Hráči sú totálne zaskočení požiadavkou. Fyzický doplnok k PS5 bez kurióznej veci nezapnú

Nenechajte si ujsť

Netradičná požiadavka prídavku PlayStation

Japonská spoločnosť Sony nedávno predstavila svoju novú verziu PlayStation 5. Oproti „starej“ verzii sa pre používateľov z hľadiska výkonu prakticky nič nemení a nová konzola zaujme predovšetkým kozmetickými zmenami v dizajne a väčším úložným priestorom. Spoločne s novou PS5 Slim herný výrobca predstavil aj externú Blu-ray mechaniku, ktorú bude možné pripojiť k digitálnej verzii PS5.

Bude treba internet

Práve pri externej mechanike sa objavuje prekvapujúca informácia – pri prvom pripojení totiž bude vyžadovať pripojenie k internetu. Bez pripojenia sa mechanika nebude dať spárovať so systémom, a teda bude nefunkčná, informuje VGS. Sony vďaka pripojeniu bude môcť overiť, či ide o originálny hardvér, rovnako sa objavujú aj domnienky, že si herný výrobca takto bude môcť skontrolovať spúšťanie originálnych kópií hier.

Sony

Japonská spoločnosť zatiaľ netradičnú požiadavku nepotvrdila, hráčom sa však podobné opatrenie príliš nepozdáva. Upozorňujú napríklad, že herný hardvér by nemal byť viazaný na dostupnosť serverov. Niektorí sa tiež obávajú, či bude mechaniku možné spustiť aj v budúcnosti, keď už sa posunieme k novej verzii PlayStation. Od riešenia podobných problémov nás delia ešte roky, navyše stačí, aby Sony vydalo update, ktorý už pripojenie vyžadovať nebude.

Príde na budúci rok

Nová verzia PS5 sa pomaly začína objavovať v ponukách obchodov, zatiaľ však iba na trhu Severnej Ameriky. Ku nám nová verzia PS5 príde počas budúceho roka a spoločne s novou konzolou pribudne aj jej príslušenstvo. Externá Blu-ray mechanika sa bude predávať samostatne za 120 eur, K dispozícii budú aj panely v ďalších farebných prevedeniach. Konkrétne Sony spomína červenú, modrú alebo striebornú verziu panelov, ich cena bude 54,99 €.

Sony

Ďalším doplnkom bude aj nový vertikálny stojan, ktorý bude dostupný za 24,99 €. Nová verzia PS5 nebude mať žiadne špeciálne označenie, v obchodoch prirodzene nahradí pôvodnú konzolu, ktorá už sa prestáva vyrábať.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -