Nicolas Cage ako Spider-Man? Čo všetko sme sa dozvedeli o animáku Paralelné svety počas Comic-Conu?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 22 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Akciu Comic-Con 2018 v San Diegu máme úspešne za sebou! S vlastným panelom sa jej zúčastnilo aj filmové štúdio Sony, ktoré nám bližšie odhalilo snímky Venom a Spider-Man: Paralelné svety. Samostatný článok o mnohých novinkách ohľadom filmu Venom nájdete na tomto odkaze. Každopádne, dnes sa lepšie pozrieme na celovečerný animovaný počin Spider-Man: Paralelné svety. Ten sme vám síce bližšie predstavili už niekoľkokrát, no novinky z Comic-Conu si určite nemôžete nechať ujsť! Sony totižto debutovalo s novými zábermi z filmu, ktoré sa bohužiaľ ku nám ešte nedostali. Nič sa však nebojte, všetky novinky z traileru vám predáme aspoň v písomnej forme!

Nová fotka z Comic-Conu
Nová fotka z Comic-Conu, Zdroj: screenrant.com

Nicolas Cage ako Spider-Man?

V prvom rade, zábery z Comic-Conu odhalili hneď niekoľko nových hrdinov! Ako už určite viete, hlavnou postavou filmu nebude Peter Parker, ale Miles Morales. Ten však žije v takzvanom „Multiverze„, kde sa pod maskou neskrýva iba jeden pavúči muž (alebo žena). Doposiaľ tak bol okrem Milesa predstavení aj starší Peter Parker, ktorý bude zaúčať nového Spider-Mana. V poslednom traileri sme si mohli všimnúť aj Gwen Stacy, ktorá sa vôbec po prvýkrát objaví na veľkom plátne ako Spider-Gwen! Najnovšia ukážka však odhalila hneď tri nové postavy – Spider-Man Noir, Peni Parker v jej Spi//dr obleku a nakoniec prasiatko Spider-Ham. Kto ich stvárnil?

Hlavnej postave prepožičal svoj hlas Shameik Moore (Dope). Jeho mentorom bude staršia verzia Petera Parkera, ktorého nadaboval Jake Johnson (Jurský svet). Mladá herečka a speváčka Hailee Steinfeld (The Edge of Seventenn) zas stvárnila Gwen Stacy a.k.a. Spider-Gwen. O hlas železnej Peni Parker sa postarala Kimiko Glenn (Orange Is The New Black) a prasiatko Spider-Ham nadaboval komik John Mulaney (Mulaney).

Nová fotka z Comic-Conu
Nová fotka z Comic-Conu, Zdroj: ew.com

Najväčším prekvapením je určite obsadenie detektíva Spider-Man Noir, ktorému hlas prepožičaj samotný Nicolas Cage (Ghost Rider). Jedným zo záporákov bude aj legendárny Kingpin, ktorého hlas patrí známemu americkému hercovi Liev Schreiberovi (X-Men Origins: Wolverine). Pošepkávalo sa aj o Venomovi, ktorého mal dabovať Tom Hardy (Mad Max: Zbesilá cesta), no žiadne novinky o ňom nie sú známe.

Je animák súčasťou Marvel Cinematic Universe?

Počas Comic-Conu prezradili režiséri o filme aj niečo viac. Niektoré veci medzi Paralelnými svetmi a MCU sú síce prepojené, no nič z toho sa neudeje. Jednoducho, film sa bude zameriavať na Milesa a jeho príbeh. Pôjde o svet vytvorený s vlastným štýlom a vizuálom. Animák nám predstaví komplexné Multiverzum z perspektívy chalana z Brooklynu. Podstatnou časťou filmu bude aj Milesova rodina a samotná Gwen Stacy, ktorá bude tínedžerkou, rovnako ako Miles. Takže si budú dosť rozumieť.

Taktiež sa dočkáme verzie Petera Parkera, ktorú sme doposiaľ nikdy nevideli a nezažili. Autori filmu ho prirovnali ku „profesionálnemu atlétovi, ktorému ťahá na štyridsiatku„. Prežil si toho veľmi veľa, je dospelý a už mu jednoducho chýba svieži prístup. Veľa toho stratil a Miles je presne tým, čo aktuálne potreboval. Predať svoje skúsenosti niekomu mladšiemu…

Tak čo, tešíte sa na vôbec prvý celovečerný animák o Spider-Manovi v kine? Totižto, užijeme si ho už 13. decembra 2018!

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -