Tom Cruise prebral mŕtvu egyptskú kráľovnú k životu. Nová Múmia je viac blockbusterom, ako hororom!

Nenechajte si ujsť

Adam Martiš
Adam Martiš
Mám 24 rokov, vyštudoval som mediálnu komunikáciu a som milovníkom filmov, seriálov, hier a popkultúrneho obsahu. Zaujímam sa aj o technológie, hudbu, módu či šport – celkový rozhľad je u mňa na prvom mieste.

Ako sme vám už dali pár krát vedieť, štúdio Universal Pictures si pripravuje vlastné filmové univerzum. Jeho názov je Universal Monsters Cinematic Universe a pospája všetky známe monštrá do jedného sveta. Pred tým, než sa všetky monštrá spoja pre jeden film, uvidíme ich samostatné filmy. Rovnako ako to robil Marvel s MCU a presne tak, ako to nerobí Warner Bros s DCEU. Celé toto univerzum odštartuje film The Mummy, reboot slávnej série Múmia. Nová Múmia však vyzerá úplne inak, ako sme na ňu boli zvyknutí.

O čom bude nová Múmia?

Tom Cruise narazí pri hľadaní teroristov na niečo úplne iné. Niečo, čo predstavuje oveľa väčšiu skazu a deštrukciu sveta. Nájde hrobku egyptskej kráľovnej, ktorá bola za svojho času pochovaná za živa. Po tom, čo sa nová Múmia prebudí k životu, bude sa svojimi neopísateľnými schopnosťami pokúsi zničiť Zem. A práve postava Toma Cruisa je tým vyvoleným, ktorý bude musieť napraviť to, čo spôsobil.

Nová Múmia
Zdroj: wall.alphacoders.com

Hlavnú rolu rebootu si teda strihne Tom Cruise (Mission: Impossible), ako vojak Tyler Colt. Múmie sme doteraz videli v mužských podobách, teraz sa však dočkáme ženy. Egyptskú kráľovnú a následne Múmiu si zahrá Sofia Boutella (Kingsman). Tá nám ukáže svoje ohromné deštrukčné schopnosti pri záhube ľudstva. Veľmi zaujímavú postavu predstaví herec Russel Crowe. Zahrá si monštrum, Dr. Jekylla. V múmii vyzerá ako mentor, ktorý pozná veľa informácii o ostatných monštrách. Je otázne, či ho vo filme uvidíme aj v druhej forme ako Mr. Hyde. Coltovu kočku si zahrá herečka Annabelle Wallis.

Pôjde o horor alebo dobrodružný film?

Režisérom snímku je Alex Kurtzman, ktorý spolupracoval na mnohých slávnych filmoch. Od neho sme dostali správu, že film sa vydá hororovým štýlom. Zatiaľ to však vyzerá ako veľký megalomanský blockbuster a nie ako horor. Na dobrodružný film, ako boli staré Múmie, teda môžeme zabudnúť. Dej sa bude okrem Egyptu odohrávať hlavne v Londýne. Novej Múmie sa v kinách dočkáme už 8. júna 2017.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -