Množstvo Slovákov sa chystá spraviť veľkú chybu. Nové bezdrôtové slúchadlá teraz nekupujte

Nenechajte si ujsť

Andrej Cvik
Andrej Cvik
Mám 23 rokov a moje 4 najobľúbenejšie veci na svete sú káva a moje dve mačky. A tá štvrtá je tajná.

Nové Apple AirPods budú hit

Aktualizované 20. 3. 2024: Apple chystá masívnu výrobu nových bezdrôzotých slúchadiel AirPods. Mark Gurman vo svojom newsletteri informoval, že spoločnosť si sľubujeod novej generácie veľký hit. Produkcia začne už v máji, pričom podľa informácií od výrobcov sa chystá zásoba 20 až 25 miliónov kusov na jesenný launch.

Celkovo Apple chystá 2 nové modely. Prvý bude klasická aktualizácia bežného modelu, na jeseň firma predstaví už 4. generáciu AirPods. Okrem toho pribudne úplne nový rad AirPods, pravdepodobne nižšia a cenovo dostupnejšia verzia už za 99 amerických dolárov. Modely by mali byť predstavené spolu s iPhonom 16 v septembri 2024. Ak teda dovtedy vydržíte nekupovať nové bezdrôtové slúchadlá, odporúčame vám vyčkať.

Pôvodný článok

Určite nebudem preháňať ak poviem, že Apple AirPods zmenili svet. Teda aspoň čo sa slúchadiel týka. Áno, je pravda, že bezdrôtové slúchadlá tu boli už dlho predtým, než svoje vlastné uviedol na trh technologický gigant z Kalifornie. Až vďaka Applu sa však dostali na mainstreamovú úroveň a z tohto zariadenia sa pre mnohých dokonca stal štýlový módny doplnok.

Dnes už sú AirPody neodmysliteľnou súčasťou portfólia technologickej spoločnosti. Predaje káblových slúchadiel ku smartfónu sú na historickom minime, aj čo sa konkurencie týka – úspech AirPodov totiž aj firmám ako Samsung, Google, Huawei a iným ukázal, že toto je cesta vpred. Používatelia na príchod bezdrôtovej éry slúchadiel zareagovali pozitívne a dnes si už mnohí z nás ani len nedokážu predstaviť, že by sa vrátili ku staromódnej káblovej alternatíve.

airpods 3
Zdroj: NAY

Aktuálne má Apple pokrytý trh bezdrôtových slúchadiel nasledovnými modelmi (pripájame aj približné ceny, za ktoré sa predávajú u autorizovaných predajcov):

  • Apple AirPods (3. generácia) – 209 €, respektíve 219 € pri puzdre s MagSafe
  • Apple AirPods Pro (2. generácia) – 279 €
  • Apple AirPods Max – 629 €

Čo nás čaká ďalej?

Mark Gurman z magazínu Bloomberg nedávno informoval o nadchádzajúcich modeloch AirPodov, ktoré by mohli poriadne zamiešať karty na trhu s bezdrôtovými slúchadlami. Apple totiž chystá nielen nové generácie aktuálnych modelov, ale aj úplne nový typ slúchadiel, ktorý by mohol osloviť ešte viac ľudí ako doteraz.

Spoločnosť podľa všetkého plánuje tento rok prestať predávať 3. generáciu a nahradiť ju novou, 4. generáciou AirPodov. Apple ju rozdelí na dva varianty, jeden lacnejší a druhý prémiovejší. Prémiovejšie AirPody 4. generácie budú disponovať niektorými extra funkciami, ako napríklad potláčanie okolitého zvuku. Nové slúchadlá budú mať povedomý dizajn, nebudú disponovať vymeniteľnými nástavcami ako Pro model, ale údajne budú lepšie sedieť v ušiach.

Dostupné bude aj prepracované nabíjacie puzdro, ktoré bude v prípade prémiovejšieho modelu vybavené reproduktormi, vďaka ktorým ho ľahšie nájdete, ak sa vám niekde stratí. Nové AirPody 4. generácie podľa všetkého predstavia v septembri 2024.

airpods pro
Zdroj: Alza

Lacnejšia verzia za „stovku“

Známy Apple analytik a informátor Ming-Chi Kuo podľa 9to5Mac taktiež potvrdil, že technologický gigant chystá aj lacnejší variant AirPodov, ktoré by mali stáť 99 amerických dolárov. Zatiaľ nie je jasné, či to bude jeden z dvoch modelov 4. generácie, o ktorej informoval Bloomberg, alebo pôjde o úplne separátny produkt.

Čo sa AirPodov Pro a AirPodov Max týka, tento rok sa nedočkáme žiadnych, respektíve len veľmi malých zmien. „Max-ká“ dostanú len kozmetickú úpravu – Apple v nich vymení Lightning konektor za USB-C. „Pro-čká“ tento rok neuvidíme nové vôbec. Podľa predbežných informácií je vydanie novej generácie naplánované na rok 2025 s pozmeneným dizajnom a novým čipom. Prítomné by malo byť aj lepšie sledovanie hluku pre zdravie sluchu.

Aby sme si to zhrnuli, takéto zmeny sa chystajú pre ponuku slúchadiel Apple v budúcnosti:

  • Apple AirPods – lacnejší model 4. generácie za 99 amerických dolárov
  • Apple AirPods „Plus“ – prémiovejší model 4. generácie
  • Apple AirPods Pro – 3. generácia dorazí v roku 2025
  • Apple AirPods Max – výmena nabíjacieho konektoru

Mohlo by sa ti páčiť

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

- REKLAMA -

Najnovší obsah

- REKLAMA -