Komiksy a knihy

Neuveríte, kto bude hlavným hrdinom nového príbehu zo sveta Hier o život

Iba malá hŕstka filmových adaptácií knižných sérií pre mladistvých to dotiahla na takú úroveň ako Harry Potter, Labyrint alebo Hry o život. Napríklad taká Divergencia zlyhala na plnej čiare, keďže posledný film zo série nikdy nevznikol a nie je zaujímavý ani pre televízie.

Dnes sa budeme venovať práve Hrám o život, ktoré sa z knižnej trilógie prepracovali až k filmovému fenoménu na čele s herečkou Jennifer Lawrence. Všetko má na svedomí spisovateľka Suzanne Collins, ktorá ide aktuálne v šlapajach J. K. Rowling. Zatiaľ čo séria Harry Potterprequel (príbeh z minulosti) Fantastické zvery a ich výskyt, knižnú sériu Hry o život čaká niečo podobné. A zatiaľ to vyzerá naozaj zaujímavo.

Hry o život

Zdroj: screenrant.com

Nová kniha Hry o život

Po desiatich rokoch nečinnosti sa autorka opäť prebúdza a už v máji tohto roku nám prinesie novelu s názvom The Ballad of Songbirds and Snakes. Už pred nejakým časom sme sa dozvedeli, že príbeh bude zasadený dlhých 64 rokov pred pôvodnou trilógiou. Na postavy ako Katniss Everdeen, Peeta Mellark či Gale Hawthorne tak môžeme rovno zabudnúť.

Určite vás to prekvapí, no hlavným hrdinom bude prezident Coriolanus Snow. Toho z pôvodnej trilógie poznáme ako krutého lídra dystopického regiónu, ktorý usporadúva turnaj v zabíjaní detí. Autorka tak na seba vzala neľahkú úlohu toho, aby zo zápornej postavy spravila hlavného protagonistu jej nového príbehu.

Hry o život

Zdroj: screenrant.com

Pred 64 rokmi bol Coriolanus Snow ambiciózny stredoškolák, ktorého cieľom bolo zarobiť si na univerzitu. Stal sa tak jedným z 24 mentorov Hier o život, keďže tento turnaj strácal na sledovanosti. Jeho úlohou bolo starať sa a pripravovať súťažiacich na rozhovory. Jeho najhorším zistením však bolo, že sa musí starať o súťažiaceho z najchudobnejšieho regiónu, District 12.

Stane sa tak niečím, čo bol Haymitch Abernathy pre Katniss v pôvodnej trilógii. Tentokrát sa tak na Hry o život pozrieme z iného uhlu, čo môže byť veľmi zaujímavé. Zároveň zistíme, ako sa z pracovitého a priateľského chlapca stal tyranský líder celého Panemu.

Tešíte sa na ďalší prídavok do série? Neskôr sa určite dočkáme aj filmového spracovania.

Zdroj: screenrant.com

About author

Volám sa Adam, mám 20 rokov, na vysokej škole študujem masmediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport - celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.
  Related posts
  Komiksy a knihy

  Vybrali sme pre vás výborné fantasy knižné série pre mladých. Ako lepšie stráviť čas?

  Komiksy a knihy

  TIP na knihu: House of Salt and Sorrows │ Prerozprávanie rozprávky do strašidelného fantasy

  Komiksy a knihy

  Môžeme čítať Harryho Pottera zadarmo? Čo na to hovorí Rowlingová?

  Komiksy a knihy

  Spisovateľ George R. R. Martin pracuje v karanténe na pokračovaní Game of Thrones

  Pridaj komentár