Netflix opäť zvyšuje ceny mesačných predplatných. Budú sa zmeny týkať aj Slovenska?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Streamovacia služba Netflix opäť zvyšuje ceny svojich mesačných predplatných. Tentokrát si priplatia diváci v Spojených štátoch, kde sa najvyššie plány dostávajú na zatiaľ najvyššiu sumu. Týka sa to štandardného a premium plánu mesačného predplatného, najlacnejší „basic“ plán sa zdražovaniu vyhol.

Netflix zvyšuje ceny v Spojených štátoch

Najdrahší premium plán disponuje kvalitou Ultra HD (4K) a povoľuje sledovanie a sťahovanie na štyroch zariadeniach súčasne. Pôvodné mesačné predplatné za 15,99 amerických dolárov mesačne sa zvyšuje na 17,99 dolárov, teda bude drahšie o 2 doláre (1,71 €).

Zlatou strednou cestou je štandardný plán, ktorý umožňuje sledovanie v HD kvalite na dvoch zariadeniach súčasne. Ten zo sumy 12,99 amerických dolárov mesačne zdražel na 13,99 dolárov, čo predstavuje menší rozdiel 1 doláru (0,86 €).

Štartovací basic plán ponúka sledovanie obsahu v SD kvalite na jednom zariadení. Suma predplatného ostáva na 8,99 dolároch mesačne.

Netflix
Zdroj: pcmag.com

Všetci noví predplatitelia začnú hneď na nových cenách, zatiaľ čo aktuálni užívatelia sa zdraženia dočkajú počas najbližších dvoch mesiacov. 30 dní pred plánovanou zmenou cien dostanú upozornenie ako emailom, tak aj notifikáciou priamo v aplikácii.

„Je tu príležitosť občas sa vrátiť späť a potom požiadať členov, v ktorých krajinách prinášame extra hodnotu, aby zaplatili o niečo viac,“

Zvýšenie cien teda odôvodnili tým, že predplatiteľom v Spojených štátoch prinášajú väčšiu hodnotu. Netflix naposledy zdražoval svoje predplatné v roku 2019, no vtedy sa to okrem USA týkalo aj Spojeného kráľovstva. Tentokrát v Spojenom kráľovstve zvýšiť ceny neplánujú a obávať by sa nemali ani obyvatelia Európy.

„Chápeme, že ľudia majú viac možností zábavy ako kedykoľvek predtým, a zaviazali sme sa, že našim členom poskytneme ešte lepší zážitok. Aktualizujeme naše ceny, aby sme mohli okrem našej skvelej jesennej zostavy naďalej ponúkať viac televíznych programov a filmov. Ako vždy ponúkame škálu plánov, aby si ľudia mohli zvoliť cenu, ktorá najlepšie vyhovuje ich rozpočtu.“

Dodal predstaviteľ Netflixu v oficiálnom vyjadrení.

Netflix India
Zdroj: usatoday.com

Ceny predplatného na Slovensku

V porovnaní so Spojenými štátmi platia diváci na Slovensku o niečo menej. Je to logické vzhľadom na to, že v porovnaní s USA a inými krajinami máme prístup k menšiemu obsahu.

  • Basic plán – 7,99 € mesačne
  • Standard plán – 9,99 € mesačne
  • Premium plán – 11,99 € mesačne

Boli by ste ochotní platiť za Netflix viac, keby bol na Slovenskom Netflixe dostupný bohatší obsah? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: ign.com, independent.co.uk

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -