Filmy

Dokáže nová Star Wars trilógia zachytiť čaro a dušu originálnych filmov? Toto nám prezradil režisér Rian Johnson!

Nová Star Wars trilógia

S vydaním Blu-ray a DVD verzií Star Wars: Poslední Jediovia sa režisér Rian Johnson ešte viac zameral na sociálne médiá. Počas tlačových konferencií a príspevkoch na internete nezabudol spomenúť novú Star Wars trilógiu, ktorú tvorí pre LucasFilm. Už sme zistili, že filmár nám o pripravovanom príbehu neprezradí nič. To však ľudí nezastavilo a aj naďalej sa snažia z Johnsona niečo dostať von, vďaka čomu sme sa niečo málo predsa len dozvedeli. Toto je všetko dôležité, čo nám v nedávnom rozhovore prezradil:

“Všetko si premýšľam. Som teraz v príjemnej fáze, počas ktorej sa snažím zistiť, o čo presne pôjde. Aká je teda skutočnosť? To, čo chcem, je myslieť na to, ako som Star Wars vnímal v detstve. To je celé. Chcem zachytiť to, čo je na originálnej trilógii tak skvelé a zapamätateľné. Čo tvorí jej jedinečnú dušu? Ako ju ukázať dieťaťu, ktoré o Star Wars nikdy nepočulo? Vraciam sa tým k fundamentálnym otázkam ohľadom toho, čo to vlastne Star Wars je.”

luke skywalker

Zdroj: youtube.com

Ohlasy na Posledných Jediov ho tešia

Rian Johnson miluje sociálne médiá a na internete je prítomný prakticky neustále. Aj vďaka tomu má možnosť reagovať na všetky názory ohľadom jeho kontroverznej Epizódy VIII. Niektorí fanúšikovia sa rozhodli Johnsona odsúdiť za jeho odvážne rozhodnutia, ktoré zahŕňajú osud Lukea Skywalkera. Režisér však prekvapujúco povedal, že aj napriek množstvu negativity bola väčšina ohlasov na sociálnych médiách pozitívna:

“Keďže som tiež na sociálnych médiách, dostávam správnu perspektívu, ohlasy z prvej ruky. Viete, názorov je naozaj veľa, no 90% z nich je milých a pozitívnych. Musím však myslieť na to, že ide len o jednu stránku veci. Na druhú stranu si je potrebné uvedomiť, že keď ste pre niečo takto zapálený, tak sa nájdu ľudia, ktorí budú na isté rozhodnutia naštvaní. Je to však pochopiteľné. Jednoducho to znamená, že sú dva druhy ľudí – ale všetci milujú Star Wars narovnako. Dobré nejestvuje bez zlého. Keď natočíte film, tak si len môžete želať, aby ste obdržali podobne vášnivé reakcie. Bolo to naozaj skvelé.”

rian johnson star wars: the last jedi

Zdroj: screenrant.com

Okrem faktu, že nová Star Wars trilógia je realitou a o réžiu i scenár sa postará Rian Johnson, nevieme nič ohľadom príbehu. Teda okrem toho, že v ňom budú vystupovať úplne nové postavy. Taktiež ani netušíme, v akom období univerza Star Wars sa bude dej odohrávať. My by sme však tipovali, že to bude v ďalekej minulosti – dlho pred udalosťami pôvodnej trilógie.

Čo ste si mysleli o filme Star Wars: Poslední Jediovia? Veríte, že Rian Johnson novou trilógiu Star Wars zachytí čaro a dušu pôvodných filmov? Vaše názory nám napíšte do komentárov!

Andrej Cvik
About author

Volám sa Andrej, mám 19 rokov, som študentom vysokej školy a verím, že tvorením sa dá zmeniť svet k lepšiemu. // Moje TOP tri najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky.
  Related posts
  FilmyVýber šéfredaktora

  Prvé reakcie na sci-fi Duna dorazili. Prekoná film Star Wars a Pána prsteňov?

  FilmyOdporúčame

  Štúdio Ghibli pridá na Netflix 21 filmov vrátane Cesty do fantázie a Princeznej Mononoke

  Filmy

  Kumail Nanjiani sa odhaľuje na nových uniknutých fotografiách z MCU filmu Eternals

  Filmy

  Horor Muž v temnote 2 si našiel režiséra a napreduje vpred. Ako sa bude volať?

  4 komentáre

  Pridaj komentár