Nové logo od Rockstar Games môže naznačovať oznámenie GTA 6 alebo Bully 2. Na čo sa môžeme tešiť?

Nenechajte si ujsť

Michal Sliusar
Michal Sliusar
Čauko, volám sa Michal a som študent na Polygrafickej. Mám 19 rokov a žijem v Bratislave. Mojím hobby su prevažne hry a medzi moje obľúbené patria tie od From Software. Milujem horori a to hlavne Body a Space horror. Obľubený umelci ? Lovecraft, Ito, Kojima, Joseph, Kubrick.

Na oficiálnej webovej stránke Rockstar Games našli užívatelia Redditu nové logo so zašifrovanými vetami. Internet sa okamžite pustil do rôznych špekulácií. Delia sa hlavne na dve skupiny – tí, čo si myslia, že ide o pokračovanie GTA alebo Bully a tí, čo veria, že sa jedná o úplne nový projekt. Prichádza nová hra od Rockstar Games?

Čo viac si o tom myslí internet?

Ak sa poriadne pozrieme na obrázok s logom, všimneme si zopár ukrytých viet. Jedná sa o vety: „Killing dreams, murdering people, fighting the righteous, bullying the weak“. Tieto vety nám bohužiaľ nepomôžu zúžiť výber z potenciálnych titulov, keďže pasujú na viacero hier od Rockstar Games.

rockstar 1
Zdroj: rockstargames.com

Neskôr internetoví detektívi objavili dokonca dve ďalšie vety, tie znejú „Why don’t you tell me what went wrong?“ a „Fine interact“. Na Reddite prebiehajú stále debaty o tom, čo môžu znamenať a prečo sa Rockstar rozhodol ísť takouto zašifrovanou cestou. Taktiež nesmieme zabudnúť, že Take-Two už dávnejšie teasovalo informácie o novom projekte od Rockstaru.

Ďalšie obrázky a ešte viac záhad

Ku logu taktiež pribudol obrázok, kde oceľová žena objíma Rockstar logo. K tomu si ešte môžeme povšimnúť fľašu šampanského v plechovom kýbliku s ľadom a to, že postava na obrázku ma oblečené jednodielne plavky. Pri hľadaní ďalších informácií som sa stretol s menom, ktoré sa v debatách vyskytovalo pomerne často. Robot, ktorý sa nachádza na obrázku je dielom, alebo je len inšpirovaný umeleckými dielami Hajima Sorayama. S ním sme sa mohli stretnúť pri obálke pre album od Aerosmith.

rockstargames 2
Zdroj: rockstargames.com

Tretí a posledný obrázok znova zachytáva logo Rockstar v štylizovanom prevedení. Príde mi to ako screenshot z nedokončenej animácie, ktorá sa mohla prehrať na začiatku hier. Aj keď väčšina informácií nasvedčuje príchod nového GTA, nemyslím si, že je to práve ono.

A na záver, čo si o tom myslíme my?

Sú dve veci, ktoré majú tieto obrázky spoločné. Po prvé, všetky obsahujú logo Rockstar a po druhé, všetky majú retro feel. Ak sa teda Rockstar nerozhodlo zasadiť nové GTA do minulosti a stratiť možnosť odkazovať na dnešné kontroverzné témy, ako to v GTA sérii zvykne byť, tak si nemyslím, že sa jedná o nové pokračovanie.

Mojím najlepším odhadom je, že sa dočkáme pokračovania Bully. Bully už raz vo vývoji dokonca aj bolo, lenže projekt bol neskôr zrušený a to, čo vidíme, môže byť nepoužitý propagačný materiál. Môj druhý tip by bolo pokračovanie pre hru L.A. Noire.

rockstar3
Zdroj: rockstargames.com

L.A. Noire 2?

Hra L.A. Noire vyšla v roku 2011. Jednou z hlavných inovácií boli nové animácie tváre, ktoré boli snímané na základe mimiky reálnych hercov. Tento systém mal hráčom pomôcť rozoznať kedy kto klame, alebo nehovorí celú pravdu. A k čomu je toto užitočné vedieť? V L.A. Noire sme sa totiž ocitli v koži Colea Phelpsa, detektíva v (ako nám napovedá názov hry) Los Angeles. Dej hry sa odohráva v 40. rokoch 20. storočia.

Historické zasadenie deja je prevažne hlavným dôvodom, prečo si myslím, že nová hra od Rockstar Games nebude GTA ale skôr L.A. Noire 2.

Rockstar definitívne niečo plánuje, ale čo to je? Čo si o tom myslíte vy? Píšte nám do komentárov!

Zdroj: pcgamer.com, screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

1 COMMENT

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -