Stále neviete, kam smeruje nová Marvel Sága? Nevadí, Feige tvrdí, že sa nám to v blízkej budúcnosti vyjasní

Nenechajte si ujsť

Ondrej Kačkoš
Ondrej Kačkoš
Volám sa Ondrej, mám 22 rokov a na vysokej škole študujem marketingovú komunikáciu. Filmy, seriály a knihy ma sprevádzajú mojim životom odmalička. Keď netrávim čas v škole, s kamarátmi alebo s rodinou, určite ma nájdete pri pozeraní filmov.

Veľkofilm Avengers: Endgame nebol iba jedným z filmov, ktoré ukončili Fázu 3 v MCU, ale zároveň ukončil aj celú jednu ságu. Tá sa točila hlavne okolo Kameňov nekonečna, a aj preto teda dostala názov Infinity Saga. Avšak, filmy neskončili. Práve naopak, je ich čím ďalej, tým viac, pričom sa pridávajú aj seriály. Nová Marvel Sága je tak na obzore, pričom Kevin Feige, hlavný riaditeľ, tvrdí, že jej porozumieme už čoskoro.

Fáza 4 je tak začiatkom niečoho nového. Okrem toho, že veľa pôvodných hrdinov odchádza, dostávame aj veľa nováčikov. Momentálne je v tejto novej ságe už šesť vydaných filmov (Spider-Man: Ďaleko od domova patrí ešte do Fázy 3, ale je už súčasťou novej ságy) a takmer sedem celých seriálov. Čo sa týka samotnej Fázy 4, v nej vyjde ešte šesť ďalších filmov a minimálne sedem ďalších seriálov, pričom ukončiť by sa mala v rokoch 2023 až 2024.

Fáza 4 marvel
Zdroj: observer.com

Nová Marvel Sága bude čoskoro jasná, tvrdí Feige

Problémom tejto fázy ale je, že jednotlivé projekty nie sú veľmi poprepájané a ani nás ešte nepripravujú na niečo väčšie. Stále ide predsa len o začiatok, kde sa všetko pripravuje. Z pár projektov zatiaľ hádame, že sa nová sága bude točiť pravdepodobne okolo multiverza a rôznych alternatívnych vesmírov, no taktiež by sme mali vidieť v plnej sile už aj takzvaných Street-Level Heroes. Ide o hrdinov, ktorí nebojujú s kozmickými entitami, ale s gangami v ich mestách.

Fanúšikova sú však netrpezliví, keďže boli z posledných rokov zvyknutí na franšízu, ktorá šla pomaly ku koncu a oni hlavne videli, kam smeruje, a bolo tam hlavne veľa zaujímavých crossoverov. Nová sága a Fáza 4 im preto veľmi nevoňajú, keďže to nie je niečo, na čo boli zvyknutí. So slovami útechy však prišiel Kevin Feige, vedúci riaditeľ štúdia Marvel ako aj celého plánu MCU, ktorý tvrdí, že nám čoskoro začnú veci dávať zmysel:

„Myslím, že už tu bolo veľa indícií, ktoré sú aspoň mne zrejmé, kam celá táto sága smeruje. V nadchádzajúcich mesiacoch však budeme o tom trochu priamočiarejší, stanovíme plán, aby publikum, ktoré chce vidieť väčší obraz, mohlo vidieť trochu, trochu, trochu viac z celého plánu.“

Čo nás čaká najbližšie?

Momentálne ešte stále vychádza seriál Ms. Marvel, ktorý nám predstavil novú moslimskú hrdinku. V hlavnej úlohe mladej tínežderky je herečka Iman Vellani, pre ktorú ide o prvú hereckú rolu vôbec. Seriál má vonku len dve epizódy, takže nás čakajú ešte ďalšie štyri. Medzitým sa však dočkáme štvrtého sólového filmu najsilnejšieho Avengera s názvom Thor: Láska a hrom, ktorý príde do kín 7. júla 2022. Titulnú rolu si opäť zahrá Chris Hemsworth.

Cez leto (už aj nám, Slovákom) na Disney+ vyjde animovaný seriál I am Groot, pri ktorom je asi zjavné, na ktorého dreveného hrdinu sa zameria (a nie, Pinocchio to nebude, aj keď ten už čoskoro dostane hraný film). Päť krátkych epizód vyjde 10. augusta 2022. A ďalší, už trocha dlhší seriál, bude She-Hulk: Attorney at Law, ktorý bude pozostávať až z deviatich vtipných právnických epizód. Prvá epizóda vyjde 17. augusta 2022.

Čo vravíte na Feigeho prehlásenie? Začínate už tušiť, o čom bude nová sága?

Zdroj: screenrant.com

Mohlo by sa ti páčiť

Pridaj komentár

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -