Filmy v ktorých hrali zarobili milióny, no oni dostali len pár tisíc dolárov. Ktoré hviezdy dostali za hlavné úlohy minimálny honorár?!

Nenechajte si ujsť

Ondrej Surmai
Ondrej Surmai
May the Dark Side be with you, Anakin!

Nízke platy hercov

Aké sú vlastne platy hercov? V podstate sme si zvykli na to, že herci sú za svoju prácu platení kráľovsky. Lenže nie vždy herec inkasuje za rolu milióny dolárov. Vo väčšine prípadov sa platy hercov líšia. Ak vaša kariéra brutálne napreduje, tak si za hlavnú rolu vo filme môžete vypýtať aj 10 miliónov. Lenže ak je film v ktorom hráte pre publikum riskantný, musíte sa uspokojiť aj s oveľa menším honorárom. Týmto hercom sa to stalo. Filmy v ktorých hrali zarobili milióny dolárov. Oni však za svoju prácu dostali len niekoľko tisíc. Ktoré slávne hviezdy dostali za hlavné úlohy minimálny honorár?

Robert Downey Jr. ako Iron Man vo filme z roku 2008

platy hercov
Zdroj: adme.ru

Herec Robert Downey Jr. stál na samom začiatku série MCU. Film Iron Man, v ktorom si práve on zahral Tonyho Starka, bol zo strany štúdia Marvel risk v štýle buď/alebo. Rozpočet filmu sa zastavil na sume 140 miliónov dolárov, no sám Iron Man zaň inkasoval len 500 000. Samozrejme v tom čase to bol herec, ktorý túžil po comebacku a séria MCU mu ho poskytla. Za film Avengers: Endgame už Downey inkasoval 80 miliónov dolárov.

Hugh Jackman ako Wolverine vo filme X-Men (2000)

platy hercov
Zdroj: adme.ru

Nakrúcanie prvého dielu série o X-Menoch vynieslo hercovi Hughovi Jackmanovi plat 500 000 dolárov. Rozpočet filmu sa vyšplhal na 75 miliónov, pričom filmu sa darilo. Celosvetovo si prvý diel o mutantoch zarobil 296 miliónov. V poslednom filme s názvom Logan si Jackman vypýtal sumu 20 miliónov dolárov.

John Travolta ako Vincent Vega vo filme Pulp Fiction (1994)

platy hercov
Zdroj: adme.ru

Za jednu z najslávnejších filmových úloh dostal herec John Travolta iba 150 000 dolárov. Rozpočet Pulp Fiction pritom činil 8 miliónov a zisk filmu sa vyšplhal až na 213 miliónov. Plat Johna Travoltu, ktorý bol za túto rolu nominovaný na Oscara, tak vyzerá trochu biedne. Lenže jeho kariéra bola v tom čase v troskách a práve tento film ho vrátil späť do prvej ligy.

Jonah Hill ako Donnie Azoff vo filme Vlk z Wall Street (2013)

platy hercov
Zdroj: adme.ru

Jonah Hill majstrovsky stvárnil pobočníka Jordana Belforta v kultovom filme Vlk z Wall Street. Za túto rolu však herec inkasoval len 60 000 dolárov. Na porovnanie, Leonardo DiCaprio inkasoval až 10 miliónov dolárov. Jonah Hill však túžil po spolupráci so slávnym režisérom Martinom Scorsesem a preto neváhal a prijal túto rolu. Aj napriek tomu minimálnemu platu.

Sylvester Stallone ako Rocky Balboa vo filme Rocky (1976)

Sylvester Stallone
Zdroj: adme.ru

Sylvester Stallone sa preslávil vďaka filmu Rocky. Môžeme povedať, že bez tejto boxerskej drámy by sme meno Sylvester Stallone zrejme nepoznali. Herec za túto rolu dostal len 23 tisíc dolárov. Rozpočet filmu však bol minimálny a činil len 1 milión dolárov. Rocky sa však uchytil, dokonca získal aj troch Oscarov a tvorcom zarobil až 117 miliónov. Za piaty diel série už dostal Stallone oveľa solídnejšiu sumu a to 15 miliónov dolárov.

Harrison Ford ako Han Solo vo filme Star Wars: Epizóda IV – Nová nádej (1977)

platy hercov
Zdroj: adme.ru

Keď sa z Harrisona Forda stal Han Solo, bol pomerne neznámym hercom. Dokonca si musel privyrábať ako tesár na stavbe, aby sa uživil. Preto jeho honorár za prvý diel legendárnej série predstavoval len 10 000 dolárov. Celkovo mal režisér George Lucas k dispozícii rozpočet 11 miliónov dolárov. Z filmu sa stal neskutočný kasový trhák, ktorý po celom svete zarobil 775 miliónov dolárov. Ford dokonca chcel, aby po prvej časti jeho postavu zabili. Napokon sa objavil aj v siedmej časti série s podtitulom Sila sa prebúdza.

Bruce Willis ako otec študentky s ktorou randil Ross v seriáli Priatelia

Bruce Willis
Zdroj: adme.ru

Mysleli by ste si, že aj hosťujúci herci v seriáli Priatelia museli dostať obrovský honorár. Hlavne ak ide o takého herca, akým je Bruce Willis. Avšak mýlite sa. Aspoň čo sa týka Brucea Willisa. Ten si totiž zahral v troch epizódach slávneho seriálu a to úplne zadarmo. Prehral totiž stávku s Matthewom Perrym. S tým sa stretol pri nakrúcaní filmu Môj sused zabijak. Willis totiž tvrdil, že film nebude mať úspech a Chandler Bing zase hovoril opak.

Film u divákov zabodoval, zarobil viac ako 100 miliónov dolárov a Bruce Willis sa tak objavil v kultovom sitkome. Jeho stvárnenie šarmantného otca Rossovej priateľky bolo skvelé a diváci si ho veľmi obľúbili. Samozrejme, že Willis sa svoju prácu honorár dostal, lenže všetko dal na charitu, pretože ako sám povedal, v Priateľoch hral preto, lebo prehral stávku s Chandlerom Bingom.

Ako vidíte, platy hercov sa neustále líšia. Ktorý z nich si podľa vás zaslúžil oveľa viac a ktorý naopak ešte menej?

Zdroj: adme.ru

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -