Koniec zdieľania účtov medzi kamarátmi? Netflix testuje novú funkciu

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Zdieľanie účtov patrí na streamovacej platforme Netflix ku klasickým javom. Spočiatku to začalo nevinne medzi pár kamarátmi, až sa z toho stal biznis. Ten oberá spoločnosť o nových predplatiteľov, čo sa rozhodli stopnúť raz a navždy.

Nová funkcia je momentálne vo fáze testovania a bude len otázkou času, kedy ju Netflix vypustí von. Tí, ktorí majú momentálne zazdieľané heslo od kamarátov alebo známych, si budú musieť už čoskoro zaobstarať vlastný účet.

Netflix zdieľanie účtov
Zdroj: mirror.co.uk

Na Netflix prichádza funkcia, ktorá stopne zdieľanie účtov

Niektorí zahraniční používatelia už mali možnosť vyskúšať si novú funkciu a ešte pred začatím streamovania filmov či seriálov im na displeji ukázalo:

„Ak nežijete s vlastníkom tohto účtu, budete potrebovať svoj vlastný účet, ak chcete pokračovať v sledovaní.“

V zmluvných podmienkach síce nájdeš „Služba Netflix a akýkoľvek obsah sledovaný prostredníctvom našej služby je určený iba pre vaše osobné a nekomerčné použitie a nemôže byť zdieľaný s jednotlivcami mimo vašej domácnosti“, ale to veľa z predplatiteľov ani len netušilo.

Pokiaľ ide o zdieľanie hesla, do tejto skupiny zaraďuje Netflix tých, ktorí používajú ten istý účet vo viacerých domácnostiach. Z obchodného hľadiska to predstavuje potenciálne straty, čo Netflixu môže v budúcnosti spôsobiť nemalé vrásky.

Streamovacia konkurencia stále rastie

Streamovacie platformy
Zdroj: polygon.com

Netflix má v súčasnosti viac ako 200 miliónov predplatiteľov po celom svete. Konkurencia však v priebehu posledných rokov výrazne stúpla a na zozname streamovacích služieb dnes nájdeš rôzne platformy s naozaj pestrým obsahom.

Tento rok sa očakáva hlavne obrovský nárast služby Disney+, ktorá láka fanúšikov Marvelu na poriadne divokú jazdu. Nehovoriac o HBO Max so všetkými tohtoročnými filmami od štúdia Warner Bros. Netreba však podceňovať ani stále rozrastajúce sa služby Apple TV+, Amazon Prime Video, Paramount+ a iné.

Netflix zdieľanie účtov
Zdroj: tvrev.com

Ceny predplatného na Slovensku

V porovnaní so Spojenými štátmi platia diváci na Slovensku o niečo menej. Je to logické vzhľadom na to, že máme prístup k menšiemu obsahu.

  • Basic plán – 7,99 € mesačne
  • Standard plán – 9,99 € mesačne
  • Premium plán – 11,99 € mesačne

Čo si myslíš o zdieľaní účtov na Netflixe? Si v pohode s pridaním novej funkcie? Názor nám môžeš zanechať dole v komentároch.

Zdroj: hypebeast.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -