Nova – Nenápadný, ale o to viac dôležitejší origin nového Avengera?

Nenechajte si ujsť

Ale od začiatku – Nova Corps

Stretli sme ich už v Strážcoch Galaxie 1 a 2. Star-Lord a spol. im dokonca dali strážiť jeden z Kameňov nekonečna. Avšak po Thanosovom príchode vieme, že Nova Corps bola zlikvidovaná a zahynula skoro celá ich domovská planéta Xandar.

Podľa fotky nižšie si určite poviete, že toto asi nabušení superhrdinovia nebudú. Čo ani nie sú, ale aj Nova Corps majú medzi sebou elitu z elity. Tá je už o niečom inom, a prichádzame k najnovšiemu hrdinovi, ktorého poznáme pod menom Nova.

Zdroj: freaksugar.com

Nova – Sam Alexander

Sam Alexander je bezstarostný šestnásťročný chalan žijúci v Arizone so svojím otcom, matkou a sestričkou. Jeho otec je vždy opitý a nespoľahlivý školník v Samovej škole. Nezaujíma ho nič okrem chlastu a spomienok na svoj život ako Nova Centurion. Sam mu ale nič z toho neverí.

Avšak, jedného dňa otec zmizne a Sam pri nehode spadne na hlavu. Gamora a Rocket Raccoon ho preberú a prezradia mu, že jeho otec naozaj patril k Nova Corps. Po otcovi mu ostane helma a Strážcovia ho začnú trénovať. Vďaka nej získa superschopnosti, o akých sa mu ani nesnívalo. A tie sa mu aj zídu, keďže na Zem sa blíži ďalšia mimozemská invázia. 

Zdroj: comicvine.gamespot.com

Dark Pheonix úplne inak

Jean Grey bola posadnutá temnou silou Phoenix už dvakrát. V X-Men: Posledný vzdor, ako aj v tohtoročnom Dark Pheonix. V Marvel Now komiksoch je to trošku inak. Vlastne, úplne inak. Sam bol na jednej zo svojich vesmírnych misií, kde sa s temnou silou stretol. Tá ho skoro zničila a musel okamžite makať na Zem, aby varoval samotných Avengerov.

Zdroj: marvel.fandom.com

Avengers vs X-Men

Avengers sa na príchod Phoenixa po Samovom varovaní nechystajú sami. Na jej príchod sa chystajú aj X-Meni, ktorých nevedie Xavier, ale omnoho bojovne naladenejší Cyclops. X-Meni veria, že Phoenix pôjde po Hope Summers (áno, Cyclops má priezvisko Summers tiež) a bude chcieť posadnúť práve ju. A takto začne konflikt, na ktorý čakali skoro všetci komiksoví fanúšikovia.

Nielen, že by sa takto mohli predstaviť X-Meni v Marvel Cinematic Universe, ale môžu si dať rovno do držky s Avengers. A tento film by mal prekonať neprekonateľného Avatara bez problémov! Doslova „vlhký sen“…

Zdroj: comicvine.gamespot.com

A to nie je všetko…

Malý Sam zažil veľké veci. Nielen, že sa vybral preskúmať celú galaxiu a hľadať svojho otca, ale aj zbytok Nova Corps. Nestačí? Zažil aj Civil War 2. Áno, v komiksoch je aj niečo také. A my to chceme všetko vidieť!

Zdroj: inverse.com

PS: Pre Marvel môže nastať ešte jedna alternatíva. Tou je prvý superhrdina s menom Nova (Richard Rider). Toho si vybral umierajúci mimozemšťan Rhomann Dey, ktorý patril k posledným elitným Nova Corps, aby mu prenechal svoju silu a rovno sa dostal na mega level Nova Prime. Áno, vo všetkom to pripomína Green Lanterna, ale boli časy, kedy sa Marvel a DC vykrádali jedna radosť.

Čiže, Richard bude musieť pomstiť vyhubený Xandar a popasovať sa so svojimi superschopnosťami. Tento variant by bol zaujímavý a presne by pasoval do už rozbehnutého Marvel Cinematic Universe. Za mňa ale znie mladý Nova oveľa lepšie.

Zdroj: hdwallsbox.com

Či sa Marvel rozhodne pre ktoréhokoľvek Novu, budem v kine ako prvý. Je úžasné byť filmovým fanúšikom komiksov v tejto dobe. Keby tak Disney kúpilo aj DC Comics, a Batman by mohol zase…

Zdroj: marvel.fandom.com, inverse.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -