Streamovacie služby sa bijú o práva na bondovku Nie je čas zomrieť. Je možné, že film neuvidíme v kinách?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

AKTUALIZÁCIA: Server Variety informoval o tom, že štúdio MGM jednu dobu naozaj otvorilo film Nie je čas zomrieť na predaj pre streamovacie služby. Požadovaná suma bola, a teraz sa podržte, astronomických 600 miliónov amerických dolárov. Všetky streamovacie služby vrátane Netflixu a Apple TV+ túto ponuku zamietli. Práva na film aktuálne nie sú na predaj, štúdio sa vyjadrilo nasledovne. „Klebety nekomentujeme. Film nie je na predaj. Uvedenie filmu bolo odložené na apríl 2021, aby sa divákom zachoval filmový zážitok v kine.

Pôvodný článok: Len nedávno sme vás informovali o tom, že herec Daniel Craig si musí na svoju poslednú misiu v obleku Jamesa Bonda počkať o niečo dlhšie. Pôvodný dátum vydania v poradí 25. bondovky s názvom Nie je čas zomrieť bol naplánovaný na tento rok, presnejšie na apríl. Film ako prvý doplatil na aktuálnu globálnu pandémiu koronavírusu a bol preložený na november.

Teraz muselo štúdio MGM znovu zakročiť, tentokrát bola premiéra odložená na 2. apríl 2021, teda presne rok od pôvodného plánovaného vydania. No kiná po celom svete vrátane tých slovenských sú stále zatvorené, situácia v Spojených štátoch nie je o nič lepšia a nikto nedokáže zaručiť to, že budúci rok to bude lepšie.

odklad filmu No Time To Die
Zdroj: axios.com

Pozrieme si film Nie je čas zomrieť online?

Jednou alternatívou je, že ďalší blockbuster preskočí premiéru v kinách a dostane sa priamo do digitálnej distribúcie. Nová nepodložená správa totiž hovorí, že veľké streamovacie služby zvádzajú súboj o práva na distribúciu poslednej bondovky s Craigom v hlavnej úlohe.

Vopred upozorňujeme, že sa zatiaľ jedná o klebety z Hollywoodu. Takže na oficiálne potvrdenie si ešte budeme musieť počkať. V správe stojí, že Netflix a Apple TV+ sa nachádzajú medzi platformami, ktoré sú v dražobnej vojne o práva na film. Rozprávame sa tu o naozaj neuveriteľných sumách, keďže len rozpočet na produkciu filmu bol 250 miliónov amerických dolárov.

nie je čas zomrieť dátum vydania
Zdroj: ew.com

Digitálna distribúcia by v tomto prípade nemusela byť najhorším nápadom. Napríklad vzhľadom na to, že len nedávno štúdio Warner Bros. naznačilo, že nie je spokojné s finančným výsledkom filmu Tenet. Na druhej strane tu máme Mulan, ktorú Disney poslalo priamo na streamovaciu službu Disney+. Tam si zarobila obrovské peniaze a zároveň sa aj dostala do kín v krajinách, v ktorých boli kiná otvorené.

Podobnou cestou by sa mohol vydať aj film Nie je čas zomrieť, ktorému by kombinované vydanie určite neublížilo. Aktuálna situácia vo svete vyžaduje adaptáciu, na ktorú už naskočili štúdiá ako Disney, Sony alebo Universal. Veľkofilmy síce stále odkladajú a plánujú vydať v kinách, no ostatné tituly dávajú von digitálne. Ani rok 2021 totiž nie je zárukou otvorených kín…

nie je čas zomrieť trailer
Zdroj: forbes.com

O čom bude film Nie je čas zomrieť?

Očakávaný film Nie je čas zomrieť bude poslednou misiou herca Daniela Craiga v obleku agenta 007. Po filmoch Casino RoyaleQuantum of SolaceSkyfall a Spectre sa osvedčil ako jeden z najlepších hercov, ktorí mali tú česť stvárniť Jamesa Bonda. Pôvodne mal v pláne povesiť oblek na klinec už po týchto štyroch častiach, no nakoniec sa nechal nahovoriť na jednu poslednú jazdu.

Bond odišiel z aktívnej služby a užíva si pokojný život na Jamajke. Jeho mierumilovný život je však veľmi krátky, keď ho jeho starý kamarát Felix Leiter z CIA požiada o pomoc. Jeho misiou je zachrániť uneseného vedca, ktorý je omnoho zákernejším, než sa zdalo. To Bonda navedie na stopu za mysterióznym zloduchom Safinom (Rami Malek), ktorý je ozbrojený nebezpečnou novou technológiou.

Ďalšími novými tvárami budú Ana de Armas (Blade Runner 2049), Lashana Lynch (Captain Marvel), Billy Magnussen (Nočná hra), Dali Benssalah (Nox) či David Dencik (Tinker Tailor Soldier Spy). Práve kráska Ana de Armas by sa mala stať novou Bond girl, ktorá pomyselne nahradí Leu Seydoux po Spectre z roku 2015.

Zo známych tvárí sa vráti Ralph Fiennes (M), Jeffrey Wright (Felix Leiter), Ben Shisaw (Q), Lea Seydoux (Madelenie Swann), Rory Kinnear (Bill Tanner) alebo Naomie Harris (Moneypenny).

Boli by ste za vidieť film Nie je čas zomrieť online, alebo sa neviete dočkať kinopremiéry? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -