5 koncov a 1 bilión kombinácii príbehu. Novú epizódu Black Mirror riadite vy sami!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Netflix sa začal s ideou interaktívneho príbehu pohrávať už pred nejakým časom. Ich prvým „Choose-Your-Own-Adventure“ formátom bola detská rozprávka Kocúr v čižmách, zatiaľ čo ešte len nedávno pridali aj interaktívny seriál Minecraft: Story Mode. Tentokrát to ale zobrali do úplne iných výšin, keďže nám priniesli hraný film, ktorého príbeh riadime my sami.

Vývoj filmu diváci ovplyvňujú prostredníctvom možností, pričom na výber každej z nich majú 10 sekúnd. Pokiaľ žiadnu z nich nevyberiete, Netflix to spraví za vás. Niektoré voľby príbeh neovplyvňujú skoro vôbec, podľa iných sa zas odvíja celý film. Aký je teda prvý originálny film od Netflixu, ktorý si môžeme namiešať podľa svojho gusta?

Black Mirror: Bandersnatch
Zdroj: collider.com

Ako ste mohli zistiť už v nadpise, ide o novú epizódu seriálu Black Mirror. Časť (alebo film) s názvom Bandersnatch predchádzali mesiace špekulácii, ktoré pár dní dozadu vyvrcholili trailerom. Ani podľa neho sme však netušili, čo nás vlastne čaká. Nakoniec sme zistili, že si pre nás Netflix pripravil interaktívny film, ktorý má 5 rozličných koncov a viac ako bilión unikátnych permutácii príbehu. Je iba na vás, ako bude priebeh filmu vyzerať.

Pre Bandersnatch bolo dokonca natočených viac ako 5 hodín materiálu. Od vašich rozhodnutí sa dokonca vyvíja aj dĺžka príbehu. Najkratšia možná stopáž je okolo 40 minút, zatiaľ čo najdlhšie si môžete pri obrazovkách posedieť až 2 a pol hodiny. Priemerný čas filmu sa pohybuje okolo 90 minút.

O čom je nová epizóda Black Mirror?

Príbeh projektu Black Mirror: Bandersnatch nás zavedie do 80. rokov a v hlavnej úlohe uvidíme herca Fionna Whiteheada, ktorého môžete poznať z filmu Dunkirk. Zahral si mladého programátora, Stefona, ktorý sa snaží vytvoriť počítačovú hru Bandersnatch. Hru vytvára podľa rovnakomenného románu, ktorý je taktiež „Choose-Your-Own-Adventure“ príbehom.

Počas programovania však stratí zdravý rozum a spadne do počítačového sveta, ktorý je v rozpore s realitou. Okrem Fionna uvidíte aj mená ako Will Poulter, Craig Parkinson, Alice Lowe či Asim Chaudhry. O réžiu sa postaral David Slade, ktorý má na konte aj časť „Metalhead“ zo štvrtej série.

Samotné natáčanie trvalo 35 dní, no na celom filme sa pracovalo dva roky. Celá idea vznikla v roku 2016 počas natáčania časti „Playtest“ zo štvrtej série. Tím Netflixu navrhol, či by do tejto epizódy nepridali interaktívne elementy. Ako jej vývoj pokračoval, zistili, že „Playtest“ nie je tým správnym výberom. A tak prišiel s nápadom na Bandersnatch Charlie Brooker, tvorca Black Mirroru, ktorý pre tento film napísal aj scenár.

Tak čo, vyskúšate si na Netflixe tento interaktívny príbeh? Aké máte z novej časti Black Mirroru pocity?

Zdroj: collider.comindiewire.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -