Microsoft priznal katastrofálnu chybu vo Windows 11

Nenechajte si ujsť

Aktualizácia Windows 11 zlyháva

Ak máte na svojom pracovnom počítači alebo tablete operačný systém Windows 11, teda ten najnovší, zvážte, či si budete inštalovať najnovšiu aktualizáciu.

Aktualizácia spred týždňa, ktorú si ešte stále nenainštalovali všetci používatelia, so sebou nesie aj hrozbu, že sa počítač bude opakovane reštartovať. Potvrdil to aj Microsoft na svojej informačnej webstránke.

Môže spôsobovať opakované reštartovanie zariadení

Po nainštalovaní aktualizácií vydaných 26. júna 2024 (KB5039302) sa niektoré zariadenia nemusia spustiť, uvádza Micrososft. Ovplyvnené počítače sa môžu opakovane reštartovať a vyžadovať obnovenie predchádzajúcej zálohy systému, aby sa zabezpečilo normálne používanie. To znamená, že počítač bude v danom čase nefunkčný a potenciálne môže používať prísť o časť svojich dát.

Ako konštatoval vydavateľ, tento problém s väčšou pravdepodobnosťou ovplyvňuje zariadenia využívajúce nástroje virtuálnych strojov a vnorené virtualizačné funkcie, ako sú CloudPC, DevBox, Azure Virtual Desktop.

Používatelia edície Windows Home sa s týmto problémom stretávajú menej často. Virtualizácia je vraj v domácom prostredí menej bežná.

Dostupnosť tejto aktualizácie prostredníctvom služieb Windows Update a Windows Update for Business preto bola na niekoľko dní pozastavená, avšak predtým sa rozposlala hromadne na všetky zariadenia. Dnes je ponuka aktualizácie pozastavená iba pre zariadenia, ktorých sa problém týka.

Zhrnuté, ak na svojom počítači používate funkcie ako CloudPC, DevBox, Azure Virtual Desktop, radšej vyčkajte na ďalšiu aktualizáciu. Systému by vám už ani nemal ponúkať jej inštaláciu.

Panel úloh Štart nemusí fungovať správne, ale iba za určitých okolností (zdroj: microsoft.com)
Panel úloh Štart nemusí fungovať správne, ale iba za určitých okolností (zdroj: microsoft.com)

Nefunkčný panel Štart

Po inštalácii aktualizácie budete pravdepodobne čeliť problémom s panelom úloh, pokračuje Microsoft. Tento problém vydavateľ očakáva iba vtedy, ak používate na zariadení systém edície Windows N alebo ak ste predtým vypli „Funkcie médií“ cez Ovládací panel->Programy-> Programy a funkcie -> Zapnúť alebo vypnúť funkcie systému Windows.

Vydania N systému Windows obsahujú rovnaké funkcie ako ostatné verzie, len s výnimkou technológií súvisiacich s médiami, prehrávača Windows Media Player a určitých predinštalovaných mediálnych aplikácií.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -