AKTUÁLNE: Premiéra filmu No Time To Die bola kvôli koronavírusu presunutá o 8 mesiacov

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Celosvetová premiéra 25. James Bond filmu No Time To Die (Nie je čas zomrieť) bola presunutá z 8. apríla na november. Ide o vôbec prvý hollywoodsky film, ktorý presúva svoju premiéru kvôli koronavírusu. Vo Veľkej Británii bola premiéra presunutá na 12. november 2020, zatiaľ čo v Amerike sa film ukáže až 25. novembra 2020.

Pôvodná svetová premiéra mala prebehnúť už 31. marca v Londýne s americkou premiérou 10. apríla. Marketingová kampaň filmu bola síce spustená v plnom prúde, no štúdio by mohlo potenciálne stratiť stovky miliónov dolárov na zatvorených kinách v Číne a ostatných miestach, kde je vírus COVID-19 veľkým problémom. Medzi patrí aj Južná Kórea, Taliansko či Japonsko.

„Producenti MGM, Universal a Bonda, Michael G. Wilson a Barbara Broccoli dnes oznámili, že po starostlivom zvážení a dôkladnom vyhodnotení svetového kinárskeho trhu, odkladajú vydanie filmu No Time To Die na november 2020.“

Tak znie oficiálne prehlásenie, ktoré sa k nám dostalo od týchto troch strán. Počas tohto nového dátumu vydania by sa malo filmu No Time To Die v amerických kinách veľmi dariť, keďže vtedy prebiehajú prázdniny kvôli sviatku vďakyvzdania. Veľa ďalších James Bond filmov takisto vyšlo počas novembra.

film No Time to Die
Zdroj: wallpapersden.com

No Time To Die bol kvôli koronavírusu presunutý

Jeho konkurenciou v tohto čase bude film Godzilla vs. Kong, ktorý v Amerike vychádza 20. novembra. Pôvodne boli ku filmu zrušené len propagačné tour v Číne, Južnej Kórei, Japonsku a vydanie v Hong-Kongu bolo presunuté na 30. apríl.

Svoju zásluhu na odklade premiéry určite nesie aj najväčší fanúšikovský blog MI6-HQ, ktorý začiatkom tohto týždňa otvorene vyzval spoločnosti k odkladu premiéry a k tomu, aby prioritizovali zdravie pred marketingovými plánmi uvedenia na trh. Koronavírus by v opačnom prípade mohol silne narušiť zárobky filmu kvôli krajinám ako Čína, Taliansko, Francúzsko, Švajčiarsko či Južná Kórea.

A pokiaľ sa pozriete na celosvetové zárobky filmu Spectre, tak práve tieto krajiny predstavovali dokopy až 38 percent z jeho zárobkov. Pôvodne sa mala premiéra konať už o mesiac a štúdiá samozrejme nechceli riskovať, že by sa situácia s vírusom vo svete ešte viac zhoršila.

Ohľadom odkladu slovenskej premiéry (8. apríla 2020) sme sa zatiaľ žiadne bližšie informácie nedozvedeli, no pravdepodobne sa jej dočkáme niekedy v čase tej vo Veľkej Británii. Je predsa nemožné, aby štúdio vydalo film o 8 mesiacov skôr v krajinách, v ktorých zatiaľ nie je koronavírus.

Bohužiaľ, No Time To Die je prvým, no určite nie posledným filmom s podobným odkladom dátumu vydania. Čína je v merítku celosvetových zárobkov veľmi dôležitá a hollywoodske štúdiá si takéto veľké peniaze jednoducho nemôžu dovoliť stratiť. Počítame s tým, že o odklade budú uvažovať aj štúdiá Disney a Marvel Studios, ktoré budú už onedlho vydávať filmy ako Vpred alebo Black Widow.

film No Time to Die
Zdroj: variety.com

O čom bude film No Time to Die?

Bond odišiel z aktívnej služby a užíva si pokojný život na Jamajke. Jeho mierumilovný život je však veľmi krátky, keď ho jeho starý kamarát Felix Leiter z CIA požiada o pomoc. Jeho misiou je zachrániť uneseného vedca, ktorý je omnoho zákernejším, než sa zdalo. To Bonda navedie na stopu za mysterióznym zloduchom (Rami Malek), ktorý je ozbrojený nebezpečnou novou technológiou.

Novými tvárami budú Rami Malek (Bohemian Rhapsody), Ana de Armas (Blade Runner 2049), Lashana Lynch (Captain Marvel), Billy Magnussen (Nočná hra), Dali Benssalah (Nox) či David Dencik (Tinker Tailor Soldier Spy). Práve kráska Ana de Armas by sa podľa všetkého mala stať novou Bond girl, ktorá pomyselne nahradí Leu Seydoux po Spectre z roku 2015.

Zo známych tvárí sa vráti Ralph Fiennes (M), Jeffrey Wright (Felix Leiter), Ben Shisaw (Q), Lea Seydoux (Madelenie Swann), Rory Kinnear (Bill Tanner) alebo Naomie Harris (Moneypenny).
Čo hovoríte na tento nešťastný odklad vy? Vaše názory nám napíšte do komentárov.

Zdroj: hollywoodreporter.com

Mohlo by sa ti páčiť

4 COMMENTS

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -