Nová generácia Apple AirPods je na ceste. Kedy dorazia a v čom budú iné?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Skvelá novinka pre všetkých fanúšikov Apple. Nová generácia modelov zo série AirPods prichádza a hromadná výroba by sa mala začať v prvej polovici roku 2021.

Informáciu potvrdil aj spoľahlivý analytik Ming-Chi Kuo. Podľa jeho slov sa mala výroba začať ešte v tomto roku, ale z dôvodu krízovej situácie spôsobenej pandémiou koronavírusu sa tak bohužiaľ nestane.

V čom bude nová generácie Apple AirPods iná?

Pripravovaný kúsok bude v sebe skrývať niekoľko nových systémových vylepšení. Medzi nimi nájdeme aj adaptáciu SiP (System-in-Package) ako tomu je aj pri AirPods Pro. To znamená, že plošné spoje rigid-flex, ako aj dizajn PCB alebo SMT, ktoré poznáme z druhej generácie, vymení lepšia technológia.

Druhá generácia AirPods obsahuje procesor H1, ktorý podporuje hands-free pokyn „Hey Siri“, pripojenie Bluetooth 5 a Apple tvrdí, že tentokrát nás čaká ešte o úroveň vyššia kvalita tela. Takto sa k situácii vyjadril Ming-Chi Kuo:

„Tretia generácia AirPods pôjde do mäsovej produkcie v polovici 2021 a najväčšia zmena nastane vo vnútornom dizajne tohto nového modelu. Adaptuje sa SiP, ktorý tak nahradí systém, ktorý môžeme vidieť pri druhej generácii AirPods. Veríme, že Apple si dá na výrobe záležať kvôli klesajúcemu dopytu po AirPods druhej generácie. Spoločnosť Luxshare ICT bude hlavným dodávateľom komponentov pre tento nový model.“ 

nová generácia Apple AirPods
Zdroj: pcmag.com

Apple taktiež pracuje na nových AirPods Pro

Povráva sa, že technologický gigant pracuje na sade nových AirPods Pro bez aktívneho potláčania hluku. Tie by mali byť úplne rovnaké vo všetkých smeroch ako originál, až na jeden veľmi podstatný detail. Cena tohto zariadenia bude výrazne nižšia.

Model „AirPods Pro Lite“ by sa mal dostať do výroby v roku 2021. Presnú cenu zatiaľ nepoznáme, ale analytici odhadujú približne 200 dolárov a prakticky si s nimi užijete toľko isto zábavy, ako aj s pôvodnými AirPods Pro v cene 300 dolárov.

Ako teda môžeme vidieť, všetka výroba sa presúva do roku 2021. A pokiaľ ide o nové AirPods Pro Lite, o tých sa prvýkrát dozvieme až v ďalekej budúcnosti. Ich výroba je však už naplánovaná a začne na rozmedzí rokov 2021 a 2022.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Nová generácia Apple AirPods prichádza, ale zlepší sa dopyt po takomto zbytočne predraženom kúsku? O vaše názory sa s nami môžete podeliť v sekcii komentárov.  

Zdroj: macrumors.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -