Kiná v New Yorku sa budú znova otvárať. Dočkáme sa premiéry Black Widow už v máji?

Nenechajte si ujsť

Ema Jedličková
Ema Jedličková
Večne s hlavou v oblakoch alebo s nosom v knihách.

Situácia s prebiehajúcou koronakrízou sa ešte stále v mnohých krajinách nezlepšuje. Pandémia zasiahla aj oblasti kultúry a filmový svet nie je žiadnou výnimkou. Guvernér štátu New York ale v pondelok rozhodol, že sa kiná za určitých podmienok znova otvoria, čo potešilo nie len filmových nadšencov, ale aj veľké filmové štúdia, ktoré chcú zo svojich noviniek vyťažiť čo najviac.

Pukance vám stále nedovolia a za lístok sa priplatí

Guvernér Andrew Cuomo vyhlásil, že všetky kiná budú môcť od 5. marca znova otvoriť svoje sály. V rámci prísnych obmedzení bude kinám povolené premietať maximálne pre 50 ľudí (kapacita kina tak bude obmedzená na 25 percent). Na svojom Twitteri sa ohľadom otvorení vyjadril stručne:

„Budú zavedené pridelené sedadlá, sociálny odstup a ďalšie zdravotné preventívne opatrenia.“

Americké úrady zatvorili kiná minulý rok v marci. V niektorých mestách sa premietania obnovili na jeseň, ale druhá kritická vlna koronavírusu ich donútila znova zavrieť. Mnohé filmové novinky tak prišli o možnosť vysokého zárobku z otváracieho víkendu. Pre veľké hollywoodske štúdia ako Disney alebo Universal je otvorenie kín veľká vec, najmä v prípade blížiacich sa premiér istých blockbusterov. Black Widow alebo deviata časť Rýchlo a zbesilo môže do sedačiek prilákať veľké množstvo divákov a štúdia sú odhodlané priniesť ten najlepší filmový zážitok.

New York kiná
Zdroj: slashfilm.com

Tržby kín v New Yorku sú zásadovým bodom v celkovom úspechu snímky. New York a Los Angeles tvoria 21,5 percent zo všetkých amerických divákov sledujúcich filmy. Je preto pre nich dôležité znova sprístupniť premietania, aj za podmienok obmedzenej kapacity či vyšších cien lístkov. Ak by sa kiná v štáte New York alebo v Kalifornii neotvorili, veľké štúdia by boli nútené filmové premiéry znova odložiť.

Sú streamovacie služby ideálnym riešením?

Mnoho filmových premiér sa tento rok presťahovalo aj na streamovacie platformy. V deň kinopremiéry si tak diváci budú môcť užiť film aj u nich doma v obývačke. Špekulácie naznačovali, že by sa podobným smerom mohla uberať aj spomínaná Black Widow, ktorá by bola sprístupnená pre predplatiteľov Disney+ so zaplatenou funkciou Premier Access. Film by bol na medzinárodný trh uvedený až neskôr, ale túto cestu štúdio Marvel zatiaľ odmietlo a premiéra je stále naplánovaná na začiatok mája.

Black Widow
Zdroj: techradar.com

Black Widow je snímka s rozpočtom viac ako 200 miliónov dolárov. Presunutie filmu na Disney+ by tak finančnú situáciu stále nevyriešilo a počiatočné príjmy by boli oproti tým spred pandémie omnoho menšie. Príklad New Yorku by malo ďalej nasledovať mesto Los Angeles, ktoré je v kúpe lístkov v USA na prvom mieste. O tom však rozhodnú miestne úrady.

Myslíte si, že je tento krok správny alebo ste schopní na premiéru počkať o čosi dlhšie? Vaše postrehy a názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: theverge.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -