Neexistujú len Priatelia či Dva a pol chlapa. Tieto neznáme sitkomy sa k Slovákom akosi nedostali

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Menej známe sitkomy, ktoré musíte vidieť

Komediálne seriály sa aj u nás tešia veľkej popularite. Ako aj zvyšok sveta, sme si aj my na na našom malom Slovensku obľúbili veľké seriálové hity. Medzi tie najväčšie a u nás najobľúbenejšie sitkomy rozhodne patria Dva a pol chlapa (2003 až 2015) či takí Priatelia (1994 až 2004). A niet sa čomu čudovať. Herci, scenár a postavy sú v týchto seriáloch na vysokej úrovni.

Lenže bohužiaľ sa slovenskí diváci upli na tieto seriály a tým pádom akoby nedali šancu iným skvelým sitkomom. A práve v tomto článku vám predstavíme ďalšie skvelé komediálne seriály, ktoré jednoznačne stoja za vašu pozornosť.

8. Parks and Recreation (2009 až 2015)

Sitkom, ktorý si získal svojich priaznivcov hlavne v USA, ale takisto aj v susedných Čechách. Hlavnou postavou tohto kultového sitkomu je úradníčka Leslie Knope (Amy Poehler), ktorá sa stará o parky v mestečku Pawnee. Skvelo jej pritom sekundujú Ron Swanson (Nick Offerman), Andy Dwyer (Chris Pratt) či Ann Perkins (Rashida Jones).

Seriál je natočený populárnym štýlom tzv. fiktívnych dokumentov, ktorým uspeli už tvorcovia legendárneho sitkomu Moderná Rodina (2009 až 2020). Tento seriál obsahuje skvelé postavy, tvorcovia v každej časti vytvárajú neskutočné vtipné situácie a za zmienku stojí aj to, že sa vďaka tomuto seriálu preslávil Chris Pratt.

7. Dobré miesto (2016 až 2020)

Sitkom Dobre miesto nie je jedným z tých seriálov, ktorý by mal veľa sérií. Tvorcovia ukončili celý tento projekt so 4. sériou, pričom ale všetko krásne uzavreli a vyhli sa už tradičnému naťahovaniu seriálov z americkej produkcie.

Eleanor (Kristen Bell), ktorá sa celý život správala veľmi sebecky a nikdy nebola práve dobrým človek, sa po smrti dostane nadobré miesto“. V skutočnosti však aj ona vie, že by mala skončiť skôr na „zlom mieste“.

Zrejme došlo k chybe, postupom času však zisťuje, že nie je jedinou zlou dušou, ktorá sa po smrti dostala tam, kam nepatrí. Tvorcovia tohto obľúbeného seriálu stavili na kvalitný dej, pričom nevyužili ani tlmený smiech divákov ako pomôcku. A vôbec to ani nepotrebovali. Kto má chuť na skutočne kvalitný sitkom s prekvapujúcimi zvratmi, tak nič lepšie vám ani ponúknuť nevieme.

6. New Girl (2011 až 2018)

Keď Jessica (Zooey Deschanel) nachytá svojho priateľa s inou ženou, musí sa odsťahovať. S učiteľským platom si však v Los Angeles nemôže dovoliť bývať sama. Preto sa rozhodne, že bude bývať v krásnom a priestrannom byte, ale s ďalšími troma spolubývajúcimi.

Chémia medzi postavami v tomto seriáli funguje výborne. Tvorcovia v tomto prípade stavili na tzv. konverzačný humor, čo znamená, že vtipné scény sa stavajú na mnohých dialógoch.

Celý tento koncept držia pokope fantastickí herci Jake Johnson (Falošní poliši), Damon Wayans Jr. (Ako byť single) či Lamorne Morris (Nočná hra). Títo spolubývajúci samozrejme sekundujú herečke Zooey Deschanel, ktorá sa preslávila vďaka kultovým komédiám ako Vianočný škriatok (2003) či Yes Man (2008). (ČLÁNOK POKRAČUJE NA ĎALŠEJ STRANE.)

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -