Čo bude po Dunkirku Nolanovým najbližším filmom a kedy sa ho pravdepodobne dočkáme?

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Čo bude Nolanov najbližší film?

Dopredu upozorňujem, že o Nolanovom novom filme zatiaľ nepadla oficiálne žiadna reč. Pôjde čisto o teórie a diskusiu o tom, čo by sme videli najradšej. Pravdepodobne sa prvých klebiet o jeho novom projekte dočkáme tak do trištvrte roka a o niečo neskôr sa dozvieme oficiálny názov a tému, ktorou sa film bude zaoberať. Napríklad, Interstellaru sme sa dočkali 6. novembra 2014, pričom prvá zmienka o Dunkirku padla koncom roku 2015. Podobne to bolo pri skoro všetkých jeho filmoch, takže takto o rok už určite budeme vedieť, na čo sa máme tešiť. Kedy však uvidíme film samotný a do akého žánru sa Nolan pustí tentokrát? 

Christopher Nolan pri natáčaní jeho deviateho filmu Interstellar
Christopher Nolan pri natáčaní jeho deviateho filmu, Interstellar; Zdroj: cinemablend.com

Kedy sa ho dočkáme?

Nolanove filmy vychádzajú väčšinou v lete, každé 2 roky. Presnejšie, posledných pár filmov, s jednou výnimkou [Interstellar], sme sa dočkali v júli. Interstellar jediný vyšiel o niečo neskôr, v novembri 2014. Po tak náročnom filme si chcel dať režisér pravdepodobne kratšiu pauzu a Dunkirk preto prišiel až v roku 2017. Medzi Interstellarom a Dunkirkom bol teda rozdiel skoro 3 roky. Po úspechu Dunkirku a fakte, že sa určite produkoval ľahšie ako jeho sci-fi filmy, by sme sa jeho novej snímky mohli dočkať už o 2 roky. Pokiaľ by chcel dodržať tradíciu, jeho nový film by sme uvideli v júli roku 2019.

Chris pri natáčaní The Dark Knight Rises, Zdroj: screenrant.com

Do akého žánru sa Nolan pustí najbližšie?

Pozrime sa prv na to, čo Nolan už natočil. Superhrdinský film máme za sebou už 3x (Trilógia Temného Rytiera), pričom sám povedal, že ďalší už nenatočí. Jeho milované sci-fi sme videli 2x (Počiatok, Interstellar). Psychologický thriller/drámu/krimi sme si užili vo filmoch ako Memento, Following a Insomnia. Nakoniec tu máme vojnový film podľa skutočnej udalosti, Dunkirk. Veľa jeho filmov malo „Noir“ nádych a tak by sme sa nečudovali, keby aj v tomto Chris pokračoval.

A tak sa môžu začať špekulácie o tom, aký žáner natočí Nolan najbližšie. Ľudia na rôznych fórach majú rozličné názory a pár z nich si teda môžme spísať. Čo režisér ešte nenatočil a do čoho by sa teda mohol pustiť?


Western – Mnoho fanúšikov tipuje práve tento žáner. Aktuálnym priekopníkom westernu je Quentin Tarantino a my si môžeme len predstavovať tú nádheru a dialógy, keby sa do toho pustil Nolan. Film z Divokého západu sme celý natočený IMAX kamerami zatiaľ nevideli, no môžme s určitosťou povedať, že by to bolo vizuálne orgazmické.

Komédia – Je veľmi nepravdepodobné, že by Nolan natočil klasickú Hollywoodsku komédiu. Pokiaľ by tak už chcel spraviť, išiel by pravdepodobne do „Neo Noir“ komédie, ako boli The Nice Guys (Ostrí chlapci). A niečo také by sme si od tohto ikonického režiséra radi pozreli!

Horor – Ako sa Nolan sám vyjadril, nemá rád nereálne a „supernatural“ veci ako démonov a duchov. Veľa ľudí ale tipuje, že sa od neho dočkáme non-supernatural a reálneho hororu. Už pri Dunkirku dokázal, že s napätím dokáže pracovať bravúrne a tak si len predstavte, aké by bolo pri horore. A k tomu natočené IMAX kamerami. Asi by sme sa poriadne báli.

Dráma/Gangsterka – Je možné, že sa vráti k tomu, čo mu ide najlepšie. Psychologický thriller alebo dráma. „Noir“ detektívky sú štýlom filmu, ktorý ma okrem sci-fi najradšej a robí ich najlepšie. Radi by sme si pozreli aj gangsterku, či už z anglickej alebo americkej minulosti. Niečo na štýl Scorceseho mafiánskych filmov. V hlavnej roli s Tomom Hardym!

Christopher Nolan
Jeho najobľúbenejšia technika, IMAX kamera; Zdroj: screenrant.com

Presnejšie tipy na film

Fanúšikovia na reddite sa dokonca nebáli tipnúť, aký film presne spracuje. Je možné, že ho po Dunkirku začalo baviť spracovanie skutočných udalostí. Alebo adaptácia knihy na strieborné plátna?


James Bond – Jeho meno veľakrát padlo pri spomínaní najbližšej, 25. Bondovky. Potvrdilo sa však, že agentom 007 bude opäť Daniel Craig a tak je nepravdepodobné, že by Nolan režíroval práve túto najbližšiu. Diváci sú si však viac ako 100% istí, že raz sa do Bondovky určite pustí. Urobí z Bonda rovnako dobrú trilógiu, ako spravil z Batmana? Dočkáme sa posledného Bonda s Craigom a hneď ďalším už bude Nolanov s Hardym? Sme zvedaví!

Lawrence of Arabia – Originálny film Lawrence z Arábie vznikol v roku 1962, dostal 7 Oscarov a má výborné hodnotenia. Ide o životopisnú drámu z Prvej svetovej vojny, kedy dôstojník Lawrence zjednotil arabské kmene v boji proti Turkom. Dokázali by ste si predstaviť tento viac ako 3 a pol hodinový epos v rukách Nolana? Pozerať sa na nádherné púšte Arábie skrz IMAX kamery? My určite áno.

Howard Hughes s Jimom Carreym – Snáď každý čaká na veľký návrat komika Jima Carreyho. Nolan chcel už dlhé roky dozadu urobiť životopisný film o Howardovi Hughesovi, americkom businessmanovi, investorovi, pilotovi a filmovom režisérovi. Práve do jeho role chcel obsadiť legendárneho Jima Carreyho. Vraj ide o jeho majstrovské dielo s najlepším scenárom, ktoré nikdy nenatočil. Tento film nebol nikdy oficiálne mŕtvy a možno sa dočkáme práve neho.

Aký žáner alebo film by ste chceli od Nolana vidieť najbližšie vy? Alebo naopak, čo podľa vás natočí? Myslíte, že sú naše tipy ďaleko od pravdy?

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -