Indie RPG Baldo pre Nintendo Switch sa pripomína novým trailerom. Naozaj pôjde o kvalitného nástupcu Zeldy?

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Na akcii Indie World sa tentokrát objavilo nenápadné RPG 

S touto nezávislou záležitosťou s názvom Baldo sme sa mohli stretnúť na minuloročnej E3 konferencii, kde bola predstavená pre široké spektrum platforiem. Konkrétne pre Xbox One, PlayStation 4, PC a Nintendo Switch.

Ponúkla ukážku atraktívnej RPG hry, ktorá neohúri špičkovým grafickým stvárnením a kvôli veľkému rozpočtu nemusí pôsobiť veľkolepo. Všetko ale doháňa pútavým príbehom a množstvom záživného obsahu.

Zďaleka najviac hráčskym skupinám pripomína staršie diely série o princeznej Zelde, prípadne nie až tak dávny remake The Legend of Zelda: Link’s Awakening. Ten predstavoval kombináciu archaického prístupu k jednoduchému RPG žánru s početnými dungeon oblasťami v modernom a značne infantilnom kabátiku.

Na prekvapenie mnohých to výborne fungovalo aj na súčasných hráčov. Treba dodať, že v podobných šľapajach sa vydáva i nadchádzajúci Baldo a jeho neuveriteľná výprava za dobrodružstvom.

Baldo a jeho cesta plná nebezpečenstva

Zatiaľ sa zdá, že Baldo od Naps Team pôjde obdobnou cestou ako úplne klasické RPG, ktoré disponujú množstvom skrytých oblastí, jednoduchým súbojovým systémom a svojsky štylizovanými svetmi. Keď spomíname jednoduché bojovanie, netreba si ho zamieňať za absenciu náročnosti, keďže prezentovaná novinka výzvu nepochybne prinesie.

Len pre upresnenie by sme mali spomenúť, že vývojársky tím sa neskladá z nováčikov, ale práve naopak. Pracujú na ňom skúsení vývojári, ktorí na svojom konte vyložený hit nemajú, no ich retro „bojovka“ Gekido Advance: Kintaro’s Revenge si viedla pomerne dobre.

Baldo
Zdroj: happygamer.com

V novej ukážke sa nám prihovára art director Fabio Capone, ktorý jasne hovorí, že v tíme sú takmer všetci fanúšikovia RPG hier a výborných anime príbehov (najmä tvorba štúdia Ghibli). Cieľom malého tímu preto bolo spojiť tieto dva prvky a vytvoriť titul, ktorý môže dôstojne reprezentovať oba aspekty.

To, že ide o srdcový projekt potvrdzuje i fakt, že podľa dostupných informácií pracovali autori na Baldovi neuveriteľných pätnásť rokov. Vývoj bol s koncom éry GameBoy Advance zrušený a tým pádom sme sa pôvodného titulu nikdy nedočkali.

Baldo
Zdroj: nintendolife.com

Treba dodať, že minimálne z traileru sa im túto ambíciu úspešne podarilo naplniť. Nielenže prítomné lokácie hýria farbami, nešetria fantáziou a ani bizarnosťou, hrateľnosť pôsobí viac než atraktívne. Podľa všetkého nás čaká rozsiahly príbeh, ktorý zaberie veľké množstvo hodín.

Naprieč ním prežijeme unikátny zážitok, ktorý bude umne namiešanou kombináciu akcie, logických hádaniek a zaujímavých charakterov. Tie stretneme pri preskúmavaní otvorene pôsobiaceho sveta, v ktorom máte relatívnu voľnosť pri cestovaní.

Baldo 2
Zdroj: twitter.com

Kedy možno svojské RPG očakávať? 

Či nakoniec pôjde o úspešného nasledovníka hier zo série Zelda ukáže až čas. Každopádne, na prvé dojmy nebudeme čakať príliš dlho, keďže na platforme Nintendo Switch vychádza indie RPG už toto leto. Fixného dátumu sme sa ale, žiaľ, nedočkali, takže táto informácie je skôr orientačná.

Japonskej firme sa očividne podarilo zaistiť časovú exkluzivitu, čo znamená, že na vyššie spomínané platformy sa Baldo bude môcť pozrieť až neskôr. Je však otázne kedy presne a nateraz sa môžu tešiť na akčnú novinku s diverznými svetmi a fantastickými obludami i postavami výhradne majitelia hybridnej platformy.

Tešíte sa na nezávislé Baldo, prípadne vás žáner RPG a variácie na úspešné Zelda tituly príliš neberú? Pokojne sa s nami podeľte o svoje názory prostredníctvom komentárovej sekcie. 

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -