Používatelia zúria. Nová verzia Windowsu robí „bordel“ v systéme, miznú ikonky a menia sa názvy

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nová verzia Windowsu spôsobuje frustrujúce problémy

Patríte medzi ľudí, ktorí si vždy čo najskôr aktualizujú softvér na najnovšiu verziu? Možno by bolo lepšie, keby ste tento raz chvíľu vydržali. Nová verzia Windowsu totiž spôsobuje kdejaké problémy v počítačoch. Používatelia sa na rôznych internetových diskusných fórach sťažujú na nepríjemné situácie, kedy im aktualizácia priniesla do počítačov totálny „bordel“. Na situáciu upozornil portál Tom’s Hardware.

Problémy sa podľa všetkého týkajú verzií Windows 10, 11 a Server 2002, uvádza zahraničný magazín. Aktualizácia spôsobuje pomerne bizarný problém, používateľom totiž premenúva ich tlačiarne na HP LaserJet M101-M106. A to aj v prípade, že majú uloženú tlačiareň od úplne inej značky a HP nemali nikdy zapojené ku svojmu PC. Okrem mena sa z nepochopiteľného dôvodu menia aj uložené ikonky. Zatiaľ ešte nikto neobjavil opravu.

Systém samovoľne inštaluje nežiadanú aplikáciu

Ide o otravnú chybu, pričom je pozoruhodné, že niečo takéto Microsoft prehliadol pri testovaní novej verzie Windowsu. Okrem otravnej zmeny ikonky a názvu vašej tlačiarne vám však systém do zariadenia bez vášho počítača dokonca nainštaluje aplikáciu HP Smart. A opäť, aj v prípade, že nevlastníte a nepoužívate tlačiarne HP.

podpora windows 10
Zdroj: YouTube / Digital Trends

HP Smart je neškodná oficiálna aplikácia spoločnosti, ktorá ponúka funkcionality pre tlačiarne HP. Používatelia cez ňu môžu manažovať samotné zariadenie, skenovať a ukladať dokumenty a kontrolovať stav tonera alebo atramentových náplní. Samozrejme, používateľom bez HP tlačiarne je však zbytočná. Či už totiž používate nejakú od Samsungu, Canonu, Epsonu alebo akejkoľvek inej firmy, pravdepodobne už máte nainštalovanú oficiálne aplikáciu na správu tlačiarne od danej spoločnosti.

Aplikáciu môžete jednoducho odignorovať, no problematickejšie je, že to môže úplne znefunkčniť vašu aktuálnu tlačiareň. A to v takom zmysle, že kvôli HP Smart systém chybne vyhodnotí, aké zariadenie je aktuálne pripojené ku počítaču a použije nesprávne ovládače.

Microsoft situáciu zatiaľ nekomentoval, veríme však, že usilovne pracujú na oprave. Nová aktualizácia Windowsu vydaná po 27. novembri môže poriadne skomplikovať život ľuďom, ktorí pravidelne tlačia dokumenty zo svojho počítača. Aj preto by ste mali zvážiť dočasné pozastavenie automatických aktualizácií, kým Microsoft príde s opravou.

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -