Inovatívna, všestranná a inšpiratívna – notebook Lenovo Yoga pre všetkých

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 23 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Technológie sú každodennou súčasťou našich životov. Bez ohľadu na to, čo máme napísané v DNA, pomáhajú nám efektívne pracovať, aktívne tráviť čas, plnohodnotne tvoriť. Sprevádzajú nás cestou za našimi snami. Notebooky Lenovo Yoga v sebe spájajú prémiové zážitky, rafinované remeselné spracovanie a odvážne inovácie tak, aby si z portfólia vedel vybrať naozaj každý. Dokazujú to vskutku rôznorodé a inšpiratívne osobnosti – tváre novej kampane, ktorým k úspechu pomohli práve technológie.

Notebooky využíva pri práci alebo osobnom živote už takmer každý. Stále máme od nich rozličné očakávania. Zatiaľ čo niektorí siahajú po tých najľahších a najtenších, mnohí pozerajú v prvom rade na výkon. Notebooky Lenovo Yoga nám prinášajú všetko v jednom. Od elegantného dizajnu až po tie najnovšie inovácie, či inšpirácie. Yoga – vlajková loď spotrebiteľských produktov Lenovo – vyhovie v rámci svojej ponuky všetkým.

Lenovo Yoga sú notebooky neobmedzených možností vďaka čomu si našli množstvo priaznivcov. Keď boli prvýkrát predstavené na trhu takmer 10 rokov dozadu, veľmi rýchlo si získali priaznivcov po celom svete a inak tomu nie je ani u nás. Konvertibilné notebooky boli prevratným vynálezom v čase, kedy si už každý myslel, že nič nové sa vymyslieť nedá. Za takmer dekádu pôsobenia na trhu prešla značka Yoga mnohými zmenami a inovátori neustále pracujú na jej zdokonaľovaní. Momentálne je na trhu široká škála modelov rôznych generácií.

Nové tváre Lenovo Yoga na diskusii
Nové tváre Lenovo Yoga na diskusii

Vhodné skutočne pre každého

Aby Lenovo dokázalo, že Yoga je naozaj určená všetkým typom užívateľov, prizvalo si do kampane rôznorodých profesionálov, ktorých poznáme či už z televíznych obrazoviek alebo zo sociálnych sietí. Skupina šiestich nových tvári doslova podľahla čaru notebookov Yoga. Všetci sa zhodli v tom, že zariadenie je nielen prístupné, ale hlavne technickým i dizajnovým trendsetterom v danej oblasti. Moderátorka a známa tvár z televízie, kde hosťuje talk show Silná Zostava, Veronika Cifrová – Ostrihoňová povedala o notebooku Yoga Slim 9i, že „pre mňa je najsilnejšia stránka, že sa na ňom ľahko a intuitívne robí a aj ja ako technicky nezdatný človek som si naň veľmi rýchlo zvykla. Nie som najväčšia kamarátka technológií, ale využívam ich samozrejme intenzívne, ako každý iný a každá iná. Najmä na prípravu na prácu, teda rešerš, písanie tém, otázok do rozhovorov, veľmi silno samozrejme fungujú maily, a komunikačné aplikácie. V dobe covidu sa u mňa zintenzívnili aj online porady, čo považujem za celkom vyhovujúci a komfortný model.“

Yoga Duet 7i ako konvertibilný notebook s odnímateľnou klávesnicou a tablet v jednom zaujal travel bloggera a fotografa Šimona Snopeka. V rámci svojej práce veľa cestuje po svete a potrebuje spoľahlivý notebook na úpravu fotografií. „Pri cestovaní musím myslieť najmä na hmotnosť batožiny, už tak so sebou brávam veľa techniky. Vyhovuje mi, že je ľahučký a spratný, ľahko ho viem kdekoľvek vytiahnuť a začať pracovať aj na cestách, či už je to upravovanie fotiek alebo niečo iné.“

Notebook Yoga Slim 7 Pro očaril aj videomakera a fotografa v jednom Miňa Debnára. „Najviac sa mi páči ľahkosť a malé rozmery. Keď potrebujem cestovať naľahko a pritom mať so sebou plnohodnotný notebook, Slim 7 Pro mi vyhovuje. Notebook využívam na dennej báze, pre mňa ako fotografa je to moje druhé najpoužívanejšie zariadenie hneď po foťáku. Či už pri bežných veciach ako maily a internet, až po náročnejšie ako je úprava fotiek.

Práci s technológiami sa nevyhne ani fashion bloggerka a stylistka Mirka Dobiš, známa ako Fashion Spy. „Tým, že v súčasnosti pôsobím najmä na sociálnych sieťach, sú technológie “alfa a omega” môjho každodenného života. Bez internetu a notebooku si neviem predstaviť ani jeden jediný deň. Prostredníctvom technológií komunikujem so svetom, vytváram obsah, fotím, upravujem fotky a aj nachádzam nové inšpirácie.“ Notebook Yoga Slim 7, ktorý je dostupný vo viacerých farebných prevedeniach, vyzerá priam ako módny doplnok.

Elegantne pôsobí aj Yoga 9i v modernom kovovom šasi. „Najviac ma určite zaujala  možnosť používať notebook Lenovo Yoga aj v režime tablet vďaka otočnému dotykovému  monitoru  a digitálnemu  peru, ktoré je priamo zabudované v tele notebooku –  čím mi teda odpadá nutnosť so sebou nosiť aj samostatne tablet  –  u Lenovo Yoga to mám  2 v 1,“ hovorí Mária „Hula“ Valenčíková, maliarka a umelkyňa, ktorú preslávila jej abstraktná a portrétová tvorba.

Istou formou umenia – stavby tela – je aj fitnes a možno vás prekvapí, že aj pri cvičení sa dajú využiť technológie. Svoje o tom vie Simona Kozerawski, úspešná fitnes trénerka. „ Práca trénera nekončí zatvorením dvier fitka, ale pokračuje doma pri zostavovaní tréningových plánov, či spojenie sa s klientami. Vďaka technológiám sa jednoducho a rýchlo dostanem k databáze svojich klientov a vidím predchádzajúce plány, následne sa mi jednoduchšie volí správna cesta k splneniu spoločných cieľov. Na Yoge oceňujem možnosť rýchleho zapisovania a zvýrazňovania počas tréningov. No a veľká vydrž batérie – to ocení samozrejme každý.“

Nové tváre Lenovo Yoga
Nové tváre Lenovo Yoga

Yoga 7 – Štýlový konvertibilný notebook

Yoga 7 ohromí nie len štýlovosťou, ale najmä svojou konvertibilitou vďaka pántu otočnému o 360 ° pre stabilný prechod z režimu tablet do režimu notebook a späť. Patrí zároveň medzi najľahšie notebooky s hmotnosťou len 1,43kg. Pochváliť sa môže vynikajúcim 14″ displejom s jemným FHD rozlíšením a jasom až 500 nitov. Rýchle načítanie obsahu a aplikácii zabezpečuje vysoko-výkonný procesor až Intel® Core™ i7 z 11. generácie. O zvuk sa postará dvojica čelných reproduktorov Dolby® Atmos®.

Simona Kozerawski s Yoga 7
Simona Kozerawski s Yoga 7

Yoga Slim 7 – Štýlový slim notebook s originálnym dizajnom

Yoga Slim 7 ponúka v tenkom tele silný výkon vďaka mobilnému procesoru až Intel® Core™ i7 10. generácie alebo AMD Ryzen™ 7 s integrovanou grafikou. Do deja akéhokoľvek videa vás vtiahne 14″ displeju s FHD rozlíšením a až 100 % sRGB gamutu v kombinácii s trojrozmerným zvukom systému predných reproduktorov Dolby Atmos®. Aby si užívateľ nemusel pamätať veľa hesiel, notebook je vybavený senzorom pohybu zabezpečujúci jednoduché prihlásenie a odhlásenie. Štýlový celokovový dizajn je dostupný vo farebných variantoch Slate Grey, Dark Moss a Orchid.

Mirka Dobiš s Yoga Slim 7
Mirka Dobiš s Yoga Slim 7

Yoga Slim 7 Pro – Výkonný notebook v minimalistickom dizajne

Yoga Slim 7 Pro s výkonnými procesormi až Intel® Core™ i7 11. generácie alebo až AMD A9 je napriek jemnej konštrukcii s váhou len 1,35 kg a minimalistickému dizajnu mimoriadne výkonný a spoľahlivý notebook. Užívateľa určite ohromí 14“ displej s rozlíšením až 2,8K a 100 % pokrytím sRGB gamutu. K výnimočnému audiovizuálnemu zážitku prispejú aj dva pohlcujúce reproduktory Harman® s technológiou Dolby Atmos®. Vďaka 61 Wh batérii s celodennou výdržou (až 21,4 hodiny) už nemusíte riešiť časté nabíjanie.

Miňo Debnár s Yoga Slim 7 Pro
Miňo Debnár s Yoga Slim 7 Pro

Yoga Duet 7 – Tenké a ľahké 2v1 zariadenie s odnímateľnou klávesnicou

Yoga Duet 7 je skutočne 2v1, a to vďaka odnímateľnej Bluetooth® 5.1 klávesnice, s ktorou bude práca na cestách hračkou. Príjemná je aj hmotnosť tohto všestranného notebooku, ktorá je len 1,17kg. Maximálnu kvalitu zobrazenia máte istú s 13″ displejom s rozlíšením 2K so 100 % sRGB s jasom 400 nitov. K Yoga Duet 7 je k dispozícii aj dotykové pero Lenovo E-Color alebo digitálne pero Lenovo v balení.

Šimon Snopek s Yoga Duet 7
Šimon Snopek s Yoga Duet 7

Yoga 9i – Konvertibilný notebook v premyslenom dizajne s vysokým výkonom

Yoga 9i sa môže pýšiť neuveriteľne ostrým displejom s rozlíšením UHD a technológiou IPS a VESA Display HDR™ 400 DolbyVision®. Zároveň disponuje notebook aj otočnou zvukovou lištou vybavenou reproduktormi Dolby Atmos®. Rýchly prenos dát z periférnych zariadení zabezpečí vysokorýchlostné pripojenie s ThunderboltTM 4 USB konektory na rýchly prenos dát. Mnohých užívateľov poteší vstavané dotykové pero na písanie poznámok či kreslenie. Yoga 9i je dostupná v celokovovom šasi alebo verzii s koženým krytom displeja.

Mária „Hula“ Valenčíková s Yoga 9i
Mária „Hula“ Valenčíková s Yoga 9i

Yoga Slim 9i – Výkonný slim notebook s dychberúcim dizajnom

Yoga Slim 9i je nesmierne elegantný notebook s priam dychberúcim dizajnom kovového tela a krytu z pravej kože. Je viac ako len pekný dizajn, a to vďaka výkonnému procesoru až Intel® Core™ i7 11. generácie optimalizovaný s umelou inteligenciou vďaka platforme Intel®Evo™. Tú najlepšiu kvalitu obrazu zabezpečí 14″ displej s rozlíšením až 4K VESA Display HDRTM 400. Na výdrž to však nemá vplyv, batéria vydrží až 17 hodín.

Veronika Cifrová - Ostrihoňová s Yoga Slim 9i
Veronika Cifrová – Ostrihoňová s Yoga Slim 9i

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -