Nikto to nečakal: Duna 2 porazená, toto je oficiálne najúspešnejší film 2024

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Už smeruje k ikonám ako Endgame či Star Wars

Aktualizácia 24.6.2024: V hlave 2 aj naďalej udivuje ľudí a prináša do filmovej pokladnice nové zárobky. Animák v piatok pridal v Amerike ďalších 30,5 milióna dolárov, čím sa jeho zárobok v USA zvýšil na 285,7 milióna dolárov.

To je dosť na to, aby zdolal Dunu 2 (282 miliónov dolárov). Počas druhého víkendu však celosvetovo prišlo k Disney až 100 miliónov dolárov, čo stále predstavuje fenomenálny úspech a pokles len o 35 % oproti 135 miliónovému úvodnému víkendu.

Doteraz V hlave 2 zarobil celosvetovo 724 miliónov dolárov, čím oficiálne prekonáva aj Dunu 2 so zárobkom 711 miliónov dolárov.

Animák pridal k zárobkom počas druhého víkendu viac ako jeho predchodca V hlave z roku 2015 počas otváracieho víkendu (90 miliónov dolárov). Jedinými filmami s úspešnejšími druhými víkendmi boli miliardové monštrá Star Wars: Sila sa prebúdza (149 miliónov dolárov), Avengers: Endgame (147 miliónov dolárov) a Avengers: Infinity War (114 miliónov dolárov) alebo Black Panther (111 dolárov miliónov). Týmto tempom sa V hlave 2 taktiež rúti k vytúženému zárobku 1 miliardy dolárov.

Pôvodný článok

Animák V hlave 2 dal košom najzvučnejším menám tohto roka. Novinka Pixaru už za úvodný víkend nazbierala neuveriteľné čísla. O téme informuje Variety.

Za prvé tri dni v kinách zarobil 295 miliónov dolárov a stal sa zatiaľ jasným kráľom návštevnosti v kinách v tomto roku. Častovať ho môžeme aj titulom, že ide o najúspešnejší filmový debut od premiéry Barbie v lete minulého roka.

Aj na Slovensku sa mu darí

Aj na Slovensku búral tento animák návštevnosť kín a od štvrtka do nedele naň prišlo vyše 65 500 divákov. V roku 2024 zaznamenal najlepší otvárací víkend. Na Slovensku sa jedná o najúspešnejší titul štúdia Pixar v počte divákov za otvárací víkend. Po V hlave 2 nasledovali Hľadá sa Dory s takmer 59 000 divákmi počas prvého víkendu a Autá 3 s vyše 37 000 divákmi.

Rysuje sa veľký potenciál

Duna 2 síce tento rok stále kraľuje čo sa zárobkov týka (zatiaľ 711 miliónov dolárov), no analytici predpokladajú, že animák by mohol prekročiť miliardovú hranicu tržieb. Prvý film V hlave z roku 2015 zarobil 860 miliónov dolárov.

Pomimo úspechu V hlave 2 však kiná zažívajú 24 % pokles návštevnosti oproti minulému roku, a to aj napriek prichádzajúcim veľkofilmom.

Na ktorý z veľkofilmov v roku 2024 sa tešíte najviac? Dajte nám vedieť v komentároch.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -