Indie RPG Baldo pre Nintendo Switch sa pripomína novým trailerom. Naozaj pôjde o kvalitného nástupcu Zeldy?

Nenechajte si ujsť

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...

Trailer na WandaVision nám ukazuje poriadny náhľad do seriálu a sľubuje skoré vydanie

Trailer na seriál WandaVision Marvel vypustil prvý riadny trailer na chystaný seriál WandaVision. Vedeli sme, že ten príde na službu Disney+, nebol však vôbec istý...

Nemohli ste prísť na náš X-Men kvíz? Teraz máte možnosť skúsiť si, ako by ste obstáli

Pri príležitosti vydania dlho očakávaného filmu Noví mutanti a pri 57. výročí vydania prvého komiksu o X-Menoch sme si pre vás v spolupráci s...

Amidamaru, do meče! Legendárne anime Kráľ šamanov sa po 18 rokoch vracia na obrazovky

Nový Kráľ šamanov odhaľuje ukážku Ako sme vás informovali ešte počas júna, legendárne anime Kráľ šamanov chystá návrat na obrazovky. Príbeh spočiatku vznikol ako manga séria autora Hiroyuki...
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Na akcii Indie World sa tentokrát objavilo nenápadné RPG 

S touto nezávislou záležitosťou s názvom Baldo sme sa mohli stretnúť na minuloročnej E3 konferencii, kde bola predstavená pre široké spektrum platforiem. Konkrétne pre Xbox One, PlayStation 4, PC a Nintendo Switch.

Ponúkla ukážku atraktívnej RPG hry, ktorá neohúri špičkovým grafickým stvárnením a kvôli veľkému rozpočtu nemusí pôsobiť veľkolepo. Všetko ale doháňa pútavým príbehom a množstvom záživného obsahu.

Zďaleka najviac hráčskym skupinám pripomína staršie diely série o princeznej Zelde, prípadne nie až tak dávny remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Ten predstavoval kombináciu archaického prístupu k jednoduchému RPG žánru s početnými dungeon oblasťami v modernom a značne infantilnom kabátiku.

Na prekvapenie mnohých to výborne fungovalo aj na súčasných hráčov. Treba dodať, že v podobných šľapajach sa vydáva i nadchádzajúci Baldo a jeho neuveriteľná výprava za dobrodružstvom.

Baldo a jeho cesta plná nebezpečenstva

Zatiaľ sa zdá, že Baldo od Naps Team pôjde obdobnou cestou ako úplne klasické RPG, ktoré disponujú množstvom skrytých oblastí, jednoduchým súbojovým systémom a svojsky štylizovanými svetmi. Keď spomíname jednoduché bojovanie, netreba si ho zamieňať za absenciu náročnosti, keďže prezentovaná novinka výzvu nepochybne prinesie.

Len pre upresnenie by sme mali spomenúť, že vývojársky tím sa neskladá z nováčikov, ale práve naopak. Pracujú na ňom skúsení vývojári, ktorí na svojom konte vyložený hit nemajú, no ich retro “bojovka” Gekido Advance: Kintaro’s Revenge si viedla pomerne dobre.

Baldo
Zdroj: happygamer.com

V novej ukážke sa nám prihovára art director Fabio Capone, ktorý jasne hovorí, že v tíme sú takmer všetci fanúšikovia RPG hier a výborných anime príbehov (najmä tvorba štúdia Ghibli). Cieľom malého tímu preto bolo spojiť tieto dva prvky a vytvoriť titul, ktorý môže dôstojne reprezentovať oba aspekty.

To, že ide o srdcový projekt potvrdzuje i fakt, že podľa dostupných informácií pracovali autori na Baldovi neuveriteľných pätnásť rokov. Vývoj bol s koncom éry GameBoy Advance zrušený a tým pádom sme sa pôvodného titulu nikdy nedočkali.

Baldo
Zdroj: nintendolife.com

Treba dodať, že minimálne z traileru sa im túto ambíciu úspešne podarilo naplniť. Nielenže prítomné lokácie hýria farbami, nešetria fantáziou a ani bizarnosťou, hrateľnosť pôsobí viac než atraktívne. Podľa všetkého nás čaká rozsiahly príbeh, ktorý zaberie veľké množstvo hodín.

Naprieč ním prežijeme unikátny zážitok, ktorý bude umne namiešanou kombináciu akcie, logických hádaniek a zaujímavých charakterov. Tie stretneme pri preskúmavaní otvorene pôsobiaceho sveta, v ktorom máte relatívnu voľnosť pri cestovaní.

Baldo 2
Zdroj: twitter.com

Kedy možno svojské RPG očakávať? 

Či nakoniec pôjde o úspešného nasledovníka hier zo série Zelda ukáže až čas. Každopádne, na prvé dojmy nebudeme čakať príliš dlho, keďže na platforme Nintendo Switch vychádza indie RPG už toto leto. Fixného dátumu sme sa ale, žiaľ, nedočkali, takže táto informácie je skôr orientačná.

Japonskej firme sa očividne podarilo zaistiť časovú exkluzivitu, čo znamená, že na vyššie spomínané platformy sa Baldo bude môcť pozrieť až neskôr. Je však otázne kedy presne a nateraz sa môžu tešiť na akčnú novinku s diverznými svetmi a fantastickými obludami i postavami výhradne majitelia hybridnej platformy.

Tešíte sa na nezávislé Baldo, prípadne vás žáner RPG a variácie na úspešné Zelda tituly príliš neberú? Pokojne sa s nami podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

Pridaj komentár

Najnovší obsah

POTVRDENÉ: Vieme, kedy sa Tom Cruise a Doug Liman vydajú do vesmíru natočiť niečo nevídané

Hviezda akčných filmov sa nám pripomína už dlhé roky, vrátane nezabudnuteľných zážitkov pri filmoch z franšízy Mission: Impossible. V nej sa Tom Cruise preukázal...

Pokračovanie historickej drámy Umučenie Krista má byť najväčším filmom, aký sme kedy videli

Film Umučenie Krista 2, ktorý je vhodne pomenovaný Vzkriesenie, sa naozaj stáva realitou. Herec James Caviezel sa taktiež vracia v hlavnej úlohe postavy Ježiša Krista. O...

Kto bude nový Tony Montana? Prerábka filmu Scarface si možno našla svojho predstaviteľa

Scarface remake s novým Montanom Štúdio Universal Pictures sa snaží o Scarface remake už nejaký čas. Vystriedalo sa pri ňom viacero tvorcov, avšak táto veľmi...

Nakrúti režisér Christopher Nolan pokračovanie filmu Tenet? Hlavný protagonista sa vyjadril

Nový špionážny thriller režiséra Christophera Nolana (Interstellar, Počiatok) to v kinách nemá jednoduché. Tenet vyšiel počas celosvetovej pandémie, čo znamená zatvorené kinosály v mnohých...

Vzniká nová vesmírna reality šou, ktorej víťaz poletí priamo na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Vesmírna reality šou Space Hero Vyzerá to tak, že herec Tom Cruise nebude jedinou televíznou hviezdou, ktorá poletí mimo planéty Zem. Po úspešnej ceste lode...