roka na filmovom festivale Tiff, kde za neho zaplatili 20 miliónov dolárov. Komplikácie s vysielacími právami, za ktoré zaplatili ďalšie milióny však spôsobili, že ho mohli uviesť až teraz. Výdaje sa im však značne vyplatili, ľudia film zbožňujú.

romantická komédia hit man
Zdroj: TMDB

Hviezda Top Gunu hrá niekoľko úloh

Hlavnú úlohu v ňom hrá Glenn Powell, ktorého môžeme poznať napríklad z filmu Top Gun: Maverick. Je Garym, učiteľom filozofie a psychológie, ktorý si privyrába ako informátor pre políciu. Súhra okolností spôsobí, že musí predstierať, že je nájomným vrahom a tak pomáha chytať zločincov. Dáva mu to priestor vytvárať si ďalšie samostatné osobnosti.

Pri jednej z podobných úloh stretne klientku Madison, ktorú si zahrala Adria Arjona (Morbius). Padne mu do oka a zmení smerovanie jej života, pričom sa do nej zamiluje. To však ešte nevedel, akú bláznivú sériu udalostí to spôsobí a ako veľmi sa zmení jeho život.

Mix komédie, detektívky a romantiky sa službe vydaril

Snímku si kritici hneď zamilovali. Na portáli Rotten Tomatoes jej udeľujú celkové skóre 97 % a v komentároch nešetria chválami. Hovoria, že ide o osviežujúco nepredvídateľný film, ktorý sa rovnako ako hlavná postava dostáva neustále do nových foriem (A.A. Down z Digital Trends) či kompletne originálny, magický a správne strelený film (Tom Gliatto z People Magazine).

Prekvapuje najmä tým, ako dokáže fungovať na povrchu ako drsný triler a pritom byť aj precítenou komédiou (Dana Stevens zo Slate či španielsky magazín Ostroscines). John Serba z portálu Decider dokonca hovorí, že sa režisérovi Richardovi Linklaterovi podaril súčasný noirový kúsok, pri ktorom sa ale nasmejete.

Vzácna zhoda medzi kritikmi aj divákmi

Netflix s filmom Hit Man trafil klinec po hlavičke aj v obsadení hlavnej postavy. Powell dokázal v podstate zahrať niekoľko postáv v rozsahu necelých dvoch hodín, za čo si vyslúžil pochvaly z Chicago Reader, CNN aj The Screening Room. Redaktor Brandon Collins z Medium Popcorn hovorí, že tu dokazuje, že je skutočnou hviezdou a Arjona podľa neho potrebuje viac takýchto úloh.

Snímka rýchlo vystrelila aj v sledovanosti. Bola uvedená len v piatok 7. júna a už sa podľa dát z FlixPatrol dostala na vrcholy rebríčkov. U nás je síce momentálne na desiatom mieste v najsledovanejších filmoch, v Spojených štátoch či Írsku si už vydobyl miesto na vrchole. Preto sa ani nedivíme, že aj od divákov si na Rotten Tomatoes odnáša hodnotenie 95 %, čo je skutočne vysoké číslo na komediálny žáner.

Presvedčil Netflix filmom Hit Man aj vás, že ide o komédiu roka, alebo sa váš názor odlišuje? Prípade ste ešte snímku nevideli a práve hodnotenia vás presvedčili? Dajte nám vedieť v komentároch.

Zdroje: rottentomatoes.com; metacritic.com; flixpatrol.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -