Najlepšie slovenské a české filmy na VOYO

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Slovenské a české filmy na Voyo

Dnes sa takmer každá televízia spolieha aj na divácku úspešnosť svojej streamovacej služby. A jednu prevádzkuje aj najsledovanejšia slovenská stanica Markíza. Platforma Voyo je plná zaujímavých zahraničných, ale aj domácich titulov. Hlavne domáca tvorba tu má prednosť pred tými zahraničnými a práve na tie sa dnes pozrieme. Toto sú totiž tie najznámejšie slovenské a české filmy na Voyo.

10. Banger (2022)

Film Banger z českej produkcie mal premiéru len pred dvoma rokmi, avšak už má stabilnú základňu fanúšikov. Dej sa odohráva v Prahe a jeho hlavným hrdinom je začínajúci raper Alex. Ten sa snaží presadiť sa na rapovej scéne, avšak kým sa tak nestane, živí sa predajom toho najlepšieho kokaínu v meste. Keď mu však jeho kamarát Láďa dohodí „feat“ so známym raperom Barracudom, zrazu sa jeho kariéra dostáva na iný level. Má to však háčik. Takáto spolupráca nie je zadarmo a počas jednej noci musí Alex spolu so svojim kamarátom predať všetky drogy, ktoré má.

Táto dynamická dráma má na portáli CSFD hodnotenie 67 %, čo je na českú tvorbu pomerne dobré. Tento film si na Voyo rozhodne nesmiete nechať ujsť.

9. Všetko alebo nič (2017)

Vo filme na motívy knihy Evy Twardzik sledujeme romantické eskapády Lindy, ktorú si s chuťou zahrala sympatická ryšavka Táňa Pauhofová. Jej kamarátku Vandu zase stvárnila Klára Issová a vo veľmi dobrom svetle sa predviedol aj Ľuboš Kostelný ako ich kamarát Edo.

Film v kinách dosiahol tržby nad 3 milióny eur, konkrétne 3 400 000, a to je skutočne skvelá suma na slovenské pomery. Ak máte radi romantické komédie a schvaľujete aj sympatické obsadenie tohto snímku, rozhodne si ho na Voyo vychutnajte.

8. Premlčané (2022)

Veľmi uznávaný český herec Karel Roden, ktorý sa dokázal presadiť aj v Hollywoode sa vracia do Prahy, aby našiel istú mladú ženu a konečne tak uzavrel svoju minulosť. S týmto hľadaním mu pomôže ambiciózna rozhlasová moderátorka, ktorá chce mať vo svojej nočnej šou nejakú senzáciu.

Na jej zdesenie však počas rozprávania tohto tajomného muža vyjde najavo istá dávno spáchaná vražda. Český triler Premlčané má skvelú atmosféru a výborné herecké výkony na čele s ostrieľaným hereckým esom Rodenom.

7. Lóve (2011)

Slovenská dráma z prostredia Bratislavy režiséra Jakuba Kronera sa právom stala kultovou. Hlavnými postavami sú pouličný zlodej áut Maťo (Michal Nemtuda) a Veronika (Kristína Svarinská), s ktorou sa zoznámi v jednom nočnom klube.

Maťo sa nechce živiť kradnutím áut, lenže to pekne vynáša. So svojím kamarátom Tomášom sa však chcú pripraviť na ich poslednú akciu. Nič však napokon nedopadne podľa ich plánu. Film má nielen kvalitnú hereckú zložku, ale takisto je aj vizuálne na veľmi dobrej úrovni.

6. Príbeh kmotra (2013)

Česká kriminálna dráma o dvoch ľuďoch na opačných stranách zákona sa nielen v Česku, ale aj na Slovensku stála veľkým hitom. František Vedral (Ondřej Vetchý) sa prepracoval po rebríčku až na vrchol mafiánskeho podsvetia. Podpláca policajtov, úradníkov a v podstate každého koho musí, aby mohol viesť svoj organizovaný zločin. A koho sa mu nepodarí podplatiť, toho nechá zavraždiť.

To sa však absolútne nepozdáva húževnatému policajtov Cajthamlovi (Lukáš Vaculík), ktorý obetuje aj svoj súkromný život len preto, aby Vedralovi prekazil jeho plány. Vynikajúco napísaná a zrežírovaná dráma patrí medzi najlepšie české tituly v rámci kriminálneho žánru. (Článok pokračuje na ďalšej strane.)

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -