Vitajte v Lost Heaven, hovorí nová ukážka hry Mafia: Definitive Edition

Nenechajte si ujsť

Róbert Herda
Róbert Herda
Ahoj, ako si si už mohol prečítať, volám sa Róbert. Videohrám, knihám a hlavne kinematografii ako médiám, ktoré sú určené na rozprávanie príbehov, sa venujem už nejakú tú dekádu (ak si dobre pamätám, tak vlastne od dôb, čo som začal registrovať okolie). Najmä preto sa snažím všetko, čo z týchto oblastí prichádza skúmať a nezriedka analyzovať. Momentálne pracujem aj na vlastnej tvorbe a popritom sprostredkúvam čitateľom rôzne novinky, dojmy a recenzie z týchto oblastí.

Vitaj v rodine

Kto by ju v našich končinách nepoznal. Legendárna česká Mafia nemalým dielom prispela k populárnosti akčných open world titulov a súčasne sa snažila rozprávať dospelejší príbeh (minimálne na štandard vtedajšej doby). Preto je jej remake najmä v Čechách a na Slovensku snáď najočakávanejšou hrou roka (prepáč, Cyberpunk 2077), od ktorej každý čaká niečo iné. Mafia: Definitive Edition sa pred oficiálnym vydaním neustále pripomína, pričom nová ukážka predstavuje mestečko Lost Heaven.

Z početných trailerov, gameplay ukážok a rozsiahleho preview vieme, že remake nejde tak úplne v šľapajach pôvodnej hry. Pôsobí značne jednoduchšie, menej realisticky a viac sa prikláňa k bezhlavej akcii, než k originálnym kradmým a taktickým prestrelkám (navyše mimoriadne komorným a ani zďaleka nie tak pompéznym).

Prídavkom prerábky je ale jej filmové spracovanie a inovácie v príbehu, ktoré z relatívne plochých figúr činia viacrozmerné charaktery s vlastným naratívnym pozadím. Práve kvôli určitým zmenám a modernizácii sú momentálne hráčske názory značne rozporuplné a nejasné. Niektorí sú spokojní, iní neprestajne kritizujú červené vybuchujúce sudy, český dabing, ktorý je objektívne slabší a arkádovo poňatý jazdný model.

Nová ukážka Mafia: Definitive Edition je pozvánkou do Lost Heaven

Trailer láka na dobovo spracované mesto, ktoré hráčov uchváti svojou atmosférou a mierou technického spracovania.

Je pravdou, že nejde iba o plané sľuby, čo nám ostatne prezradilo nedávne preview. Atmosféra je jedným z najväčších kladov pripravovaného remaku, ktorý nepochybne pri finálnom hodnotení zohrá úlohu. V kvalitách spracovania mestečka sa pritom zhodujú i hráči, ktorým remake až tak nesedí.

Mafia Definitive Edition nová ukážka
Zdroj: techtimes.com

Pravdepodobne to už viete, hru máte dávno predobjednanú a dátum vydania zapísaný v kalendári. Každopádne, len pre pripomenutie dodávame, že Mafia: Definitive Edition vychádza 25. septembra 2020.

Do mafiánskych prestreliek a divokých automobilových naháňačiek sa budú môcť pustiť majitelia osobných počítačov a konzol PlayStation 4 a Xbox One, pričom cena je nastavená na relatívne prívetivých 39,99 €.

Veríte, že v prípade tohto remaku pôjde o kvalitnú prerábku? Dajte nám vedieť vaše názory prostredníctvom dostupných komentárov. 

Zdroj: youtube.com

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -