Naozaj uvidíme nanovo natočenú 8. sériu Game of Thrones? HBO odpovedá…

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Nová 8. séria Game of Thrones – Natočená znova?!

Vážne si niekto myslel, že by sa HBO pustilo do opätovného natočenia ôsmej série, na čele s novými a lepšími autormi, ako s tými, ktorí by mohli získať prestížne ocenenie EMMY za najhoršie hodnotenú epizódy sezóny? Nová 8. séria Game of Thrones je pekné želanie…

Ak ti vyššie napísaná veta znie ako nonsens, tak to isté si tvorcovia myslia o petícii vytvorenej fanúšikmi. Síce sa jej podarilo získať už 1,7 milióna podpisov, no remake by sme čakali len márne a takéto niečo sa ani nikdy neplánovalo. Spoločnosť HBO sa nakoniec k celej situácii vyjadrila a túto zaležitosť navždy ukončila.

game of thrones jon snow kit harington
Zdroj: inverse.com

Petícia bola raz a navždy zamietnutá

Niekoľko hercov sa už k celej situácii vyjadrilo, a teraz sa čakalo už len oficiálne vyhlásenie celej spoločnosti. Je zrejmé, že remake nie je pre HBO možnosťou a seriál Game of Thrones bol raz a navždy ukončený. Len to, že časť fanúšikov požaduje nové natočenie poslednej série, neznamená, že ich štúdio vypočuje a splní ich prianie. Takto to v televíznom priemysle nefunguje, a už vôbec nie vtedy, ak sa bavíme o projekte, do ktorého bolo investovaných niekoľko desiatok miliónov dolárov.

No ignorovať petíciu by bolo nevhodným a neprofesionálnym krokom od štúdia HBO, a tak sme sa nakoniec dočkali dávky slov od programového šéfa HBO Caseya Bloysa:

„Vlastniť extrémne populárny seriál má len veľmi málo mínusov. Jeden z nich však prichádza, keď sa snažíte takýto seriál ukončiť. Veľa ľudí má obsiahle názory na to, ako by mal asi seriál skončiť. Petícia za prerobenie poslednej série dokazuje ohromné zapálenie a vášeň pre seriál, no túto alternatívu sme nikdy nezvažovali.“

Game of Thrones spin-offy
Zdroj: esquire.com

Bolo zakončenie seriálu Game of Thrones až takou katastrofou?

Game of Thrones je považovaný za jeden z najlepších seriálov, ktoré boli kedy vytvorené. Tento titul mu patrí určite právom a smútok zo strany divákov je naozaj nepochopiteľný. Na verejnosti sa z každej strany ozývajú slová typu „mohli ste to urobiť lepšie„. Ak sa ale niekoho opýtate, že ako by sa to mohlo urobiť lepšie, tak všetci mlčia.

Seriál nás dokázal baviť dlhé roky a každá jedná séria v sebe skrývala niečo špeciálne. Tá posledná tomu nebola výnimkou. Dočkali sme sa zúčtovania obrovského počtu našich obľúbených postáv. Niektorých osudy nedopadli podľa očakávaní, a to sa niektorým fanúšikom možno nepáčilo.

grey worm game of thrones
Zdroj: hbo.com

Ohľadom celej situácie existuje priveľa nezodpovedaných otázok. Jednou z nich je aj nominácia tvorcov poslednej série (podľa hodnotení tej najhoršej) na ocenenie Emmy. Možno mala epizóda najmenšie hodnotenia, ale bavíme sa tu o ukončení seriálu Game of Thrones. Nehľadí sa na kvalitu, ale ide o záver epickej cesty, ktorá trvala 9 rokov.

Pokiaľ však stále niekto nie je stotožnený s danou situáciou, nezúfajte. Knižná predloha Pieseň ľadu a ohňa môže potešiť každého fanúšika, a tam sa skutočne dozvieme, ako dopadol skutočný Game of Thrones v podobe jeho autora Goerga R.R. Martina. Ak si teda „zopár“ rokov počkáme na dokončenie.

Treba však priznať a potvrdiť, že niektoré udalosti v seriáli boli ťažšie pochopiteľné a miestami nedávali zmysel. No ak máte na starosti obrovský počet obľúbených postáv, nedá sa vždy vyhovieť každému. To isté si pravdepodobne povedali aj tvorcovia seriálu, a tak sme sa dočkali takého konca, aký sme si mohli vychutnať pred pár mesiacmi.

Sklamal vás záver seriálu? Ako áno či nie, netreba smútiť, ale ďalej sa tešiť. Ako už bolo niekoľkokrát oznámené, produkcia HBO si pre nás chystá hneď niekoľko spin-off seriálov, ktoré by mohli „odčiniť“ celú minulosť.

Zdroj: variety.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -