Neuveríte, kto bude hlavným hrdinom nového príbehu zo sveta Hier o život

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Iba malá hŕstka filmových adaptácií knižných sérií pre mladistvých to dotiahla na takú úroveň ako Harry Potter, Labyrint alebo Hry o život. Napríklad taká Divergencia zlyhala na plnej čiare, keďže posledný film zo série nikdy nevznikol a nie je zaujímavý ani pre televízie.

Dnes sa budeme venovať práve Hrám o život, ktoré sa z knižnej trilógie prepracovali až k filmovému fenoménu na čele s herečkou Jennifer Lawrence. Všetko má na svedomí spisovateľka Suzanne Collins, ktorá ide aktuálne v šlapajach J. K. Rowling. Zatiaľ čo séria Harry Potterprequel (príbeh z minulosti) Fantastické zvery a ich výskyt, knižnú sériu Hry o život čaká niečo podobné. A zatiaľ to vyzerá naozaj zaujímavo.

Hry o život
Zdroj: screenrant.com

Nová kniha Hry o život

Po desiatich rokoch nečinnosti sa autorka opäť prebúdza a už v máji tohto roku nám prinesie novelu s názvom The Ballad of Songbirds and Snakes. Už pred nejakým časom sme sa dozvedeli, že príbeh bude zasadený dlhých 64 rokov pred pôvodnou trilógiou. Na postavy ako Katniss Everdeen, Peeta Mellark či Gale Hawthorne tak môžeme rovno zabudnúť.

Určite vás to prekvapí, no hlavným hrdinom bude prezident Coriolanus Snow. Toho z pôvodnej trilógie poznáme ako krutého lídra dystopického regiónu, ktorý usporadúva turnaj v zabíjaní detí. Autorka tak na seba vzala neľahkú úlohu toho, aby zo zápornej postavy spravila hlavného protagonistu jej nového príbehu.

Hry o život
Zdroj: screenrant.com

Pred 64 rokmi bol Coriolanus Snow ambiciózny stredoškolák, ktorého cieľom bolo zarobiť si na univerzitu. Stal sa tak jedným z 24 mentorov Hier o život, keďže tento turnaj strácal na sledovanosti. Jeho úlohou bolo starať sa a pripravovať súťažiacich na rozhovory. Jeho najhorším zistením však bolo, že sa musí starať o súťažiaceho z najchudobnejšieho regiónu, District 12.

Stane sa tak niečím, čo bol Haymitch Abernathy pre Katniss v pôvodnej trilógii. Tentokrát sa tak na Hry o život pozrieme z iného uhlu, čo môže byť veľmi zaujímavé. Zároveň zistíme, ako sa z pracovitého a priateľského chlapca stal tyranský líder celého Panemu.

Tešíte sa na ďalší prídavok do série? Neskôr sa určite dočkáme aj filmového spracovania.

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -