Herec Gerard Butler sa vráti v jeho akčnej sérii, ktorá odštartovala filmom Pád Bieleho domu

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Akčné filmové série ako James Bond, Mission: Impossible alebo Jason Bourne majú silného konkurenta. V roku 2013 odštartovala séria známa pod názvom Fallen, v hlavnej úlohe s Gerardom Butlerom v koži agenta Tajných služieb Spojených štátov Mikea Banninga. Prvá časť niesla názov Pád Bieleho domu (Olympus Has Fallen) a v nej sa Gerard Butler snažil odvrátiť útok na Biely dom.

Jednalo sa o veľký kasový úspech, keďže si film celosvetovo zarobil 172 miliónov amerických dolárov z produkčného rozpočtu 70 miliónov. To zabezpečilo vznik pokračovania. Londýn v plameňoch (London Has Fallen) z roku 2016 bol ešte úspešnejší, keďže zarobil 195 miliónov z nižšieho rozpočtu.

Pád Bieleho domu
Zdroj: chicagotribune.com

V roku 2019 prišla zatiaľ posledná časť, Angel Has Fallen. V nej bol na Mikea Banninga našitý pokus o atentát na prezidenta, no nakoniec všetko dobre dopadlo a Banning sa opäť spojil so svojim otcom. Koniec hodný ukončenia trilógie, no opak je pravdou.

Night Has Fallen

Spoločnosť Millennium Media oznámila, že sa Gerard Butler vráti ako agent Mike Banning aj v štvrtej časti pod názvom Night Has Fallen. Na režisérsku stoličku si opäť sadne Ric Roman Waugh, ktorý nakrútil aj tretiu časť. Zároveň s Butlerom pracoval na tohtoročnom filme Greenland: Posledný úkryt, našu recenziu nájdete na tomto odkaze. Pera scenáristu sa opäť chopí Robert Kamen.

Bližšie detaily vrátane príbehu zatiaľ nepoznáme. Oznámený zatiaľ nebol ani návrat hereckého obsadenia z predošlých častí vrátane Morgana Freemana alebo Nicka Nolteho, ktorý bol predstavený ako Banningov otec. No dozvedeli sme sa iné zaujímavé informácie. Nakrúcanie by malo započať už budúci rok, takže dátum vydania by teoreticky mohol padnúť na 2022. Zároveň chcú tvorcovia vytvoriť televízny seriál, ktorý by mal rozšíriť už zabehnutú franšízu.

Londýn v plameňoch
Zdroj: theactionelite.com

„Dúfame, že to urobíme v roku 2021. Spolupracujeme s Gerardom Butlerom a Ricom Romanom Waughom na konkrétnych termínoch. Naši partneri sa z toho veľmi tešia. Začíname to vyvíjať aj ako televízny seriál.“

Nakrúcanie štvrtej časti by malo prebehnúť v Nu Boyana Studios v Bulharsku a dodatočné natáčanie bude prebiehať po celej Európe. Sme teda naozaj zvedaví na to, akým smerom sa film Night Has Fallen vyberie, no po poslednej časti so zárobkom 133 miliónov sa určite môžeme tešiť na ďalší úspech. Tajným receptom na finančný úspech tejto série je fakt, že každá časť má stále menší a menší rozpočet…

Videli ste trilógiu Fallen a tešíte sa na štvrtú časť? Vaše názory nám dajte vedieť do komentárov!

Zdroj: movieweb.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -