Ako bude vyzerať nová Škoda Octavia RS iV s hybridným pohonom?

Nenechajte si ujsť

Branislav Petrus
Branislav Petrus
Keby mi povieš aby som dobil svet a na výber mi dáš nôž a slovo, vyberiem si slovo. Pretože ak sa ho naučíš správne používať, pochopíš, že práve slovo je tá najsilnejšia zbraň.

Najčítanejšie za 7 dní

Česká automobilka Škoda nám už 3. marca v Ženeve predstaví nový elektrifikovaný model s označením RS. Ako prvé vozidlo značky Škoda vo verzii RS bude Octavia RS iV vybavená plug-in hybridným pohonom, ktorý odštartuje štvrtú generáciu legendárnych modelov.

Od prvej generácie ubehlo už dlhých 20 rokov, a tak sa výrobca rozhodol začať novú kapitolu. Nadchádzajúci model bude jedinečným, pretože v sebe zahŕňa praktickosť rodinného vozidla a športový charakter so šetrnosťou k životnému prostrediu.

Škoda odhalila návrhy náčrtov ich najnovšieh modelu RS Octavia RS iV

Aby nám automobilka uľahčila čakanie na oficiálne odhalenie modelu, do dnešných dní nám ukázali tri návrhové náčrty, ktoré nás s týmto elektrickým modelom zoznámia bližšie. Ako si budete môcť všimnúť na fotografiách v článku, novinka vyzerá skutočne atraktívne. A vďaka vylepšeniam Rally Sport budú tieto vozidlá s elektrickým pohonom žiadané ešte viac.

Octavia RS iV bude vybavená plug-in hybridným pohonom, ktorý nám ponúkne výkon 180 kW, čo predstavuje 241 konských síl. Okrem nás najnovší model ocení určite aj životné prostredie, pretože najnovší model bude disponovať nízkou spotrebou a nízkou hodnotou emisii CO2.

Skoda Octavia RS
Zdroj: motor1.com

Zaujímavý dizajn, ktorý dokáže upútať

Horizontálny pás denných LED svetiel sa bude držať tradície, zatiaľ čo logo dostane novší dizajn, ktorý sme si mohli v minulosti všimnúť aj na automobile Škoda Kodiaq RS.

Namiesto tradičného znaku Škoda nás čakajú písmená ŠKODA. Bočný profil bude v štýle coupé a dynamického kombi.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Skoda Octavia RS
Zdroj: motor1.com

Našu pozornosť dokáže upútať aj čierna maska chladiča, športový predný nárazník s veľkými nasávacími otvormi a výrazné čiernou zafarbené detaily. Zaujme aj zadok vozidla, ktorého dvojité výfukové koncovky odhaľujú, že najnovšie vozidlo značky Škoda bude niečo iné ako bežná Octavia.

Ďalej tu máme veľké kolesá z ľahkej zliatiny, predný a zadný difúzor na piatych dverách a spoiler na hrane strehy ako pri prevedení kombi.

MOHLO BY VÁS ZAUJÍMAŤ

Pozdáva sa vám najnovší model automobily Škoda? Všetky podstatné informácie sa dozvieme už 3. marca v Ženeve. Vaše názory na tento atraktívny model nám nezabudnite napsíať do komentárov. 

Zdroj: motor1com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -