Ktoré nezodpovedané otázky nám otvorí druhá séria 13 dôvodov prečo?

Nenechajte si ujsť

Najčítanejšie za 7 dní

Článok obsahuje spoilery

Poznáte ten pocit, keď dopozeráte seriál a jeho koniec ostane otvorený? Na povrchu sa vyskytne otázka či dve a vy sa nemôžete dočkať bravúrneho vysvetlenia. Je tu však jeden problém – na druhú sériu si častokrát počkáte pekne dlhú dobu. Za ten čas zabudnete mená postáv, dej a občas aj názov seriálu. Nie v prípade 13 dôvodov prečo. Seriál, ktorý chytí za srdce aj dušu si už vybudoval riadnu fanúšikovskú základňu a ak teraz nazriete do chladničky, je možné, že na vás vypadne nejaký post o tomto seriáli. Ten totiž zahltil snáď každú sociálnu sieť a povieme vám, nebolo úniku. Pri 13 dôvodov prečo však nie je len jeden problém alebo otázka, či dve – predsa len, seriál s tak veľkým číslom v názve nemôže ostať na jednoduchej úrovni. Tak teda, tu to máme! Otázky, na ktorých odpoveď (snáď) dostaneme v druhej sérii seriálu, ktorý sme si prednedávnom predstavili v tomto článku.

13 dôvodov prečo
Zdroj: youtube.com

Je Alex nažive?

Na túto (ako ani na zvyšné) otázky nepoznáme určitú odpoveď. Čo však vieme naisto je, že Alex bol na konci prvej série postrelený. Či už vlastným pričinením alebo s menšou pomocou, nie je isté, či sa z toho dostane. My samozrejme dúfame, že áno a že s pomalým vyvražďovaním našich obľúbených postáv seriál nadobro končil. Alex bol vždy prapodivný a popravde jeho psychika bola na takýto čin naškrobená už celkom dostatočne. Na druhej strane je tu Tyler s jeho arzenálom zbraní, s ktorými chce nevedno čo robiť a s fotografickým zoznamom ľudí, okolo ktorých sa točila prvá séria. Na konci tiež môžeme vidieť ako zvesil zo zoznamu Alexovu fotografiu. Náhoda?

Pôjde Bryce do väzenia?

Samozrejme, každý z nás chce spravodlivosť. Seriál však pravdivo poukazuje na starosti každodenného života a ich dopad na ľudí okolo nás. A bohužiaľ, spravodlivosť sa nedá nazvať práve určitým pojmom v našich životoch. To, či sa jej dočkáme, nám teda odhalí druhá séria a my si zatiaľ nehodláme trúfnuť tipovať, ktorou cestou sa seriál vydá a či bude tento násilník naozaj potrestaný.

Čo bude s páskami teraz, keď ich majú rodičia Hannah?

Moment, na ktorý sme čakali celý čas prišiel a priniesol so sebou kopu nových záhad. 13 častí sme s napätím sledovali priebeh pások, no až tá 13-ta nám priniesla pocit zadosťučinenia v podobe začatia riešenia problémov. Paradoxom je, že až hodnú chvíľu po smrti dvoch tínedžerov a kope problémov.

13 dôvodov prečo
Zdroj: variety.com

Chystá Tyler atentát na celú školu?

K tejto tématike sme si už trocha povedali, teraz do nej však nazrieme podrobnejšie. Tínedžer, ktorý mal sklony k stalkerstvu si nakúpi pár zbraní a izbu ovešia fotkami spolužiakov. Celkom podozrivé, nemyslíte?

Čo bude so Sheri teraz, keď sa prevalilo, že má podiel viny na Jeffovej smrti?

No dobre, technicky vzato sa to neprevalilo, ale Sheri sama priznala farbu na polícii. Bohužiaľ, zjavne má sklony k prokrastinácii. Nie sme si však istí, či je práve toto poľahčujúca okolnosť. Stať sa však môže hocičo a napriek tomu, že táto postava spáchala trestný čin, drží si naše sympatie.

A čo osud pána Portera?

Tento školský pedagóg asi nepatrí k tým najvšímavejším a jeho páska bola poslednou kvapkou v pohári. Napriek tomu má krásnu rodinu a s ohľadom na nich si nezaslúži nič zlé. Každopádne, to je náš ohľad. Či aj tvorcov seriálu, to ešte len uvidíme.

Druhá séria 13 dôvodov prečo bude viac, ako zaujímavá!

Čiastočne sa obávame, že na toľko otázok a odpovedí sa nenájde ani čas. A to ešte neviete, že to bol len obkres toho najpodstatnejšieho. Čo však vieme je to, že sa máme na čo tešiť a veríme, že druhá séria bude dobrá minimálne tak, ako tá prvá. To sa však nedozvieme až do jari budúceho roka, kedy je predpokladaná premiéra tohto výnimočného seriálu.

druhá séria 13 reason why
Zdroj: pogdesign.com

A čo vy? Ktorá otázka vás zaujala najviac?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -