Najúspešnejší streamer na svete NINJA končí na platforme Twitch! Kam sa presunie?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Tyler „Ninja“ Blevins presne pred rokom prekonal na platforme Twitch neuveriteľných 10 miliónov followerov. Stal sa tak prvým streamerom, ktorému sa to kedy v histórii podarilo. Dnes z tejto platformy odchádza, aj keď si na nej vybudoval celú svoju kariéru. Tá započala v roku 2009, kedy začal profesionálne hrať Halo 3.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

V roku 2001 začal streamovať, najprv na platforme Justin.tv, no neskôr sa presunul na Twitch. Ninja sa začal dostávať do povedomia ľudí až po pár rokoch, obzvlášť keď začal s hrami H1Z1 a PUBG. Celý boom okolo neho ale prišiel až s hrou Fortnite, ktorej vďačí za všetku slávu. Dnes mu však začína nová kapitola života.

Ninja
Zdroj: pcgamer.com

Ninja končí na Twitchi a prechádza na Mixer

Streamer dnes prostredníctvom Twitteru oznámil, že už čoskoro začne vysielať exkluzívne na platforme Mixer. Pokiaľ ste o nej ešte nepočuli, tak je to streamovacia služba priamo od Microsoftu. Pre Twitch pôjde o veľkú stratu, keďže ešte stále ide o jeden z najväčších a najúspešnejších kanálov na platforme. Aktuálne má ešte stále 13,970 aktívnych odberateľov, pričom v marci minulého roku ich mal neuveriteľných 285,000.

Každý divák, ktorý sa tento mesiac stane odberateľom Ninju na Mixeri, tak môže urobiť úplne zadarmo. Samozrejme z toho plynú aj rôzne výhody, ako napríklad Ninja emotikony alebo sledovanie bez reklám. Ninjov prvý livestream na novej platforme začne už dnes na hudobnom festivale Lollapalooza.

Blevins prezradil, že toto rozhodnutie ho má priniesť späť ku jeho koreňom, kedy sa stal celebritou pri hraní Halo – ktoré vlastní spoločnosť Microsoft. Mixer síce nie je tak populárny ako Twitch, ale ponúka rôzne funkcie, ktoré nenájdete nikde inde.

Napríklad, streameri môžu zdieľať svoj ovládač s divákmi. Taktiež môžu streamovať až s troma ďalšími kamarátmi, a platforma má dokonca vstavaných hneď niekoľko interaktívnych funkcií. Rozdielna je aj samotná komunita, ktorá je vraj oproti Twitchu oveľa priateľskejšia.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Čo hovoríte na Ninjov koniec na Twitchi? Myslíte, že sa mu bude rovnako dobre dariť aj na Mixeri? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Zdroj: polygon.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -